Вижте резултатите от анкетата: Каква тв стойка използвате ?

Гласували
130. Не можете да гласувате в тази анкета
  • стандартната от комплекта

    60 46.15%
  • фиксирана за стена

    30 23.08%
  • наклонена за стена

    13 10.00%
  • въртяща за стена

    10 7.69%
  • многосъставна за стена

    13 10.00%
  • моторизирана стойка

    1 0.77%
  • висяща от тавана

    3 2.31%
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 205
Like Tree9Одобрявам

TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели/ FAQ - избор и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #31

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Опасявам се хумора ми да не остане неразбран:

    За цифров кабел няма абсолютно никакво значение какъв е за качеството на сигнала - еднакво е.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #32

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Е, едва ли абсолютно никакво значение да няма качеството, но ако покрива едни минимални изисквания, от там нататък наистина няма значение колко по-високо е качеството.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #33

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Прав си доколкото качеството на самия кабел трябва да такова, че да не е скъсан или направен от материал, който ще се скъса скоро Няма по-високо или по-ниско качество на картината, или сигнала минава или не минава.

    Ето я статията пак, и резултатите въобще не са изненадващи, изненадващо е колко много хора смятат, че е същото като при аналогов сигнал.
    http://www.3dnews.ru/offsyanka/61156...articles-block

    Още една такава:
    http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2385272,00.asp

    От втората статия много ме развесели следното изречение:
    "Това е все едно да кажете, че качеството на видеотата от Youtube, които гледате, ще се повиши с по-скъп мрежов кабел"

  5. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #34

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Абсолютно си прав , даже от някъде преди време ми попадна клипче с митовете за позлатени кабели и др. глупости .
    Ако някой иска да се изхвърли и после да казва - моя кабел е позлатен и струва 80 лв - да си го купува , никой не му дава парите

  6. Member Аватара на ronnie72
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    171
    #35

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    До Jijo и LanceLink. Колеги, напълно ми е ясно че не мога да получа по-качествен сигнал само заради по-скъпия кабел. Но не желая да има и загуба на качество от него.Да се казва че няма значение и какъв ще е кабелът..... Ставал съм свидетел, на това как нов евтин кабел (HDMI-HDMI - 5м. - 14лв.) изкарва хоризонтални трептящи черти на картината, и съответно по-скъп кабел поставен веднага след него на същия комп и ТВ без промяна на нищо по настройките вади картина без забележки. Напълно съм съгласен че 60-80 лв. кабел SONY не си струва инвестицията. НО.....Няма ли значение дали да е екраниран, "скорост на предаване до 10,2 Gbit" за някой модели - това също ли е рекламен трик, така наречените "ферити" ???? , "позлатени" или друг вид обработени накрайници - за стационарен комп и ТВ като се включат веднъж и ОК, при мен става въпрос за лаптоп т.е. минимум 3-4 пъти дневно вадене и поставяне на кабела...... Та това е Поздрави

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #36

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    ronnie72 мисля си че си прав . преди двадесет години се появиха първите магазини за черна техника във варна . вярно бяха малки и неизвестни търговци , но стоката беше на ниво .всичко беше японско ,тайван ,малайзия и тн. ,включително и кабелите .все още си пазя работещият дек AKAY , беше ми писнало да купувам чинчове по два лева ,и си купих чинчове на HAMA за десет лева , ушким позлатени . все още работят . проблемът на евтините кабели не е в това ,че не могат да пренасят качествен сигнал , а в това че бързо се прецакват поради ниското качество на производство .личен опит със стерео чинчове от едно време . имам една торба с кабели , кой работи , кой не работи , но HAMA-та е пушка , въпреки дълголетието си !!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #37

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    ronnie72, прав си доколкото скъпите кабели МОЖЕ БИ ти дават гаранция, че НЕ СА ПОВРЕДЕНИ поначало или че няма да се повредят чак толкова бързо. Това е. Но при положение, че ако си купя HDMI кабел за 10 лв. и се окаже повреден, купувам си втори за още 10 и съм общо разход 20 лв. Няма марков кабел за 20 лв. Разбираш ме. Всеки е свободен да си купува колкото си иска скъпи кабели, но не съществува човек, който може да ме убеди, че по-скъпия цифров кабел вади по-високо качество на картината За да не се отклонявам от това което си писал - загуба на качество няма да има, може да има загуба на сигнал като цяло поради дефект. Дефектът си е дефект и съм сигурен, че при евтинджосите е по-често срещано. Обаче разликите в цените са брутални. Ако се "набуташ" с HDMI за 10 лв. ако работи картината ще е абсолютно същата като с този за 100 лв.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #38

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от ronnie72
    До Jijo и LanceLink. Колеги, напълно ми е ясно че не мога да получа по-качествен сигнал само заради по-скъпия кабел. Но не желая да има и загуба на качество от него.Да се казва че няма значение и какъв ще е кабелът..... Ставал съм свидетел, на това как нов евтин кабел (HDMI-HDMI - 5м. - 14лв.) изкарва хоризонтални трептящи черти на картината, и съответно по-скъп кабел поставен веднага след него на същия комп и ТВ без промяна на нищо по настройките вади картина без забележки. Напълно съм съгласен че 60-80 лв. кабел SONY не си струва инвестицията. НО.....Няма ли значение дали да е екраниран, "скорост на предаване до 10,2 Gbit" за някой модели - това също ли е рекламен трик, така наречените "ферити" ???? , "позлатени" или друг вид обработени накрайници - за стационарен комп и ТВ като се включат веднъж и ОК, при мен става въпрос за лаптоп т.е. минимум 3-4 пъти дневно вадене и поставяне на кабела...... Та това е Поздрави
    Затова и ти казах, че дори да си купиш най-евтиния кабел на HAMA в случая, няма да имаш проблем - HAMA си държат на качеството, поне аз съм останал с това впечатление от това, което съм купувал.
    А за съвсем евтинджоски кабел, не съм сигурен че винаги ще дава нужното качество - виждал съм такива, при които екранирането не е на ниво, и е възможно да внесе смущения. Цифровия сигнал също е податлив на смущения, и трябва да са под определен праг, за да нямаш никакви проблеми.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #39

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Ако някои разполага с такова чудо ,нека да го пробва на телевизора си и да пише.
    http://www.netgear.com/landing/wnce2001.aspx\

    или D-Link MainStage
    http://hq.dlink.com/press/
    http://www.hdtv.ru/news/industry/108...elevizora.html

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #40

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Здравейте, значи нужна ми е стойка за стена на 55" плазма... Стойката бих искал да се движи напред и да държи ТВ-то на разтояние 10-12 см.от стената - тъй като тя ще е захваната за стената а ТВ-то ще се допира до 'декоративната' гипскартонова стена:


    ... ще направя по-голям отвор и ще заеме мястото на Philips-чето
    [img width=450 height=600]http://img51.imageshack.us/img51/1561/p4080005.jpg[/img]
    [img width=800 height=534]http://img10.imageshack.us/img10/7446/dsc01555hdtv1080.jpg[/img]

    ... така и самата плазма ще има 'въздух' да се охлажда (между двете стени има 8-9 см. разтояние )
    Та - за оригиналната стойка на Панасоник няма да говорим (намерих я в германски и английски сайт на цена над 400 евро) ... Едно много добро решение е тази на Vogel's - http://www.audioshow.gr/index.php?pa...com_virtuemart
    ...макар и на половин цена от другата - все пак ми се вижда скъпичка ... Тук в едно магазинче намерих на Bracket за 60 евро нещо подобно (не запомних точно кой модел беше-от каталог) : http://www.monoprice.com/products/pr...seq=1&format=2
    ...но ми се вижда малко 'паянтова' !?!? - някой ползвал ли е стойка на Bracket ???

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #41

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Виж и стойките на Barkan ! За такъв телевизор си заслужава хубава стойка , а те струват пари !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #42

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Виж и стойките на Barkan !
    И тях ги гледах , но нито един от моделите им не ми върши работа ...

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #43

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки


  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #44

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Съвсем различно става гледането като има задно осветление.
    И аз си сложих задно осветление с диодна лента.Не знам как си пускате това осветление но аз ползвам 5-те волта на USB-то да стартирам едно реле.Ако на вашия телевизор му гаснат 5 волта на USB след като загасите телевизора сте ок.НА моя Панасоник мога да задам дали да остават захранени USB - или не след като се загаси телевизора.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #45

    Re:TV и Video аксесоари /стойки, маси, кабели, амбилайт/ FAQ - избор и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    ......но аз ползвам 5-те волта на USB-то да стартирам едно реле.....

    Понякога най-елементарните решения са невидими - почти стигнах до варианта да отварям ТВ-то, за да хвана пуск-сигнал!
    Мерси!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?
    От valdim във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 25-09-13, 16:21
  3. Кабели, избор и монтаж
    От venci79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 46
    Последно: 06-07-11, 19:23
  4. Отговори: 12
    Последно: 08-09-10, 15:48
  5. Препоръки и избор между две конфигурации
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-10-07, 17:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе