Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 24 от 62 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #346

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За колони отивай на HI-FI Expo-то и си купувай Dali Zensor3 - ще ти направят 20% отстъпка за изложените там - по-добро в тоя бюджет едва ли има .
    Не съм от София, не мога да отида на Expoto-то. Ако трябва да прослушвам колони трябва да се огранича до Техномаркет или Технополис. Иначе Dali, Monitor Audio или http://topavshop.bg/catalog/6391_quadral_quintas_5000.html
    сякаш са ми вариантите? Първите два ще са на сляпо, без да мога да ги чуя.

  2.  
     
  3. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #347

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Тези quadral quintas са гола вода...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #348

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ще се оглеждам за колони. Ако мога да хвана пак някаква промоция ще е е супер. Нека да видя първо в какво състояние ще пристигне ресивъра. След Black Friday може пък някой да направи Cyber Monday, макар че то на еМАГ си е като cyber monday

    - - - - - - - - - -

    Сега погледнах - двата ресивъра в Техномаркет дето бяха на промоция - Ямаха 677 и 475 вече нямат стикер "Промо", но си остават на ниските цени.
    Този пост е редактиран от myrfi12; 29-11-14 в 01:16.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #349

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    mytfi12,
    Колоните, а и не само те от аудио апаратурата, се слушат, а не се оглеждат!
    Взимаш усилвателя, качествени интерконект и кабели за връзка с ОТ, оригинален качествен филм, аудиозапис, който познаваш много добре.
    Не трябва да си с хрема, запушен нос, заглъхнали уши и т.н. После отиваш в магазина и тестваш с различни ОТ.
    Ако имаш познат с опит - най-добре той да те насочи, а ти да вземеш крайното решение.
    От оглеждане и търсене по Internet има полза да се ориентираш в техническите харакеристики и цените. В твоя случай само второто.
    Когато ти написах хубаво да си помислиш за какво си даваш парите имах предвид, че аудио системите не са ти силната страна.
    За тези пари си вземи някакъв комплект домашно кино и си свиркай!
    Защото пътят, по-който си тръгнал ще надвиши бюджета ти поне 3 пъти!
    Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #350

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За колони отивай на HI-FI Expo-то и си купувай Dali Zensor3 - ще ти направят 20% отстъпка за изложените там - по-добро в тоя бюджет едва ли има .
    И аз сякаш съм за.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    mytfi12,
    Колоните, а и не само те от аудио апаратурата, се слушат, а не се оглеждат!
    Взимаш усилвателя, качествени интерконект и кабели за връзка с ОТ, оригинален качествен филм, аудиозапис, който познаваш много добре.
    Не трябва да си с хрема, запушен нос, заглъхнали уши и т.н. После отиваш в магазина и тестваш с различни ОТ.
    Ако имаш познат с опит - най-добре той да те насочи, а ти да вземеш крайното решение.
    От оглеждане и търсене по Internet има полза да се ориентираш в техническите харакеристики и цените. В твоя случай само второто.
    Когато ти написах хубаво да си помислиш за какво си даваш парите имах предвид, че аудио системите не са ти силната страна.
    За тези пари си вземи някакъв комплект домашно кино и си свиркай!
    Защото пътят, по-който си тръгнал ще надвиши бюджета ти поне 3 пъти!
    Успех!
    С теб до някъде съм съгласен. Наистина звука се слуша и чува! Но до сега той е гледал този качествен филм само на озвучение от телевизора си, аудио записа може би също. Да не говорим за кабелите. Според мен каквото и да си пусне все ще му хареса повече от това на което е бил и дребните разлики ще започне да ги разпознава с времето. А ме съмнява продавач в магазин да го търпи толкова, че да има време да се запознае добре. Също мястото за слушане е от огромно значение. Все пак в магазина е едно, а в къщи съвсем различно. Помощ от познат с опит в областта винаги е +, но като няма такъв под ръка идваме ние на помощ и го спасяваме

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #351

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    mytfi12,
    Колоните, а и не само те от аудио апаратурата, се слушат, а не се оглеждат!
    Взимаш усилвателя, качествени интерконект и кабели за връзка с ОТ, оригинален качествен филм, аудиозапис, който познаваш много добре.
    Не трябва да си с хрема, запушен нос, заглъхнали уши и т.н. После отиваш в магазина и тестваш с различни ОТ.
    Ако имаш познат с опит - най-добре той да те насочи, а ти да вземеш крайното решение.
    От оглеждане и търсене по Internet има полза да се ориентираш в техническите харакеристики и цените. В твоя случай само второто.
    Когато ти написах хубаво да си помислиш за какво си даваш парите имах предвид, че аудио системите не са ти силната страна.
    За тези пари си вземи някакъв комплект домашно кино и си свиркай!
    Защото пътят, по-който си тръгнал ще надвиши бюджета ти поне 3 пъти!
    Успех!
    Разбрах те още първия път. Всичко, което отбелязваш го осъзнавам и съм го написал в по-старите си постове. Затова и не отхвърлям варианта за http://topavshop.bg/catalog/6391_quadral_quintas_5000.html , въпреки критиките към тях, защото само тях мога да прослушам. От Шумен съм и нямам възможност да пътувам. Дори трудно ще се освободя да отида до Варна т.е. с прослушването съм ограничен само до Техномаркет и Технополис. Какво ще ми препоръчаш от там, при все, че не всичко, което го има в нета е в наличност?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    И аз сякаш съм за.



    С теб до някъде съм съгласен. Наистина звука се слуша и чува! Но до сега той е гледал този качествен филм само на озвучение от телевизора си, аудио записа може би също. Да не говорим за кабелите. Според мен каквото и да си пусне все ще му хареса повече от това на което е бил и дребните разлики ще започне да ги разпознава с времето. А ме съмнява продавач в магазин да го търпи толкова, че да има време да се запознае добре. Също мястото за слушане е от огромно значение. Все пак в магазина е едно, а в къщи съвсем различно. Помощ от познат с опит в областта винаги е +, но като няма такъв под ръка идваме ние на помощ и го спасяваме
    Май точно така стоят нещата. Освен това мисля, че много трудно ще намеря място където да сложа стоящи колони, каквито има в повечето комплекти за домашно кино /и, да от колона до колона има разлика/, а и не съм сигурен, че за стая 17кв. ми трябват. На всичко отгоре трябва и да са тесни, защото нямам място, а разместването не е вариант към днешна дата. При всички случаи отстоянието от стената ще е около +/-10 см и ще са затворени отстрани /едната доста плътно/ от секция и пиано. Ако има удачен вариант - казвайте.
    Този пост е редактиран от myrfi12; 29-11-14 в 11:42.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #352

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Евентуално като ти дойде ресивера прецени къде ще стои, измери колко дълги кабели ще са ти нужни за ОТ... отпусни още по около 1м и си вземи някакви добри /може да си набавиш и бананови букси за по голямо удобство/. Като за HDMI и оптиката също е добре да не са най евтините намерени, но не и някакви невероятно скъпи. След това взимаш ресивера и кабелите под ръка, една флашка с няколко песнички които слушаш най вече и един любим филм с много ефекти и отиваш до магазина да ги помолиш за тест на ОТ с твоя ресивер. Аз така слушах Denon-а преди да го взема, само дето ходих с ОТ-тата до там.

    Тъй като нямаш много място и ОТ ще стоят близо до стените или мебели е добре да са с преден бас рефлекс, както писах по рано ако си забелязал. Така биха свирели по вярно в това пространство. Ако ли не ... взимаш каквото можеш, а после при възможност ще напасваш нещата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #353

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Така, нека обобщя отново:
    1.Трябва ти правилно позициониране на ОТ.
    Преден, заден басрефлекс, затворен обем, пасивни мембрани - всичко си иска точното място.
    В твоя случай според специалистите се препоръчват ОТ със затворен обем.
    2.Щом нямаш място за floorstanding отиваш на bookshelf.
    Предполагам основните канали ще ги сложиш на рафт или секция, ограничени като обем и с фиксирана позиция и височина.
    За мен това обезсмисля цялото упражнение с качествените ОТ. За останалите ОТ от комплекта се отнася същото
    Ако ги поставиш на стойки, те струват също пари.
    3.Многоканалния усилвател в твоя случай задължително трябва да има възможност за калибрация с микрофон.
    Пак ще има компромиси със звука, но все пак е доста по-добре.
    За правилното разпространение на всякакви електромагнитни вълни е много важно зоната / релефа / препятствия и т.н.
    Останалото води до отражения и наслагване и всичко се омазава.
    Не знам дали този receiver, който си харесал има калибрация и с какви режими е.
    4.Определено във Варна ще е по-добре да отидеш.
    Конкретно нищо не мога да ти препоръчам по няколко причини - отдавна ми мина мерака да тествам,
    не съм сигурен, че моят вкус за звук ще ти допадне, никой не може да ти каже след като купиш всичко, дали в твоите условия ще звучи качествено.
    За всеки случай накарай консултантите да ти пуснат някой от комплектите receiver + ОТ, които предлагат от една марка.
    Само гледай да са с по-два говорителя на surround каналите и колкото се може повече - на основните L & R (обикновено са трилентови с 3 или 4 говорителя). Subwoofer е задължително да е активен и поне с 20см/8 инча говорител. За него пък в най-голяма степен важи прявилото за правилния подбор и местоположение.
    Разпитай все пак приятелите си в Шумен дали няма някой любител или професионалист в озвучаването, който да ти помогне в избора. Дори DJ, въпреки, че и това е компромис.

    Не е възможно да ти обясня дистанционно какво да слушаш и как да го оцениш правилно!
    На времето изчетох доста книги и загубих маса време и пари. Докато се убедя, че дори избора и напасването на готовите компоненти е едновременно наука и изкуство. За всеки тип музика, например, си има съответни настройки на EQ, чувствителността на отделните говорители в ОТ и т.н.
    Пък това с флашката и MP3-ките просто го забрави при оценката! Склонен съм да приема качествени lossless рипове (flac) за целта. Или такива, кодирани с DTS звук. Но не съм сигурен, че усилвателите ще ги декодират.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #354

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    ОТ със затворен обем ги изключих като вариант без да искам, добро предложение! Иначе Yamaha RX-V475 има калибрация макар и базова. Също декодира flac и DTS.
    Теста естествено ще е по добре да е с флак, но ако слуша например главно рап / балкански ритми / хаус и т.н.... ще ми е интересно колко в такъв формат ще намери. И защо да избира ОТ с файлове музика, която не би слушал в последствие? Това ми беше мисълта. Ако колекцията от музика му е mp3 да избере с най доброто качество и това да пробва. А от флашка .... защото иначе от какво да пусне файл в магазина?
    Сега се сещам, че и от лаптоп с HDMI може да закачи ама да не прекаляваме с любезността на продавачите все пак

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #355

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Разпитай все пак приятелите си в Шумен дали няма някой любител или професионалист в озвучаването, който да ти помогне в избора. Дори DJ, въпреки, че и това е компромис.
    Да, довечера съм на "урок". Уговорих се с един познат, дето го търся от една седмица, който е запален по тези неща. Ще отида да чуя и различни видове/марки ОТ и музика на различни файлови формати.

    Иначе ходих до Технополис просто да чуя http://www.technopolis.bg/b2c/detail...L-QUINTAS-5000 , но се оказа, че не са вързани и не им се занимаваше да ги връзват т.е. не ги чух. В Техномаркет пък имат само YAMAHA NS-F150 BLACK :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    и
    JAMO S-426HCS 3 BLACK ASH :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    и
    JAMO S-506 HCS 3 BLACK ASH :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria , но вторите не ги видях.

    - - - - - - - - - -

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #356

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    За тези някъде бях чел хубави отзиви Musicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-8 със сигурност ще са по добри от JAMO и подобни на тях. А може да разгледаш и тези Musicworld.bg - Cerwin-Vega Home Audio VE-12

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #357

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    pulsedriverbg,
    Имах предвид, че от MP3 на флашка, колкото и качествени са, са абсолютно неизползваеми като източник за тестове.
    В магазините все още се намира някой качествен CD или DVD player, предполагам.

    mytfi12,
    Ямахата са с т.нар. downfiring subwoofer https://www.google.com/search?q=down...fer&gws_rd=ssl С две думи, това е басов говорител, монтиран с мембраната към пода. не знам как е на български коректния превод. Това е малко проблематично и пак стигаме до пространството и неговите ограничения.
    Jamo са толкова зле, освен High-End моделите, че не даже не ми се коментират. И то от над десетилетие.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #358

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Gena_bs
    Аз давам идея за източник, не настоявам! Но за мен няма смисъл да се зори чак толкова, поради простата причина, че за 30тина мин тест ме съмнява да усети разликата.
    И човека пита за Yamaha NS-F150, което ако кликнеш на линка ще видиш, че не е буфер на Yamaha с надолу насочен говорител.
    И Jamo са точно толкова добри за колкото си плащаш според мен. Ако има нещо по интересно моля сподели. Аз малко по малко отделям за ъпгрейд и се чудя на къде да се насоча.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #359

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Моя грешка!
    Заради дизайна отдолу предположих, че в колоните има вграден sub. Ама за тази смешна цена няма как да стане.
    NS-F150 - Home Speaker Systems - Yamaha - Asia / Middle East / Oceania / Latin America
    Поразтърсих се из сайтовете на ТП и ТМ за комплекти receiver & 5.1 OT, но явно вече не ги предлагат. Имаше на HK, Pioneer, Sony, Yamaha.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #360

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Нещо такова - ONKYO HT-S 4505 B 5.1 Home Cinema Pack
    Според мен е по-добре да почне с ресивър и двойка букшевфки пък другото на по-късен етап .
    Един 477/577 (Ямаха) , Onkyo 535/636(ама от Германия ...) , 824 (Пионер) и Dali Zensor3 си е съвсем приличен старт за непретенциозен потребител .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 62 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5212
    Последно: 05-04-24, 07:10
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе