Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 18 от 62 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #256

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от enevi Виж публикацията
    Здравейте, принципно искам да разбера какъв звук и ефекти се чуват от 5.1 канален ресивър, ако филма е с 7.1 канален звук, и обратно при 7.1 канален ресивър, а филма е 5.1 канален звук.
    Ресивър 5+1 от по старите няма как да декодира 7+1 аудио (DTS HD Master, Dolby TrueHD е само по HDMI) и го възпроизвежда само DTS или Dolby Digital 5+1 по оптика и коаксиал. Ресивър 7+1 просто изключва две от съраунд колоните при 5+1 аудио.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Julian Yordanov Виж публикацията
    Вземи си Quadral 5000 + Onkyo TX-NR626. От опит знам/с Onkyo TX-NR616/, че суб няма да ти трябва.
    Трябва си за кино. За музика не.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #257

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от batNIKI Виж публикацията
    Ресивър 5+1 от по старите няма как да декодира 7+1 аудио (DTS HD Master, Dolby TrueHD е само по HDMI) и го възпроизвежда само DTS или Dolby Digital 5+1 по оптика и коаксиал. Ресивър 7+1 просто изключва две от съраунд колоните при 5+1 аудио.
    Това не е изцяло така.
    Моделите от последните години, които са само 5.1 имат декодери за HD звук и ако получат 6.1 или 7.1 сигнал миксират допълнителните канали в наличните. Като цяло не се губи никакво съдържание.
    Ако ресийвър 7.1 е оборудван с 7.1 комплект тонколони и му се подаде 5.1 сигнал има различни схеми за звука - най-често се използва Dolby Prologic IIx, при който се миксира звука в реално време до 7.1 и се подобрява съраунд ефекта.

    Като цяло е по-важно колко колони са закачени на ресийвъра, а не колко канален е той.
    Напрактика почти няма читави 5.1 модели. Те са обикновено най-ниското ниво на моделната линия с много компромиси и орязани откъм екстри.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #258

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Това не е изцяло така.
    Моделите от последните години, които са само 5.1 имат декодери за HD звук и ако получат 6.1 или 7.1 сигнал миксират допълнителните канали в наличните. Като цяло не се губи никакво съдържание.
    Ако ресийвър 7.1 е оборудван с 7.1 комплект тонколони и му се подаде 5.1 сигнал има различни схеми за звука - най-често се използва Dolby Prologic IIx, при който се миксира звука в реално време до 7.1 и се подобрява съраунд ефекта.

    Като цяло е по-важно колко колони са закачени на ресийвъра, а не колко канален е той.
    Напрактика почти няма читави 5.1 модели. Те са обикновено най-ниското ниво на моделната линия с много компромиси и орязани откъм екстри.
    Ако няма HDMI не знам как реално ще се декодира DTS HD Master или Dolby TrueHD а наблюденията са ми че само с тях има 7+1. Колкото до миксирания звук, това е просто компромис. При мен булсата е на Dolby Prologic IIx 7+1 но няма нищо общо с истината

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #259

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Модел без HD декодери или пък без HDMI вече е история и частен случай. Няма нужда да объркваме човека излишно с неактуална информация.
    Много ясно, че от 2.0 звук трудно ще стане истинско 7.1, но пак е нещо.
    podredko одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    44
    #260

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте, благодаря за отговорите, така или иначе ресивъра, който евентуално ще се закупи ще поддържа "Wi Fi" с вграден адаптор - това значи, че ще е от по-новите модели. Принципно исках да си отговоря дали да е 7.1 или 5.1 т.к. напоследък са малко хубавите филми според мен с 7.1 канално звучене (около 5 филма годишно, които ми харесват), а и човек да си изгради наистина хубаво домашно кино се изискват огромни средства, което за моите условия се обезсмисля, по-добре да се отиде на кино и човек наистина да се наслади.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #261

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Да ходиш на кино е хубаво, но скъпо удоволствие.
    Аз като направя една сметка, ако ходим с жената на кино по 2-3 в седмицата /колкото филма гледаме у нас/, за 3-4 години ще се похарчат пари колкото за една супер домашна кино система. Да не говорим, че филмите, които стигат до кината у нас са доволно глупави.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #262

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Оффтопик: Тези удобства, които ги имам у дома + относително качествен саунд (регулируем, щото в кината го надуват твърде много) + 50' прилична плазма...няма как да предпочета кино. Даже ако имахме и легален начин да си плащаме и да получаваме качествени филми, примерно като Netflix, пак щеше да е по-добре от кино.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #263

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Айде , пак се задава подмяна на ресивърите

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #264

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Досега се чудихме как да скриваме кабелите по пода, а сега вече и по тавана.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #265

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Това с ОТ по тавана ще заприлича на дискотека и според мен ще загрози интериора. Едва ли някой, който живее в двустаен апартамент ще предприеме подобна стъпка в хола си например. Виж, за еднофамилна къща по-може да се обособи стая за хоум синема с подобна конфигурация.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    37
    #266

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Едва ли някой, който живее в двустаен
    Само гледай! И без това е по-удобно кабелите да минават отгоре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    124
    #267

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    С тия окачени тавани проблема е никакъв.
    Само се увеличават кинтите за оборудване.
    competition одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #268

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте предстои и ми избор на ресивър, колебая се между Onkyo 636 и Denon X3000.Досега съм бил с по стар модел на Onkyo 505E, а тонколоните ми са Infinity beta 50, център и задни Infinity Primus.По принцип повече клонях към Onkyoто, тъй като вече съм ползвал марката, но ми изскочи оферта за Denon X3000 с цена от 200 лв повече от Onkyo 636.От една страна е по-висок клас, а от друга пък е по стар модел.Ресивъра, ще се ползва, както за музика така и за филми.Моля помагайте за избора.Предварително благодаря.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #269

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Добре е, да си прецениш дали ще ползваш няколкото опции в повече при Denon X3000..Да не се окаже накрая че си платил 200 лева повече за неща които не ползваш. Освен това, вече си свикнал със звученето при Onkyo и не знам дали ще ти допадне звукът на Denon. Има ли начин да тестваш ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #270

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Тя дилемата стана доста по сериозна, тъй Onkyoто мога да го купя от България, а Denona на тази цена, само в Англия, но разбрах, че гаранцията важи само за там не е международна.Доколкото за тест евентуално, ако се съгласят в Техномаркет тъй като те предлагат и двата модела, но ще е на различни тонколони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 62 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе