Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 143
Like Tree6Одобрявам

AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #76

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Изобщо ли не мога да извадя звук през USB или трябва някакво у-во което мисля че се казваше DAC.И дали чрез това у-во звука ще е по-добър от 3.5 мм жак за слушалки.Иначе пускам музика през FOOBAR 2000 с формат на FLAC.А другия ми въпрос е дали може и видео сигнал да се изкара.

  2.  
     
  3. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #77

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колеги дай малко помощ за проблема ми :-)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #78

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения



    • Отговор: Проблем ресивър Onkyo TX-SR606
      Първоначално публикувано от get
      Здравейте
      Имам ресивър Onkyo TX-SR606 купен преди 5-6 години.
      Схемата е следната. Във хдми входовете са включени попкорн, приемника на булсат и един кабел стърчащ хдми за лаптоп/телефон.
      От ресивъра излиза хдми и влиза в тв Philips 65055h и 5+1 колони.
      Някъде от миналото лято прави следния проблем. Когато го включвам и избера попкорна, булсата или лаптопа няма картина и звука.
      Трябва да поработи известно време 2-3-4 минутки и започва да "изгрява". Първо се чува прекъсващ звук, от време на време картина
      и после работи без проблем. Ако го изключа за 1/2 час - после работи нормално, ако 5-6 часа не е работил - отначало процедурата.
      Ако виждате на третата снимка долу в ляво има бутон "zone2". Нямам колони за зона2, но правя следното. Включвам я - на ресивъра
      свети зелено, а самият той е изключен (свети червено). Така намалям времето до 1-2мин. В общи линии пускам булсата и сменям
      каналите нагоре-нагоре и в един момент изгрява.
      Ако пусна ресивъра на радио - свири от началото без никакъв проблем. Ако работи 2-3 мин. на радио после показва картината на
      булсат/попокорна. На какво може да се дължи този проблем, и да ме посъветвате дали някой на място може да го ремонтира ?




      Първо здравей,аз също щях да ставам собственик на този модел ресивър и изчетох доста неща за модела.Сега малко ме е яд че не го взех причината е че не поддържа HDMI 1.4. Проблема ти е следния като отвориш ресивъра най отгоре ти е платката за HDMI входове на нея има едни кондензатори които ликажират, изсъхват след съответната подмяна ресивъра ти ще стане като нов.Не знам колко си навътре в електрониката но се изискват малко познания по точно практика с поялника, и спазване на поляритета и стойностите на кондензаторите.В нета има дори клипчета какво се сменя.Този моде се слави със своето греене от там е донякъде и проблема.

      - - - - - - - - - -

      How To Fix the Onkyo TX SR606 HDMI Input Problem - YouTube

      - - - - - - - - - -

      Fixing a Onkyo TX-SR606 (Timelapse) - YouTube Демонтажа на кондензаторите от първия клип е малко душмански но е вариант, всеки си има начин


    Този пост е редактиран от tacho5; 26-02-14 в 12:10.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #79

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    martosblack одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #80

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #81

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    КОЛЕГИ,предлагат ми бартер ето това
    VSX-D711-S (Archived) - Pioneer Europe
    за моя техникс
    Потребителски вход - OLX.bg - Сайт за безплатни обяви.
    въпроса ми е заслужава ли си и има ли изход,от който да изкарам звук от компютъра.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #82

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Този ресийвър е доста стар и няма HDMI.Ако ще сменяш Техникса поне го направи за по-съвременен ресийвър.Поне аз така мисля

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #83

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    АЙДЕ БРЕ,помогнете на невежия особено въпроса за вход за компа

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #84

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Е ако си решил да го взимаш -по coaxial или опттика ще успееш.Гледам,че ги има този модел VSX-D711 и двата.Сега въпроса е какъв ти е компа и звукувата му карта

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #85

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    черен марто.аз съм лаик ма компа е доста хубав и видеото и звуковата карта.в момента вадя звук от техникса през VCR ,но можеш ли да ми покажеш на схема от ПИОНЕРА къде ще трябва да влезе и какъв точно кабел от компа.извинявай за моята КОМПЕТЕНТНОСТ,ма нали съм прост зарзаватчия така,че ако може по сдъвкана информация.СПАСОЕ БАЛШИБА

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #86

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това ,което ти предложих е дигитално да свържеш компа с ресийвъра-виж отзад на компютъра някъде пише ли spdif out -трябва ти оптичен кабел в тази ситуаци,ако не -може да го свържеш аналогово-ама все пак си говорим наизуст в момента -защо не покажеш какво пише отзад на компа ти най-добре
    Този пост е редактиран от martosblack; 30-08-14 в 01:13.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #87

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #88

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  17. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    214
    #89

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привет от мен, последните няколко години изкарах с различни модели ONKYO ресивъри, но след проблеми с HDMI платките и мекото им звучене, реших да сменя марката с Пионер, обаче не знам към какво да се насоча. Четох много хвалебствия относно LX-5* сериите и вече ми текат лигите по тях, особено към по-горните LX7x/8x серии, които вече са AIR Studio сертифицирани. Втора ръка LX86 се намира на цената на LX57/58 и вероятно е по-добрия избор, но не съм сигурен с видео частта как е, сигурно е добре. Менюто и интерфейса как са?

    И друг много важен въпрос - линията PIONEER ELITE, някой може ли да каже какви са точно разликите спрямо обикновените LX5/7/8x серии? Какво е толкова елитното в тях и заслужават ли си?

    П.П. Пионер имат ли някакви проблеми?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    96
    #90

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте.

    Сдобих се с ресивър Pioneer vsx521-k. Имам следните въпроси относно неговата свързаност:
    1) Как мога да му сложа блутуут (но не оригиналния, който едно време е вървял с него, защото едва ли го има някъде и цената му ще е нереалистично висока)? Ако не става с блутуут, тогава мога ли да слушам все едно през AUX - идеята е да плейва от лаптоп, телефона.
    2) Къде мога да открия дистанционно за модела? Да взема ли универсално? Ако да, как се конфигурира и има ли откъде да видя конфигурацията, която ми е нужна?

    Благодаря ви предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе