Резултати от 1 до 9 от общо 9

въпрос за антена на тунер Denon TU-660

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #1

    въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    Здравейте,имам тунер Denon TU-660 и го ползвам с антена от минисистема Сони /едно бяло кабелче около метър със специфична букса/и ме интересува как мога да я подобря.Пробвах да я удължа с кабела от колоните на старата уредба /към 4м./,но без особен резултат.Станциите пращят и не се хващат чисто.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #2

    Отговор: въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    Тази антена от уредбата в кой вход си я включил? Ако е само единично кабелче, трябва да е в центъра на 75ohm букса (кръглата).
    http://dl.dropbox.com/u/35219914/-Audio%20Manuals/Denon/DENON%20TU-660%2Baudio.pdf

    Купуваш си коаксиален кабел 75ohm (обикновен за телевизор) и съответната букса. В ръководството е описано как точно се свързва кабела към буксата с картинки. Купуваш и телескопична антена от радиоапарат/касетофон (5-6 сегмента), заголваш средното жило на кабела кабела и с едно болтче само него закрепваш за антената. Гледай да не окъсиш жилото с екранировката на кабела! Търсиш начин да закрепиш антената неподвижно на най-удобното място за приемане и опитно настойваш положение и колко да е изтеглена.
    Друг вариант е да си намериш готова единична телескопична антена с коаксиален кабел или да ползваш двойна за ТВ. Последната дава по-лоши резултати.
    Включваш буксата на антената в съответния антенен вход (75ohm) и си готов.

    Има голяма вероятност да е повреден самия тунер, предвид преклонната му възраст.
    Ако можеш, пробвай го на място с директна видимост към ретранслатор или предавател на радио с най-силен сигнал. БНР "Хоризонт" примерно. В краен случай по-близо до тераса или прозорец. Машината има индикатори за силата на сигнала (двойки зелени светодиоди) означени в квадрати 1 до 5. Гледай да светят колкото може повече или поне 3. Ако пак шуми, значи проблемът е в тунера.
    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 06-12-12 в 21:34.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    Аз бих попитал първо три неща:
    1. В кой град/село си и кои станции се ловят там по принцип?
    2. Има ли пряка видимост от жилището към мястото от което се излъчват радиата?
    3. Има ли поне една станция, която да ловиш силно и без шумове (стерео)?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #4

    Отговор: въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    от София съм,индикатора за сигнала и с метровката и с удължението /+4м/ ми е докрай на всички 28 станции които съм запаметил.Буксата на антенния кабел е поставена в гнездото за коаксиалния кабел и пасва точно.Установих брума от какво идва след като прочетох изтегленото от интернет упътване снощи и направих необходимите проби.Оказа се че тунера на телевизора смущава въпросното устройство,след угасяне на тв брума спира и получавам кристален звук.За съжаление единственото възможно място за него и тв са в определените за целта места в холната секция и това обуславя тяхната неизбежна близост.Само се чудех как да оставя настройката narow и wide тъй като не ми стана ясно те за какво са.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    Проблема можеш да решиш по следния начин:
    1. Вземаш подходящ коаксиален кабел с достатъчна дължина, за да стигне близо до прозореца.
    2. От към страната на буксата свързваш жилото и екранировката.
    3. От другата страна отстраняваш екранировката на около 80см и прикрепваш кабела да стои с оголената част вертикално.
    Така получаваш една добра омни дирекционална антена.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #6

    Отговор: въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    благодаря за съвета,аз и в момента съм с кабел до прозореца и пусната вертикално 80 сантиметрова част.Мислиш ли че ако я сменя с направена от коаксиален кабел по описания начин смущенията от близоста на двата уреда ще изчезнат?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #7

    Отговор: въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    Аз написах да го преместиш за проба до прозореца, ама явно не си ме разбрал.
    Я постни една снимка или схема на разположението на TV и receiver. Нали не са един върху друг?
    Няма начин точно тунера на телевизора да ти смущава Denon-а. Освен, ако някое от двете устройства или някое друго в стаята не е повредено.
    В един контакт/разклонител ли са включени двете устройства? Антената я пусни под секцията или пред нея, възможно най-далече от ТВ.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    Цитат Първоначално публикувано от jojobix Виж публикацията
    благодаря за съвета,аз и в момента съм с кабел до прозореца и пусната вертикално 80 сантиметрова част.Мислиш ли че ако я сменя с направена от коаксиален кабел по описания начин смущенията от близоста на двата уреда ще изчезнат?
    Да, определено! Смущенията се генерират не от тунера на телевизора, а от развивките. Когато покрай телевизора минава гол кабел, в него тези смущения генерират ЕДН, което влиза в тунера и се чува като смущение. Когато покрай телевизора преминава екраниран кабел, тези смушения се отвеждат към масата на тунера и не влизат в неговия вход.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #9

    Отговор: въпрос за антена на тунер Denon TU-660

    да,в един контакт са с телевизора,и да един под друг са.Ще ходя да купя една букса за антена и 4м.коаксиален кабел и ще заголя 80 см от края към прозореца и ще пробвам.Таман трябва да ходя до аудио магазина Радимекс да ми програмират едно дистанционно за тунера че няма,а и да търся селектор за усилвателя че прекъсва инпут селектора...
    Този пост е редактиран от jojobix; 09-12-12 в 04:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 24-03-13, 19:05
  2. Отговори: 0
    Последно: 19-08-12, 00:06
  3. Въпрос за дом.усилвател DENON PMA 707
    От waspa във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 01-07-11, 16:08
  4. Въпрос за WI-FI антена+ усилвател
    От goshoruse във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-09, 18:40
  5. Въпрос за антена на WIFI адаптер?
    От kasovnik във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 09-02-09, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе