Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44
Like Tree4Одобрявам

AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #31

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Сигурно някъде по веригата има някакви софтуерни "подобрители", които дават този първоначален WOW ефект.
    От всички избороени начини на плейване, от Попкорна с HDMI кабел би трябвало звука да е без никакви корекции.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #32

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря ,Лазарус Ами аз по принцип от всеки източник слушам без корекции-като разни еквалайзери например.Обаче възможно ли е по оптика звука да е по-добър от ХДМИ-това ми е чудно,защото разликата в този случай е доста голяма-да се разбира по-детайлно звучене - по-ясен вокал ,по -добра среда и ниски.т.е. дали самият източник не е ,,виновен'' за това? п.с. а за пробата записах флакове ,които съм слушал доста пъти през годините и са ми познати дет се вика до мозъка на костите.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #33

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Нищо не пречи да опиташ от Попкорна с оптика директно в ресийвъра, но се съмнявам да има разлика спрямо HDMI.
    По-скоро плеъра на телевизора, който в случая възпроизвежда файла има незнайни корекции, които са ти допаднали.

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #34

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да,прав си Лазарус през оптика и хдми от пуканката в ресивъра разлика в звука не усетих.Благодарско за съвета. Установих откъде идва ,,проблема ''-виновна за украсяването на звука e poweramp.Просто програмата свири различно от winamp и стоковия плейър на телефона.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    1
    #35

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте! Отскоро и аз се обзаведох с ресивър Marantz . След включването му към интернет ,си ъпдейтна firmware до най-нова версия (0882-7271-9225-04) ,dts версия 3.90.35.00. Сега при почти всяко пускане на ресивъра ми излиза съобщение,че има допълнителен ъпгрейд Auro-3d за Европа,но при стартиране не може да го изтегли автоматично.Изписва ми,че са достъпни нови функции след ъпгрейда на фирмуера и да посетя сайта на Marantz за информация. Посетих го,регистрирах се,но нещо не намирам как се регистрира продукта.Моля за помощ от по запознатите..Държа да подчертая,че съм пълен профан в тази сфера и най смирено моля да ми се обясни като на такъв. За малко да забравя модела е SR7010. Поздрави!

  7. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #36

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте. Взех си ресивър Marantz SR5011. Как мога да си пускам dts аудио файлове (*.dts). На някои свират ли SACD DSD 5.1 файлове (*.dsf) при мен дава грешка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #37

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  10. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #38

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Днес на Марантц 5011 ми изписа че има нов ъпдейт. На 5 г модел да правят подобрения по производителност и стабилност ме изненада положително.

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #39

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    В тези актуализации има ли нещо полезно, моят от както е станал ресивър не е включван в мрежата струва ли си.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #40

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    В тези актуализации има ли нещо полезно, моят от както е станал ресивър не е включван в мрежата струва ли си.
    Актуализациите са софтуерно обновяване, което е предназначено както за поправка на грешки, така и за добавяне на нови възможности за заудио или видео обработка. Полезността им е безспорна.

    За пример ти давам инфо с обобщените данни за проблемите, изискващи съответните промени,
    направени с няколко поредни актуализации за ресивъри на DENON :

    10/09/2018

    Версия на фърмуера :: 3500-2038-3040 (DZ20-002, AVRX2300WBKE2)

    Възпроизвеждането на Dolby Vision не може да се извърши, когато е свързано с Panasonic
    Телевизор (TH-43GX850). (Заявка за промяна от Dolby)
    2) Отстранен DTS Surround бъг.

    Име на файл:-
    USB_AVRX2300E2_CY920_000100910200-0009.zip

    ------------------

    10/09/2018
    Версия на фърмуера: 3400-0087-3040 (DZ19-048, AVRX2300WBKE2)

    1) Добавен нов режим на ALLM (Автоматичен режим с ниска латентност)
    2) Аудио отстраняване на грешки с DTS-HD master mono

    Име на файл:-
    USB_AVRX2300E2_CY920_000100910200-0008.zip

    ------------------

    04/12/2017
    Firmware версия: 3200-8986-3082 (DZ17-111, AVRX2300WBKE2, AVRX2300WBKE2GB)

    1) Подобряване на DTS: X разпознаване и обработка с определени дискове
    2) Подобрения в Dolby (Atmos)
    3) Други корекции на бъгове и подобрения на стабилността

    Име на файл: -USB_AVRX2300E2_CY920_000100910200-0006.zip

    ----------------

    03.07.2017
    Firmware версия: 3600-0916-3041 (DZ16-123, AVRX2300WBKE2, AVRX2300WBKE2GB)

    1) Поддържа се приложението Audyssey.
    2) Поддържа се AVR Remote 2.1.0.
    3) Страницата Spotify Connect Server на Spotify ще бъде актуализирана. Така че клиентът няма да може да играе Spotify след актуализирането. (Когато актуализирате фърмуера на продукта, клиентите, които в момента използват Spotify Connect, могат да продължат да използват функцията Spotify Connect дори след актуализирането на Spotify Connect.)
    4) Продуктът не може да възпроизвежда конкретните Podcasts (Radio1 RAI, Radio2 RAI) в Интернет радиото.
    5) Шумът може да възникне, когато клиентът възпроизведе конкретния AAC файл, купен от Mora (Онлайн услуга за музикална дистрибуция) от Music Server или USB функцията.
    6) Специфичните за Германия текстови символи не се показват правилно, когато клиентът играе определена IR станция (WDR3 FM93.1 Cologne Live) в Германия. )
    7) Дори ако клиентът регистрира настройката Audyssey Mult EQXT на Quick Select в следващата конкретна операция, настройката на Mult EQXT се променя при извикване на Quick Select.

    Име на файл: -USB_AVRX2300E2_CY920_000100910200-0004.zip

    ----------------

    09.26.2016
    Firmware vers: 3400-3615-3052 (DZ16-036, AVRX2300WBKE2, AVRX2300WBKE2GB)

    1) Добавете функцията за звуков режим "DTS: X".
    Забележка: След като продуктът съответства на функцията "DTS: X", при въвеждане на сигнала "DTS: X" се появяват следните ограничения.
    Когато се въведе сигнал "DTS: X", клиентите не могат да изберат режима на симулация DSP, различен от Multi Channel Stereo, чрез ограничаване на DSP устройството.
    2) В мрежова среда, в която е свързан AV приемник, мрежовият модул на AV приемника се рестартира, когато Netflix APP стартира на iOS устройството.
    Симптомът е проблем, който мрежовият модул на AV приемника се рестартира при стартиране на Netflix APP на устройството с iOS.
    3) След като потребителят стартира Spotify App от Remote App и пусне музика, продуктът не възпроизвежда интернет радио, главно защото продуктът не може да бъде свързан с интернет радио, дори ако клиентът превключи входния източник към Internet Radio.
    Симптомът е проблем, че продуктът не пуска Интернет радио, дори ако клиентът избере Интернет радио.
    4) Уредът възпроизвежда същата песен няколко пъти при случайно възпроизвеждане на WAV файлове от USB паметта.
    Симптомът е проблем, че единицата възпроизвежда една и съща следа
    пъти.

    Име на файл: -USB_AVRX2300E2_CY920_000100910200-0003.zip

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    важно !!!
    Преди пристъпване към актуализация, производителят препоръчва да се прочетат и
    стриктно да се спазят всички инструкции, написани в упътването за употреба на
    конкретния модел ресивър.
    Лично аз бих ти препоръчал да си намериш и изтеглиш последния фърмуер, който да си го запишеш на флашка и предварително да си прочетеш как се инсталират актуализации от флашка.
    За да се осигури процеса, ако разполагаш с устройство, преди да пристъпиш към актуализацията, продължаваща средно между 20 и 38 минути, включи ресивъра към UPS. Макар и малка, винаги има вероятност да се случи някакъв проблем с електрозахранването, което в момент на обновяване на софтуера, би бил фатален за работата на устройството.
    Този пост е редактиран от Toncy; 26-06-21 в 10:32.
    vencifcl одобрява това.

  13. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #41

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    От доста ъпдейти подобрение не мога да кажа че има. Те пшшат че подобряват производителност и стабилност. Само веднъж имаше ъпдеит на ДТС са. Есин приятел не прави ъпдейтите и често се оплаква че забива роботи бавно и др.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #42

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И Маранц представиха новите модели -
    https://www.avforums.com/news/marant...hJAfBEOl25fPsU

    https://www.whathifi.com/news/marant...DVfLcfKNbk_GsE

    Новият дизайн ми харесва (подобен на стерео усилвателите им) , няма да е зле и Ямаха да си вземат поука
    lazarus18 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    26
    #43

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    колеги, вече над 10 години притежавам SR5007. От доста време спря да ми работи мрежовата карта, съответно не работи AirPlay, както и Internet radio, не мога да получавам ъпдейти автоматично.
    До сега не ми пречеше, но нещо се сетих за този проблем и искам да го ъпдейтна.
    Въпросът е, че не намирам никъде да сваля от читаво място firmware за SR5007. Сегашният ми е 9290-3169-0000-6530-8097.
    Ще трябва да го направя от USB.
    Тази тема за съжаление е умряла: https://www.avsforum.com/threads/mar...432327/page-57

    Някой, ако пази firmware, който е от псоледните 6-7 години, супер

  17. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #44

    Отговор: AV ресивъри Мarantz / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Heos приложение на андроид телефон. Искам да си взема Cinema 50 и да пускам музика от NAS, flac файлове с приложение HEOS на телефона.
    Удобно ли е приложението за работа, пускане на песни, албуми?

    Може ли по време на слушане на песен да се преместиш напред или назад във времето на песента?
    С дистанционното и менюто на ресивъра става ли местенето във времето на песента?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе