Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Правилник и закон за движение по пътищата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #1

    Правилник и закон за движение по пътищата

    Днес изчетох набързо правилника , утре ще кълва закона, но някой , ако се е сблъсквал с проблема моля да ми даде линк.

    Въпрос : Къде в закона / в правилника няма/ е указано , че не може да се управлява МПС с чехли или джапанки?? защото се създава предпоставка за произшетствие.

    Не се смейте моля , актуално е вече. Днес имах поне 30 мин разправия с органите на КАТ , защото нямаха за какво друго а се хванат, даже и не карах със скорост над ограничението. То не бяха въжета, аптечки, пожарогасител,винетки, стикери за преглед . Казах име, че и жилетка си имам даже и резервни крушки.
    Няма ни фиш ни акт, обаче за тръпката ми трябва инфо защото утре мога да налетя на други гладни.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    По спомен нямаш право да караш гол до кръста, и с обувки които са неудобни и забавят реакциите ти ! Мисля си че отпадна от новия закон , но може и да греша . Колежка отнесе 20 лв глоба за висок ток , че ти ли ще пропуснеш , но си мисля че те е яд - не те хванаха с превишена скорост . Защо не се обади на дежурния следовател?


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    Записваш им имената и номера на колата и пускаш едно оплакване в РПУ-то, към което служат, с копие до Дирекция Национална Служба "Полиция". Всъщност, ако не им е чиста работата (разбирай не изпълняват пряка заповед или да има някаква акция), много бързо ще се откажат да се заяждат. Особено като им обясниш, че смяташ да напишеш жалба, че се заяждат, за да получат подкуп.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    Абе това за високите токове и джапанките май го коментирахме при предишната промяна на закона...
    А има ли вече правилник???

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    никъде не е казано, даже и твърдението на Mr.TECHNO го няма никъде.
    Аз на твое място щях да кажа кротко - не споря, пишете ми акта. И после да видим в съда как ще доказват кое е чехъл, кое е сандал, кое е джапанка и като как влияят на управлението на автомобила.
    И да го има Lupus (което ме съмнява), новият закон все още не е публикуван в Държавен вестник, така че и жилетките още не важат

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата


    //оффтопик

    А, бос и по сутиен, може ли?


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #7

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата


    А само по прашки и без сутиен?
    //офф

    Без да се заяждам с никой от вече писалите по темата, но лично аз считам, че карането по джапанки или чехли и по-точно казано с обувки, които могат да се изхлузят от крака, наистина забавя реакцията. За каране на бос крак - не го твърдя, индивидуално е според мен. Най-добре според мен в жегите е сандали, които са добре закрепени за крака без възможност за изхлузване. Казвам го с опита на шофьор с към 400 хил. км зад гърба си.
    Все пак мисля, че собствената безопасност и тази на околните е по-важна от чувството за удобство и прохлада по време на път.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Правилник и закон за движение по пътищат&#

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman

    А само по прашки и без сутиен?
    //офф

    Без да се заяждам с никой от вече писалите по темата, но лично аз считам, че карането по джапанки или чехли и по-точно казано с обувки, които могат да се изхлузят от крака, наистина забавя реакцията. За каране на бос крак - не го твърдя, индивидуално е според мен. Най-добре според мен в жегите е сандали, които са добре закрепени за крака без възможност за изхлузване. Казвам го с опита на шофьор с към 400 хил. км зад гърба си.
    Все пак мисля, че собствената безопасност и тази на околните е по-важна от чувството за удобство и прохлада  по време на път.
    Именно за това говоря , но всеки си знае сам възможностите .
    Въпросът обаче е дали това го има в правилника или не !

    @BlackAder - това че караш гол , го имаше доскоро ( 5-6 г ) поне и глобяваха.
    За токчетата медиите бяха направо гръмнали с тази глупост.
    За джапанки и чехли никъде нищо не съм чул , а и те нали знаете вървят в комплект с вибратор - "на който не му харесва да се е** отзад"

  11. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #9

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    По новия незнам, ама по стария доколкото си спомням, беше забранено да се шофира на бос крак.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #10

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    //оффтопик

    А, бос и по сутиен, може ли?

    Ти ли носиш сутиен??

    Извинявам се за офтопика, но не се сдържах...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    Ти ли носиш сутиен??

    Извинявам се за офтопика, но не се сдържах...

    *ROFL*

    Нямах предвид себе си, но нищо не пречи и аз да сложа, ако е разрешено. Дали проверяващият няма да изгуби дар слово, ако види подобна картинка

    Пунку нема умре (ЦЪК!), както са казали The Exploited ;-)

    И като стана дума, Thе Exploited днес ще имат концерт в зала "Универсиада". Повече инфо, тук: http://tinyurl.com/25s6o9

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    Както писах по-долу нямам нито акт нито фиш, но имаше разправия.
    утре не се знае дали няма да налетя пак на някои.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @BlackAder - това че караш гол , го имаше доскоро ( 5-6 г ) поне и глобяваха.
    За токчетата медиите бяха направо гръмнали с тази глупост.
    За джапанки и чехли никъде нищо не съм чул , а и те нали знаете вървят в комплект с вибратор - "на който не му харесва да се е** отзад"
    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    По новия незнам, ама по стария доколкото си спомням, беше забранено да се шофира на бос крак.
    @Mr.TECHNO, @Vandal спомените са особено измамно нещо, аз си направих труда да прочета и Закона за Движение по пътищата, и Правилника за неговото прилагане, има ги на сайта на МВР
    http://www.mvr.bg/RegulatoryFramework/default.htm
    но не твърдя че съм много начетен, може да съм прескочил някой абзац.

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman

    Без да се заяждам с никой от вече писалите по темата, но лично аз считам, че карането по джапанки или чехли и по-точно казано с обувки, които могат да се изхлузят от крака, наистина забавя реакцията.
    И като как забавят реакцията мъжките чехли спрямо мъжките сандали или спрямо лъскави чепици с 5 см връх?
    При всички положения крака ти е стъпил на педала и е опрял в пода, май-май ще му е малко трудно на чехъла да се изхлузи нагоре?

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    А някой да ми каже дали според новия или стария правилник е наказуемо правенето на свирка на водача по време на движение?
    и...предпоставка ли е това за ПТП? Ръцете ми са на волана, погледа - право напред. Нямам гърчове при достигане на оргазъм, тоест, няма опасност да натисна своеволно педал!


  18. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #15

    Re: Правилник и закон за движение по пътищата

    Джапанките и сандалите са опасни с това, че при екстремна ситуация педалът на газта може да попадне между стъпалото и подметката и да не успееш да си го преместиш върху спирачката достатъчно бързо. Случи ми се веднъж, затова вече не си позволявам тоя лукс. И аз така си мислех, че няма как да стане, ама става и чувството е неочаквано неприятно
    Иначе какво пише по въпроса в правилника нямам представа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PIR датчик за движение JQ-35
    От AROGANT във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 26-09-13, 18:07
  2. най-накрая движение напред от дайкин.
    От estqwerty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 06-10-12, 00:41
  3. Активиране на осветление с датчик за движение
    От pro във форум Домашен майстор
    Отговори: 12
    Последно: 11-11-09, 22:55
  4. Измененията в Закона за движение по пътищата
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 22
    Последно: 06-07-07, 23:05
  5. SAMSUNG 29 инча 100 hz -замазване при движение
    От andycole във форум Samsung телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 20-06-06, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе