Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 94
Like Tree6Одобрявам

AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #16

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    maxim7
    за колони съм поръчал Klipsch RF-82 II като ги вържа към усилвателя за фронтални ще пробвам опцията от менюто със и без нея да вида как звучи !
    RF-82 II Floorstanding Speaker
    FR : 33Hz-24KHz +-3dB
    HF crossover: 1400Hz
    SENSITIVITY: 98dB @ 2.83V / 1m

    RF-82 II за двулентови, и при настройка за bi-amping на Onkyo 818 процесора ще отдели 4 канала за захранване на предните колони LLow/LHigh/RLow/RHigh.
    в този случай Digital Crossover трябва да бъде настроен:
    LLow/RLow: 33Hz - 1400Hz (т.е. реже отгоре честотите захранващи woofers)
    LHigh/RHigh:1400Hz - 25000Hz (т.е. реже отдолу честотите захранващи tweeters).

    Друг е въпроса, че това е passive bi-amping (т.е. честотната лента се оформя след усилвателя) и все още минава през passive crossover вграден в колоните - за разлика от active bi-amping (т.е. честотната лента се оформя преди усилвателя) и отива директно в woofer, mid, tweeter като в колоната няма passive crossover (т.н. активни колони - пример: http://www.pmc-speakers.com/products...ssional/active).

    Пробвал съм passive tri-amping с Onkyo 5007/5500 (няма Digital Crossover функция, т.е. пуска се пълната честотна лента към вградените в колоната passive crossovers, поне на мен ми звучи по-добре в сравнение със стандартния mono-amping.

    RF-82 II със своята отлична чувствителност 98dB (сравни с преобладаващата 87 - 91dB), дава възможност за много по ниска позиция на volume, за постигане на сравнимо звуково налягане.

    Честито и със здраве да ги ползваш.




  2.  
     
  3. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #17

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    +++++++++dvdo++++++++++


  4. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #18

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    момчета само ще кажа че съм хал хабер за първи път имам усилвател и скоро добри колони ( до сега съм карал само с ДВД Системи )
    и ще е най добре да не барам много да си правя експерименти с ръчно настройване !
    искам да се калибрират с микрофона който си върви с усилвателя и вече да барам настройките за звука за филми и слушане на музика !

    maxim7
    гледам да изградя добра система цънтъра ще бъде RC-62 II лека полека ще се изгражда всичко !

  5. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #19

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Onkyo TX-NR818 Review by AVLAND UK

    https://www.youtube.com/watch?v=C8l6wxiaDCA#ws

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #20

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    ...
    искам да се калибрират с микрофона който си върви с усилвателя и вече да барам настройките за звука за филми и слушане на музика !

    maxim7
    гледам да изградя добра система цънтъра ще бъде RC-62 II лека полека ще се изгражда всичко !
    Без да подценявам значението на различните системи за room correction - MCACC, YPAO, Audissey MultiEq XT/XT32, ARC, опитай и без калибрация с микрофона.
    Има много потребители които се кълнат в room correction, има и сериозни производители които считат че въпреки безспорния напредък на room correction за последните осем, девет години може спокойно и без него и то не поради причини да поевтинят крайния продукт:
    http://www.homecinemachoice.com/news...p-review/10708

    https://www.youtube.com/watch?v=X5-uy_Qu3vU#ws
    дори се счита че за музика по добре е без room correction.

    room correction е почти винаги необходим само в случаите на subwoofer предвид спецификата на ниските честоти и взаимодействието им с акустично нетретирани помещения ползвани от средния потребител:
    http://velodyne.com/product-accessor...t-systems.html
    http://www.behringer.com/EN/Products/DSP1124P.aspx
    или вградени в subwoofer:
    http://www.jlaudio.com/home-audio-powered-subwoofers

    Системите за калибрация вграждани в аудиопроцесори/рисийвъри засягат целия честотен спектър, не само ниските честоти.


  7. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #21

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    на някой прави ли впечатление разликата в цената на Klipsch RF-82 II от 700 лева,,,,,,,,,,,
    в БГ и тук.....................
    http://www.amazon.com/Klipsch-Refere.../dp/B0041GEZDM

    или не разбирам нещо

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #22

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А на теб прави ли ти впечатление, че са на 10 хил. км от България?
    Ето колко са в Европа:
    http://www.amazon.de/Klipsch-RF-82-S...5718605&sr=8-2

  10. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #23

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    е какво е обяснението в Европа да са 1000 лв. в БГ да са 1700лв,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #24

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цената, която съм дал аз е за брой. 1700 лв. тук е чифта.

  12. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #25

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    чета за някакъв проблем с HDMI входовете или ихода на Onkyo ,за какво става въпрос,,,,,,

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #26

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    здравейте днес ми докараха колоните
    всичко точно настроих ги с микрофона не знам защо но THX май не е позволен да се използва само от предните колони, също мога да избирам само тези режими на слушане:
    Direct, Mono и Dolby PLII Movie Theater-Dimensional
    но имам проблем когато пусна филм било то TrueHD или DTS-HD MA на екранчето не ми изписва въпросният ХД звук!
    като отида на информация за DTS-HD MA 5.1 ми пише Input PCM 48 khz 2.0 ch - Output каквото аз си го избера от горепосочените комбинации !
    Мисля че нещо не правя аккто трябва защо има само три опции за слушане ?
    и ще помогне ли някой да изкарам ХД звука без загуби ?
    отзад на колоните имаше 2 горни и 2 долни за връзване аз ги вързах на горните защото така беше дадено в книжката грешка ли е ?

    Много е неприятно когато човек си няма хал хабер от нищо

    а колоните като ги пусна в режим Dolby PLII Movie Theater-Dimensional съм много доволен, надявам се да има и други комбинации !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #27

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    здравейте днес ми докараха колоните
    всичко точно настроих ги с микрофона не знам защо но THX май не е позволен да се използва само от предните колони, също мога да избирам само тези режими на слушане:
    Direct, Mono и Dolby PLII Movie Theater-Dimensional
    но имам проблем когато пусна филм било то TrueHD или DTS-HD MA на екранчето не ми изписва въпросният ХД звук!
    като отида на информация за DTS-HD MA 5.1 ми пише Input PCM 48 khz 2.0 ch - Output каквото аз си го избера от горепосочените комбинации !
    Мисля че нещо не правя аккто трябва защо има само три опции за слушане ?
    и ще помогне ли някой да изкарам ХД звука без загуби ?
    отзад на колоните имаше 2 горни и 2 долни за връзване аз ги вързах на горните защото така беше дадено в книжката грешка ли е ?

    Много е неприятно когато човек си няма хал хабер от нищо

    а колоните като ги пусна в режим Dolby PLII Movie Theater-Dimensional съм много доволен, надявам се да има и други комбинации !
    по описанието в момента пускаш само стерео звук (2.0).
    Dolby PLII е за обработка на 2.0 в квази 5/0.1; Mono е ясно; Direct просто пропуска формата подаван на AVR от front end (CD/DVD/BD/ext media player) и го усилва без манипулации.
    Виж настройките на front end за изход на звука (stereo/multi channel). Какво е front end устройството?

  16. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #28

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    LilScrappy,честити колони,,,,,,,,
    ако си вързал компа с hdmi кабел,нямаш проблеми за раличните формати,пробвай друго
    филе или рип там не знам каква медиа пускаш и с какъв плеар..........?

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #29

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    оправих проблема трябваше да изтрия пакета K-lite codec pack и да кача само нужните lav filer, ffdshow и още един два !
    сега като пусна филм през програмата potplayer на усилвателя ми святка червено за активен HD звук и ми изписва за Input primerno TrueHD 7.1 или DTS-HD MSTR 5.1
    на Output вече нещата са други аз избирам да ли да бъде Direct, Stereo, и опцията която използвам Theater Dimension май се казваше !
    в книжката гледам има сумати комбинации за звучене но за целта ми трябват поне 3.1 или 5.1 за да ми са активни за избиране в менюто !
    Първи впечатления много съм доволен дори с две колони се усеща ефектите когато е пуснат качествен екшън !

  18. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #30

    Re:AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Onkyo 818 беше ,нали,от къде го купи?и още нещо,ако не виждаш причина ,не му пускай ъпдейт,,,,,,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе