Резултати от 1 до 12 от общо 12

Използвате ли Symbian телефони [devices]?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    Помолих Крис да направи отделен раздел за Symbian устройства, но явно идеята не му хареса или смята тази тема за излишна.



    Скоро ще е готов форум, в който ще се говори приоритетно на Symbian тематика, така че там ще обсъждам въпросите, които ме интересуват на тази тема, но все пак ми се иска да се види колко от активните потребители на Setcom.bg ползват такива устройства и ако не защо?



    Мисля, че въпроса е достатъчно ясен.

    Ще стане добре и ако напишете по две три думи защо сте се спряли точно на това устройство, а не на друго.



    Ако отговаряте с отговор "Не, не използвам" и желаете да напишете защо, моля пишете само сериозни причини, технологични. Моля не отговаряйте със "Защото е скъпо устройство", "Защото е по голямо от другите устройства" и подобни. Тези причини също са основателни, но не бих искал да са тема на настоящата анкета.



    <font color="yellow">[Hints]</font id="yellow">



    <u>Symbian OS - The Mobile Operating System</u> /по препоръка на hammy007 /



    <u>Developer</u>

    <u>Technology</u>

    <u>Standarts</u>



    <font color="red">Series 60 Devices</font id="red">

    Nokia 6600/6620,

    Siemens SX1,

    Nokia N-Gage,

    Nokia 3660/3620,

    Nokia 3650/3600,

    Nokia 7650,

    Samsung SGH-D700,

    Sendo X



    <font color="red">UIQ Devices</font id="red">

    Sony Ericsson P900

    Sony Ericsson P800

    Arima ASP805

    Motorola A1000

    Motorola A925

    Motorola A920

    BenQ P30

    друг /посочете какъв/



    <font color="red">Други</font id="red">

    Nokia 92xx

    Psion handhelds



    Благодаря предварително!



    Връщам се на subject-а на анкетата:

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    Ами не ползвам такъв телефон защото са много скъпи и големи. А ако ми трябва компютър ще си ползвам лаптоп. Какво толкова можеш да направиш на един телефон че да ти замени компа. Най вече гъзария и разбирасе като си дал толкова при се опитваш да позваш многото ектри и си внушаваш че без тях неможеш.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    @Julian

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ... моля пишете само сериозни причини, технологични. <font color="red">Моля не отговаряйте със "Защото е скъпо устройство", "Защото е по голямо от другите устройства" и подобни.</font id="red"> Тези причини също са основателни, но не бих искал да са тема на настоящата анкета.



    <div align="right">Originally posted by Malone - 21/05/2004 : 14:32:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Явно не си прочел какво помолих по-горе, но както и да е!



    Нямам личен лаптоп защото наистина е скъпа, а и пределно ангажираща вещ.



    На телефона си имам 15-20 документа [doc; pdf; rtf; prc], които мога да прочета [да си направя справка], покажа [примерен документ] и разпечатам [бланков документ] където пожелая и когато се наложи. Bluetooth стои на ключодържателя ми.

    Ако нямам нужния документ, по всяко време на денонощието има кой да ми го прати по мейл и аз да си го изтегля на телефона.



    Телефона ми снабден с подходящ софтуер перфектно организира входящите ми повиквания [Black List & Accept only list].



    Отделно от това, самостоятелен телефонен секретар, който записва и съхранява всичките входящи съобщения, като мога да настроя отговор за всяка ежедневна ситуация и персонален отговор за всеки от телефонния ми указател. Спестява много нерви и разсърдени приятели.

    Използвам тази възможност за да не се набутвам с прослушването на гласовата ми поща, която предлага оператора.



    Някой път за да разсея скуката или за науча нещо ново си набавям електронни книги и си ги чета на телефона [*.prc формат]



    Ползвам го за диктофон редовно. Някой път се налага да изслушвам развълнувани хора, на език, който не разбирам твърде добре. След това си изслушвам и превеждам или ми превеждат казаното. А и в повечето случаи хората не се отказват от казаното, ако им покажеш, че си го записал. Отново спестява много нерви.



    Ползвам го за достъп до интернет, чрез браузъра му, когато се налага.



    Пиша и изпращам електронна поща заедно с прикрепените файлове.



    PuTTY [free SSH клиент]. В последната версия има поддръжка на SSH protocol, terminal emulation, лесен интерфейс.



    Не ползвам тази възможност, но мога да прехвърля от PC-то си и гледам пълнометражен 90 минутен филм, както си му е реда, със субтитри и поносим за тези размери звук.



    Мога да си направя и прегледам къси филмчета. Все още няма ETI Camcorder Pro за моя телефон, с който мога да си правя филмче, ограничено по време до мястото на картата. Но предстои. Твърде скоро.



    ICQ за Symbian OS /не го ползвам, но го имам и ако се наложи имам и такъв вариант за връзка/



    Ползвам го за фенерче когато се налага, а на мен ми се налага често.

    Със специален софтуер, целия екран светва в бяло, върши хубава работа.



    Сега ще ми изпратят софтуер, който кара телефона да възпроизвежда звук с определена честота, която гони комарите [насекомите въобще]. Не съм го пробвал, ще видим дали има ефект. Извратено е да ползваш телефона си за това наистина, но ако върши работа защо пък не?

    Софтуера е за Symbian телефони, но не знам дали ще "върви" на моя телефон. Ще видим.



    И още доста неща, за които просто не се сещам в момента, защото не са ми трябвали и не съм ги инсталирал.



    Естествено ... не си внушавам, че не мога без описаното по горе, но ме радва възможността, че мога да го правя без да мъкна чантата на рамото си за изпълнението на повечето от задачите които описах. Другите пък ме улесняват и ми правят ежедневието по спокойно и приятно. На който му трябват други неща, да си носи лаптоп-а. На мен телефона ми е напълно достатъчен.

    За големината ... не знам.

    Ако не ти кажа, трудно ще го забележиш в джоба ми. На панталона.

    А когато си стои където му е мястото, на кръста в калъфа, няма да ти направи и впечатление. За разлика от тежката чанта със скъпата вещ.



    И за цена три пъти по ниска от цената на най-умрелия лаптоп мисля, че си струва.



    Въпроса за гъзарията го прескачам. Гъзарията е качество на собственика, не на телефона.

    Човек, който се занимава в кръчмата с телефона си, не изглежда, че се гъзари.

    Ако обаче между чашите си отвориш компютъра и помолиш симпатичната сервитьорка да ти покаже най близкия контакт, първото нещо, което ще си помисля е това.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #4

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    Ами аз имам подобен телефон , но не е със SYMBIAN а е с Windows PocketPC 2003 Edition телефончето е SiemensSX56 и според мен върши перфектна работа...за съжаление на мен ми е малко голямо и ще го сменям , поради простата причина че работя зад бар и не мога да го държа на кръста... иначе според мен има си хора и хора... които може без телефон ОК... нека си позлва обикновен , тва си е негов проблем... които го харесва този тип телефон и може да си го позволи.. нека си го ползва... всеки предценява от негова си гледна точка...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Сега ще ми изпратят софтуер, който кара телефона да възпроизвежда звук с определена честота, която гони комарите [насекомите въобще]. Не съм го пробвал, ще видим дали има ефект. Извратено е да ползваш телефона си за това наистина, но ако върши работа защо пък не?

    <div align="right">Originally posted by Malone*-*21/05/2004*:* 21:20:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    <font color="blue">Това предимство може да го оцени само човек, който е яден от много крайдунавски комари. Като врабчета са!</font id="blue">[:D]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    Докато имах - ползвах. Плюсовете над "обикновените" телефони са безброй много. Малоун се опита да изброи някои от тях, но за всичките няма време [] Не знам дали имат много плюсове пред другите операционни системи, но времето ще покаже. Говоря в частност за телефоните. Моторола продадоха техния дял от Symbian и почнаха да пускат модели на Microsoft и Linux платформи. Ще видим дали ще са по-добри или по-лоши или същите. Но определено в не много близкото бъдеще всичко ще бъде "умни" телефони ... дали точно на Symbian платформа - незнам []

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    @BobyTT

    Страхотна вещ е и ... не знам защо и с какво ще го замениш.



    <u>Siemens SX56 Pocket PC phone</u>



    Със Symbian телефон ще се чувстваш може би малко ощетен след възможностите [hardware и software] на този Siemens.

    С изключение може би на мултимедийните възможности и цветовете на "телевизора".

    Аз лично, на твое място, не бих го сменил. Поне засега.



    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

    @Lupus

    В Силистра са най-големите, така съм чувал. Като кацнели и кучетата ги лаели. И ходели по двойки. Единия ти надига блузата, а другия се пъха отдолу и смуче кръв. [:D]

    <font color="blue">--- offtopic ---</font id="blue">

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    109
    #8

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    До съвсем скоро имах СЕ Р800 добър телефон е но не можах да свикна с размерите :о((

    Най добрият вариянт за мен е малък удобен телефон с БТ и ПДА с БТ друго не ти трябва ;о))


  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    47
    #9

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    Очаквам с нетъппение форума на Symbian тематика

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Сега ще ми изпратят софтуер, който кара телефона да възпроизвежда звук с определена честота, която гони комарите [насекомите въобще]. Не съм го пробвал, ще видим дали има ефект. Извратено е да ползваш телефона си за това наистина, но ако върши работа защо пък не?

    <div align="right">Originally posted by Malone*-*21/05/2004*:* 21:20:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    <font color="blue">Това предимство може да го оцени само човек, който е яден от много крайдунавски комари. Като врабчета са!</font id="blue">[:D]



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*21/05/2004*:* 19:59:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Какво стана, плашили комарите или за говорителчето е трудно да изкара 20kHz звук. Иначе би трябвало да действа.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #11

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@BobyTT

    Страхотна вещ е и ... не знам защо и с какво ще го замениш.



    <u>Siemens SX56 Pocket PC phone</u>



    Със Symbian телефон ще се чувстваш може би малко ощетен след възможностите [hardware и software] на този Siemens.

    С изключение може би на мултимедийните възможности и цветовете на "телевизора".

    Аз лично, на твое място, не бих го сменил. Поне засега.



    ne*-*22/05/2004*:* 01:20:39[/right][/i]

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами работя зад бар ... няма BLUETOOTH не ми е удобен да го нося непрекъснато накръста , взимам Motorola V600 и на Logitech BLUETOOTH хеадсета....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Използвате ли Symbian телефони [devices]?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Какво стана, плашили комарите или за говорителчето е трудно да изкара 20kHz звук. Иначе би трябвало да действа.



    <div align="right">Originally posted by Julian</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Плаши ... мъди ... [}]

    Докато го пусна и два комара кацнаха върху телефона ... както беше в режим на "плашене".



    Ето го батко ...

    <u>Mosquito for Nokia 6600/6620</u> Size 45791 / ZIP

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sounds and Audio Devices модул реинстал...
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-09, 14:22
  2. PDF Reader за Symbian
    От the_unique във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 11
    Последно: 03-01-06, 20:11
  3. symbian
    От smart_bastard във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-05, 19:11
  4. Вирус EPOC.Cabir [Symbian devices]
    От Malone във форум Поддръжка
    Отговори: 1
    Последно: 24-06-04, 13:06
  5. Кои драйвери използвате за GF4?
    От medunski във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 25-02-03, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе