Резултати от 1 до 13 от общо 13

Музика за баня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1

    Музика за баня

    Извинявам се ако вече има подобна тема ...но аз нищо не намерих.
    Та да мина към въпроса - искам да направя озвучаване на баня ,която тепърва ще се ремонтира.Жена ми донесе от някаква разпродажба в известен столичен хотел две тонколони за баня -марката е HED ,и едно ключенце ,подобно на тези дето се увеличаваи намалява осветлението в стаята ...с надписи он-офф и увеличаване на звука .На гърба на ключа има малка платка с клеморед и едно реле...релето е 3 ампера и 120 АС или 24 волта ДС.От клемореда тръгват 6 кабела и нямам идея къде отиват ,а на тонколоните са 4 кабела,като влизат в нещо като траф на който пише 100волта 6 вата 8 ома...Не съм запознат какво е свързването на такава система и как се присъединява към усилвател или и аз незнам към какво...
    Ако някой има информация ще съм му много благодарен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Музика за баня

    Това са части от централизирана система за озвучаване. Те работят на принципа - звукоизточници->централен усилвател->разпределителна инсталация->озвучителни тела. Това е принципа на всяка селска радиоточка. Колкото до самото свързване възможностите са две - или да се намери схемата от сайта на производителя или да се поиска от дистрибутора. Другия вариант е точни схеми на телата и командното табълце и да гадаем. До него трябва да стигат два или три проводника (ако има някаква схема за централно управление).

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:Музика за баня

    Благодаря за отговора,чакам още мнения...аз загрях че е централна озвучителна система и ще трябва да го приспособявам към мое усилвателче,но мислех че някой е правил нещо подобно и има готова схема ...не че е сложно ама на едното иска 24V DC , a колоните 100V ...и то в банята ,малко множко са ми 100 V ,дали не мога да прескоча трафа(или усилвател) и какъв ще е резултата.Другото което ме тревожи е че имам 3 усилвателя - 2 по 10 вата,2 по 35 вата и третия е голяма музикална система Панасоник 6 колони + буфер ...та незнам към какво да го вържа и дали ще издумкат колонките?Все пак 6 Вата пише на тях...минава ми идеята да ги свържа с букса за слушалки ,тъкмо няма да се чува нищо а само в банята ще свири,но не знам дали е добра идея...?Чакам мнения на хора по навътре в тази техника...

    П.С. а начина на свързване на ключето го разчетох - на платката си е написано с малки букви- 24 V DC и вход /изход

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Музика за баня

    Цитат Първоначално публикувано от rkk

    П.С. а начина на свързване на ключето го разчетох - на платката си е написано с малки букви- 24 V DC и вход /изход
    Можеш ли да снемеш схемата на платката, как е свързана с ключето и клемореда и да я постнеш тук?

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Re:Музика за баня

    @rkk - погледни тук http://www.hedaudio.com/bg/c/32-wiso...iteli-za-tawan
    вероятно ще си ги познаеш.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #6

    Re:Музика за баня

    Едно радио в банята няма ли да ти спести всички главоболия, които мислиш да си навличеш?

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re:Музика за баня

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    Едно радио в банята няма ли да ти спести всички главоболия, които мислиш да си навличеш?
    Да абсолютно съм съгласен с теб,това е най лесният вариант.
    Намерих си колоните в сайта ,ще ги монтирам и ги връзвам към малко радио и съм готов...мерси на всички.
    П.С. нямам с какво да снимам платката...

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    8
    #8

    Re:Музика за баня

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Извинявам се ако вече има подобна тема ...но аз нищо не намерих.
    Та да мина към въпроса - искам да направя озвучаване на баня ,която тепърва ще се ремонтира.Жена ми донесе от някаква разпродажба в известен столичен хотел две тонколони за баня -марката е HED ,и едно ключенце ,подобно на тези дето се увеличаваи намалява осветлението в стаята ...с надписи он-офф и увеличаване на звука .На гърба на ключа има малка платка с клеморед и едно реле...релето е 3 ампера и 120 АС или 24 волта ДС.От клемореда тръгват 6 кабела и нямам идея къде отиват ,а на тонколоните са 4 кабела,като влизат в нещо като траф на който пише 100волта 6 вата 8 ома...Не съм запознат какво е свързването на такава система и как се присъединява към усилвател или и аз незнам към какво...
    Ако някой има информация ще съм му много благодарен.
    Само внимавай като монтираш да не оставиш някакви оголени кабелаци да не те одруса тока

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Музика за баня

    Цитат Първоначално публикувано от ivan_petkov2
    Само внимавай като монтираш да не оставиш някакви оголени кабелаци да не те одруса тока
    Теб друсал ли те е ток от високоговорител, да видиш какво е? Особено когато свирят ръченица направо подрипваш...

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Музика за баня

    Румба, запиши се на уроци по пеене. Така е най-арно - сам ще се озвучаваш.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #11

    Re:Музика за баня

    Благодаря за съвета ,обаче е лоша услуга към околните ...ще помисли някой че съм паднал на плочките и рева от болка и ще разбият вратата да ме спасяват

  14.  
     
  15. ZDT
    ZDT е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    7
    #12

    Re:Музика за баня

    Здравейте, пиша в тази тема, защото пак става въпрос за музика за баня. Значи питанката е следната: предстои ремонт на банята, при който искам на окачения таван да сложа и един (два) високоговорител. После си мисля този говорител да го свържа към компа или към 5.1 системата. Тя е Logitech z-640, а високоговорителя към, който се ориентирам е http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=141 или http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=137. Може ли това да стане без нищо допълнително? Благодаря предварително за отговорите, че нищо не разбирам, а би било много хубаво нещо да пее и там

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    6
    #13

    Re:Музика за баня

    Това е яко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вентилатор за баня?
    От dat във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-15, 22:54
  2. Колонки за Баня
    От blekota във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-12, 10:04
  3. Теч в баня
    От leno във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 10
    Последно: 15-12-09, 09:30
  4. Теч в баня ПОМОЩ
    От petrushko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 16-07-09, 13:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе