Страница 44 от 63 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 936

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    96
    #646

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,на всеки който се чуди с каква техника да се обзаведе бих казал ,че Аз имам yamaha rx-v479 + dali zensor 3 и това е абсолютният минимум за съвременна техника който всеки би трябвало да притежава. Не правете моята грешка да минавате през zensor1.

  2.  
     
  3. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #647
    Цитат Първоначално публикувано от raij Виж публикацията
    Здравейте,на всеки който се чуди с каква техника да се обзаведе бих казал ,че Аз имам yamaha rx-v479 + dali zensor 3 и това е абсолютният минимум за съвременна техника който всеки би трябвало да притежава. Не правете моята грешка да минавате през zensor1.
    А ти какво си очаквал от зенсор1?Тя е съраунд колона,макар че аз ползвам и зенсор 3 за съраунд а 1-цата ми допълва 7.1 като задни.Ако си очаквал да стане за фронт си сгрешил.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    40
    #648

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    YAMAHA HTR-2067 BL , уж 4K Ultra HD pass-through , а виваком IPTV ми сваля всички канали на 576i , инфото на ямахата ми дава входящ сигнал 576i , като рестартирам бокса се мъчи секунди на 1080i и пак сваля резолюцията, директно в телевизора си върви нормално , с лаптопа и 1080р няма проблеми .




  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #649

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това е някакъв проблем на вивакомския бокс. И при мен е така, и 2-3 други случая засичах по форумите. Решение няма, освен да го ръгаш директно в ТВ. С приемник на Булсат пробвах и всичко си е както трябва.
    Ресийвъра ми е RX-V477.

    Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #650

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    ще пробвам да потърся отговор в раздела за Ямаха, тъй като явно проблема е в ресивъра. Моделът е RX-V771. Искам да свържа телевизора / Панасоник TX-50D750/ и Ямахата с HDMI ARC. Източник на видео е Дива медиаплеър. В момент съм свързал системата така : от Дива мултимедия HDMI кабел в HDMI 1 in на ресивъра; от HDMI 1 out arc на ресивъра, в HDMI2 arc на тв. В този случай получавам звук от ТВ–то през ресивъра, но не виждам нито Дивата, нито менюто на ресивъра / черен екран/. Когато вържа Дивата директно в ТВ-то с HDMI кабел, всичко е ОК. Забелязах, че иконата за HDMI out на дисплея на Ямахата, показва,че е активен само out 2. За out 1 иконата не свети, но въпреки това през HDMI out 1 минава звук от телевизора. Това означава ли, че HDMI out 1 е изгорял. Ако свържа ТВ-то с HDMI 2out на ресивъра, виждам менюто на Ямахата, но не мога да изкарам видео от плеъра. Някаква идея какво е случва?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #651

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    С други /нови/ кабели пробва ли? Иконата за аут2 свети защото там си вързал кабела .....аут1 ако не си вързал нищо няма да свети. Огледай си настройките на Дива-та какво пуска като видео/аудио сигнал и в какви формати. Пробвай да направиш ресет на ресийвера като прочетеш от книжката как се прави. Ако всичко по горе е наред пиши пак.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #652

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не стана с ресет (задържане на Main zone бутона). Пробвах друг кабел, без резултат. Особеното е, че out 1 не свети въпреки че има вкл.кабел през който минава звука от телевизора т.е. гледам ТВ със звук през системата, но не получавам видео от плеъра. Дивата е със същите настройки, както преди да се появи проблема. Директната връзка м/у плеъра и телевизора е без проблеми, има звук и картина.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #653

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имаш проблем с HDMI входовете на Ямаха-та явно ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    96
    #654

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, помогнете за настройките на компа и MPC-HC за да подкарам долби атмос на RX-V681.

    - - - - - - - - - -

    Градски, подкарал ли си Dolby Atmos и ако да би ли казал как

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #655

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А има ли включени колони за такъв звук ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    96
    #656

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    А има ли включени колони за такъв звук ?
    Все още две липсват. от рс-то пускам рсм сигнал 5.1 , dd , dts но атмуса дава грешка. бъркам някаде.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #657

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Какво пускаш ?Има си сертификат за това самото рс ? Има ли самия източник (клип , филм ) такъв звук за да го възпроизведе , че да ти светне индикатора на ресивъра ? И като нямаш колони за целта , какво очакваш да чуеш ?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #658

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Е като е 5.1 какъв Атмос очакваш - щом е от компютър , трябва в настройките за аудиото му да търсиш проблема (драйвери, настройки) . И самият филм/файл дали има кодиран Атмос звук - виж в инфото за файла какво дава.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 26-01-17 в 16:58.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #659

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А и в настройките на ресийвера не трябва ли да е настроен на режим Атмос преди това?

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #660

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Като му подаде Атмос , то ще си го отчете и ако не пуснат на някой псевдо режим, би трябвало да си възпроизведе Атмос-а (на Straght )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 63 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 17:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 23:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 18:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 21:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 19:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе