Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 95
Like Tree1Одобрявам

какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    21
    #1

    какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    мисля да си купя такава кола какво мислите

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Питай Lupus- той има такава.
    аз принципно не харесвам еко тек двигателя- много спънат, познати са се оплаквали че харчи и масло, но всичко е до късмет според мен.
    Най- добре ще ти каже този който има такава и я кара от доста време.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Питай Lupus- той има такава.
    аз принципно не харесвам еко тек двигателя- много спънат, познати са се оплаквали че харчи и масло, но всичко е до късмет според мен.
    Най- добре ще ти каже този който има такава и я кара от доста време.
    И моите наблюдения са такива. Иначе е здрав двигател, не ми е създавал проблеми, нищо че колата е на 10 години. Особено трудно му идва на двигателя през лятото, когато е включен климатика. Случвало ми се е по време на изпреварване да спирам климатика за добавка на мощност.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    21
    #4

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    аха а за 1.6 или 1.8 моно инжекциа или пълна инжекциа какво мислите

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    И моите наблюдения са такива. Иначе е здрав двигател, не ми е създавал проблеми, нищо че колата е на 10 години. Особено трудно му идва на двигателя през лятото, когато е включен климатика. Случвало ми се е по време на изпреварване да спирам климатика за добавка на мощност.
    Само не спомена кой ти е двигателя.
    Иначе за мен и моя 2.0 150коня е спънат с климатик, ама въпрос на изисквания. Някои карат 70 коня с 120нютон метра и мисля, че са в самолет

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Това са Еко Трак двигатели . Обяснението е ясно.
    Между другото единственият двигател на който климатроника не се е усещал да спъва мощността за мен досега е ZAR 167 / 672.02/ . малко дъртичък е набор 94 , но се репчи на Девненският баир на 525 ца и горе беше първи с над 200 км/ч.
    Добър синджирен мотор , продадох колата на 409 ХХХ км по километраж / а уж беше на 170 ХХХ купена . Мотор и климатроник перфектни за разлика от 2 те скоростни кутии .
    И защо на Орел слагат бензинови мотори от BMW ??

    billi - вземи си 1 Голчо АЕК iили АФТ / 1,6l 101 катъра или 2л ABF -150 катъра/ . Ръждата не ги изпреварва като Орлите. ABF има по -скъпа поддържка от 1,6л . Но гледай да не се насадиш на АЕЕ - 1,6 с пластмасови колектори .

    @аха а за 1.6 или 1.8 моно инжекциа или пълна инжекциа какво мислите
    Mono за газификация. Иначе за газификация - газов инжекцион от 1000 лв нагоре. На 4 спринцовки с обикновенна газова проблеми вечни с компилатора на каруцата./ трупа грешки/1,6 4 спринцовки - скъпа поддържка като двигател , а и ако колата е около 96г е в мижави серии и скъпи части.

    @Lupus Купи си Алфа - никакъв проблем при изпреварване с 2 л мотор , за предпочитане 155 ца със синджирните 8 V мотори/ пак са двувалки /.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Цитат Първоначално публикувано от kris11

    @Lupus Купи си Алфа - никакъв проблем при изпреварване с 2 л мотор , за предпочитане 155 ца със синджирните 8 V мотори/ пак са двувалки /.
    Не си падам състезател. Ако обаче ти се състезава, обади се на Sunny. За нейното каране по-рано се носеха легенди във форума.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    21
    #8

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    на мене ми трябва семеина кола евтина подръжка с клима примерно опел астра комби 1.6 моно инжекциа с газово.баща ми има опел кадет 1.6моно инжекция с газово и има разход 8 газ, от 3 години я кара и е направил едни спирачки и е сменил едни вложки и гарнитури абе за 250 лв.става въпрос и аз затова се спирам на тая марка.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Цитат Първоначално публикувано от billi
    на мене ми трябва семеина кола евтина подръжка с клима примерно опел астра комби 1.6 моно инжекциа с газово.баща ми има опел кадет 1.6моно инжекция с газово и има разход 8 газ, от 3 години я кара и е направил едни спирачки и е сменил едни вложки и гарнитури абе за 250 лв.става въпрос и аз затова се спирам на тая марка.
    Добра си е марката. Непретенциозна и евтина за поддъжка.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #10

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Търси мотор 1,8 115 или 125 коне, уж те са за препоръчване - сравнително пъргави и икономични. Избягвай 1,6 16V защото имат завишен разход на масло. Ако говорим за Астра G или H с ръжди няма да имаш проблеми - Astra G е със 12 годишна гаранция за корозия на тенекето . Ако имаш възможност търси модел не само с тракшън контрол (ТС), ами с ESP което включва TC. Слаби места според мене са: климатик, хидравликата, защото помпата е електрическа и поне при мен някой възли в електрическата система.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Цитат Първоначално публикувано от Colonelo
    Търси мотор 1,8 115 или 125 коне, уж те са за препоръчване - сравнително пъргави и икономични. Избягвай 1,6 16V защото имат завишен разход на масло. Ако говорим за Астра G или H с ръжди няма да имаш проблеми - Astra G е със 12 годишна гаранция за корозия на тенекето . Ако имаш възможност търси модел не само с тракшън контрол (ТС), ами с ESP което включва TC. Слаби места според мене са: климатик, хидравликата, защото помпата е електрическа и поне при мен някой възли в електрическата система.
    Колеги - семейна кола над 115 коня е нещо като загубена кауза. Нито ще я караш с толкова , нито ще харчи малко.
    Аз лично препоръчвам да не е комби а Ван. Комбитата според мен са по-нестабилни на пътя , особено ако не са натоварени.
    Лично предпочитам Зафира, Кади, Сценик ( каквото и имам ) , максимума да е не повече от 115 коня ( 84KW ) -сами знаете че кола с малки деца и пълна догоре нямада се кара с над 100 /120, защото е нещо като самоубийство.
    По-добър вариант от опел за мен е Golf Vento( от това с багажник ) - по-добра возия , малък разход

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Въобще не разбирам как за теб това тракторче Сценик е стабилно .
    А за 100/120 добре, ама като си извънградско и трябва да намалиш до 60, после как изпреварваш - с молитва?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Въобще не разбирам как за теб това тракторче Сценик е стабилно .
    А за 100/120 добре, ама като си извънградско и трябва да намалиш до 60, после как изпреварваш - с молитва?
    айде сега да се обиждаме.
    Ела да те повозя и да видиш как изпреварвам.
    щото нямаме bmw и сме с каруци.
    8 bmw та гледах преди да купя "тракторчето- по големи дараци не бях виждал.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #14

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Аз не съм голям разбирач от двигатели, но специално от астричиките имам много впечатления. Карал съм и продължавам да карам като служебни и 1,6 и 1,8 бензин с еко тек двигателя- нови. Първата беше зачислена на мен и основно аз си я карах през първата и година от живота. Първото впечатление беше, че е доста куца, пускането на климатика се отразява веднага на мощността на двигателя, а когато се качат и четирима възрастни мъже просто умира. После ни докараха и една новичка Астра с 1,8 двигател ,мислих си че ще е по-пъргава но не би. Аз не съм по-високите скорости и не това беше разочарованието ми от марката. По-лошото беше, че чисто нови автомобили до навъртането на 60000 километра влизаха за какво ли не в сервиза- първо беше компа , смениха го и на двете щото бил нещо дефектен за цялата пратка автомобили, после беше хидравликата на волана, после АБС се развали, после имаше проблем със запалването сменяха разни работи по двигателя, те обаче все работиха като на три цилиндъра. И в момента едната пак нещо не пали както трябва. За интериора няма да говоря, защото всеки си има вкус, но материалите от които е направен очевидно са много евтини. По волана, педалите, топката на скоростният лост и таблото като цяло според мен не може да се направи точно заключение колко е карана колата -изключително бързо се износват и на кола под 100000 хиляди км изглеждат все едно са от автомобил на 500000 км. сравнявам ги с Форд фокус и Шкода Октавия, също служебни коли и на същите години и експлоатация. И двата опела горяха масло още когато ги докараха от магазина. За разхода на бензин не виждам разлика между двата мотора, горят между 7-9 /100 в града, но това е субективно. Има и куп дребни дефекти като често разконцентриращи се фарове, дразнещи шумове по таблото и купето, често развалящ се климатик. И това при чисто нови автомобили. Преди година смених личната си кола и мои приятел занимаващ се с внос на коли на старо ми предложи Астра комби 2002 година и Алфа 156 2000 година и двата автомобила лично избирани за приятели и в много добро състояние и малко километри . Няма да казвам кое избрах, но съм изключително доволен и приятно изненадан от избора си.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re:какво мислите за двигателите на опел астра с който са еко тек

    Алфата ли избра. Ако е алфата кажи кави са ти впечатленията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 04-01-10, 13:58
  2. Отговори: 16
    Последно: 27-02-08, 10:44
  3. Какво мислите за GB 7N400L
    От Wizard във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 28
    Последно: 21-10-04, 18:18
  4. Какво мислите за мониторите КТС
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 05-12-03, 16:06
  5. Какво мислите за XGI ?
    От Aquadark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-09-03, 23:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе