Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 227

Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #31

    Универсални Дистанционни !!!



    http://www.logitech.com/index.cfm/re.../4708&cl=us,en


    Това тук изглежда доста добре, някой да го е виждал в действителност. Бихте ли споделили ако ползвате универсални дистанционни какво ползвате и защо. Лесно ли се инсталира, удобно и лесно за ползване ли е и т.н. Тези дистанциоони са доста добро решение ако имате повече техника за управление. Все пак живеем в 21 век трябва да сме в крак с модата

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #32

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Изглежда много добре като идея и замисъл, на мен формата ми се струва неудобна, но може и да не е така като се свикне. Но все пак за 500 долара.... ми се струва леко пресилено.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #33

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    350$ е в Амазон, сигурно може да се намери и по евтино. Готиното е че с дистанционно от този тип може да контролираш почти всичко: климатик, кухненски уреди, компутер, осветление и т.н. Дори ако уреда го няма в листа на устройствата които се подаржат, им се обаждаш и те ще ти обеснят как да го добавиш. Звучи добре, едно дистанциооно за почти всичко

    Ето едно клипче:

    https://www.youtube.com/watch?v=DAx0UwKO9rc


  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #34

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Аз ползвам тяхно, но от по-евтините модели със стандартен изглед и без тъч-скрийн. Върши същата работа и управлява същите устройства. Адски удобна придобивка и останалите 5-6 излишни дистанционни събират прах по чекмеджетата.
    Много хитро се програмира от база данни на фирмата в интернет, а не да го обучаваш от оригиналното.
    Добра екстра са макросите, с които с едно кликане може да ти пусне телевизора на нужния видео вход, ресийвъра, съответния плеър, да спусне завесите, да стартира климатика на зададените градуси и безшумен режим, да изгаси лампите....

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #35

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Ти кой модел имаш?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #36

    Re:Универсални Дистанционни !!!


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #37

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    От колко време го имаш? Някакви проблеми?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #38

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    От колко време го имаш? Някакви проблеми?
    Май вече мина година. Перфектно е. Хваща отвсякъде, лесно се работи, изглежда добре.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #39

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    http://www.consumer.philips.com/cons...NSUMER%3Dfalse

    PHILIPS SRU-5170 http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09049563

    http://www.sony.bg/product/tpa-unive...emote-controls

    THOMSON ROC-6505 http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09033031
    имам този модел-има два варианта за програмиране-вкарване на кодове за отделните марки или препрограмиране от дистанционното на модела техника който ще управляваш


  12. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #40

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Тези само с копчетата са малко демоде. Нали говорим за хай енд, дайте малко по така. Лсд екран и т.н., но такова което може почти всеки да си позволи. Има модели по за 2000$ и нагоре но за тях няма смисал да говорим

  13. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #41

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Аз ползвам Philips SRU9600 от около година. Scroll wheel-a е много удобен за превключване м/у различните устройства. Има макроси и възможност за обучаване. Обучаването е полезна опция, тъй като дори и всички бутони и функции на оригиналното дистанционно да са налични и коректни, понякога на човек му се иска да смени разположението им. Или както съм направил аз докато командвам сателитния приемник регулирам звука на телевизора.
    Като минуси отчитам бързото разхлабване на пръстена на scroll-wheel-а, което води до някои случайни завъртания и промяна на управляваното устройство. Имам и някои забележки относно разположението на бутоните, но това е май заради сат. приемника ми, в чието меню доста често се използват цветните бутони. Друг минус е бързото изтощаване на батериите(3 Х ААА), средно една смяна на 4-5 месеца.
    Като цяло съм доста доволен, спестява ми един куп дистанционни в хола. А и дизайна е сполучлив според мен. ;-)

  14.  
     
  15. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #42

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    Тези само с копчетата са малко демоде. Нали говорим за хай енд, дайте малко по така. Лсд екран и т.н., но такова което може почти всеки да си позволи. Има модели по за 2000$ и нагоре но за тях няма смисал да говорим
    Ето едно за обсъждане, 87.09лв:
    http://www.electronics.bg/product_in...ucts_id=115451


    P.S. Не съм ползвал подобен вид дистанционни, но подозирам, че бутоните ще са ми по-удобни от touchscreen.

  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #43

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Ето едно за обсъждане, 87.09лв:
    P.S. Не съм ползвал подобен вид дистанционни, но подозирам, че бутоните ще са ми по-удобни от touchscreen.
    За натискане са по-удобни защото няма нужда да ги гледаш, но честно казано аз почти не ползвам цифровите бутони, а другите(звук, навигация и т.н.) са хардуерни дори и на дистанционните с touch екран. За навигация м/у каналите използвам joy stick-a. Правя го дори и на дистанционно с нормални, хардуерни бутони.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #44

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    На Златко Филипса също е много добър. Гледах го тогава, но поръчах Хармъни-то да го тествам и то взе че ми хареса. Иначе и аз повече към него налитах. Сега вече обучаемо не искам и да видя. Ползваш ли софтуера на Logitech един път трудно се сменява.
    Сега се тормозя, че новия Попкорн е вече с RF управление, а Harmony нямат такава опция.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #45

    Re:Универсални Дистанционни !!!

    Кофти, кога ще излиза новия попкорн? Ползвате ли дистанционните за климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. универсално програмируемо дистанционно
    От get във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 14-10-14, 15:28
  2. универсално дистанционно -ТВ
    От getzov във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-08-10, 19:18
  3. Универсално дистанционно
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-10-03, 11:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе