Резултати от 1 до 14 от общо 14

Избор на грамофон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    Избор на грамофон

    Здравейте,
    Имам доста плочи които искам да запиша на компютъра но се колебая какъв грамофон да ползвам за да съм сигурен че съм ги свалил по най добрият начин. Предполагам си зависи най вече от дозата. Предлагат ми Техникс с тангенциално рамо и оригинална доза, друг Техникс с доза 29ОС, Сони PS-LX76 с оригинална доза и Филипс с доза Аудиотехника AT5V а като предложение е и възможността да ползвам един Аудиотехника който е бил направо с USB изход директно за качване на компютър. Бихте ли дали съвет за правилно решение. Мерси.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Отговор: Избор на грамофон

    Качественото дигитализиране на грамофонната плоча е наистина много скъпо.Трябва ти добър грамофон,рамо,доза , РИАА и АД преобразувател. Също така плочите ти трябва да са в отлично състояние за да има смисъл от всичко това. Музиката която имаш на плочи не можеш ли директно да я намериш в цифров формат? В голям филм ще се вкараш ако наистина искаш да ги свалиш качествено. Пробвай по най лесния начин който ти се предлага и сам реши дали те задоволява качеството.

  4. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #3

    Отговор: Избор на грамофон

    Знам че ще се получи но ми се иска да избера по добрият начин. Пробвах със Техникса с тангенциално рамо включен в Техникс усилвател SU-V45 и от изхода за Дека подавам в компютъра като записвам с Adobe Audition. Звука е добър но не знам това не е ли по лошият вариант от колкото грамофон който има директно USB изход. Мога да взема и един Пайнер грамофон който уж е висок клас.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Избор на грамофон

    Колега взе ли нещо ? Аз също отдавна се каня и съм хвърлил око на един Дуал в Амазон-а - не ми трябва нещо върховно , те и плочите ми са повечето от соц. годините . Някой ако има впечатления за това - Dual DTJ 301.1 USB DJ-Plattenspieler (33/45 U/min, Pitch-Control, Magnet-Tonabnehmer-System, Nadelbeleuchtung, USB Kabel) schwarz: Amazon.de: Elektronik - да казва .

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #5

    Отговор: Избор на грамофон

    Колега взех, но и поразбрах някои неща. Добър грамофон с добра доза струва пари и на повечето втора употреба не се знае дозата на какво положение е. Затова си купих добро шаси и си търся качествена да не кажа и нова доза. За RIAA предусилвателя ще питам после. Само имам някои въпроси относно параметрите на дозата на които ми се иска някой специалист да ми удари едно рамо.
    Как да избера, една доза има 2,5 mv на изхода и 100 ома импеданс а друга 0,4 mv и 20 ома. Кое е по за предпочитане? Мисля дали да не си взема лампов RIAA.

    Междувпрочем тоя DUAL изглежда доста добър.
    Този пост е редактиран от blekota; 24-07-14 в 00:57.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    11
    #6

    Отговор: Избор на грамофон

    Някой сдоби ли се с Dual DTJ 301.1 USB да изкаже впечатление?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Избор на грамофон

    Да изровя една стара тема



    http://www.trustedreviews.com/news/t...le-new-meaning
    Този пост е редактиран от svetlio1; 14-10-16 в 14:34.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: Избор на грамофон

    здравейте и от мен,
    тук темата ми е много любима, мога само да ви кажа никога , не си купувайте грамофони марка Елта.
    пълен боклук са, не защото са най обикновенни колкото да се слуша и презапише плочите човек.
    обаче имат някакъв общ проблем всичките им модели. на скоро взех 1 уредба елта с грамофн и отделно само грамофон елта , като от 2 рата обява ми тъврдяха че грамофона е чисто нов, но и уредбата с грамофон и само грамофона, при просвирване на плочите се получава едно провлачване от нормална скорост свири на по слаба и т.н.бях си го взел и аз да си прехвърля плочите обаче не стана работата за съжаление.
    иначе другите марки не знам как са .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #9

    Отговор: Избор на грамофон

    Здравейте,
    Бих искал да ви попитам дали бихте могли да ми дадете идея за закупуване на грамофон,усилвател и колони за до 1600лв?
    Примерни модели и марка.


    Благодаря ви много!



  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #10

    Отговор: Избор на грамофон

    Цитат Първоначално публикувано от galya_kost Виж публикацията
    Здравейте,
    Бих искал да ви попитам дали бихте могли да ми дадете идея за закупуване на грамофон,усилвател и колони за до 1600лв?
    Примерни модели и марка.


    Благодаря ви много!


    Хубаво е да пуснеш една нова тема.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Избор на грамофон

    Здравейте ,

    интересна си е темата , аз имам и аудио касетни декове и грамофон, мисля да си дигитализирам грамофонните плочи.

    но да питам защо трябва непременно , грамофона да струва да речем 1000 лева и да е мега марков.

    по някога не винаги цената и суматите екстри на един грамофон, гарантират превъзходно качество от плоча на грамофон.

    ако искаш да цифровизираш много ценен запис , но го няма онлайн в нета , а да речем ти го имаш на плоча , но пък тя доста е чува се но пръщи.

    и колкото и да ти е скъп грамофона и марков , няма как да изкараш хуабв запис.

    Аз скоро си купих един грамофон китайски куча марка има 33 ,45 и 78 скорости няма никакви екстри като техникс грамофон и други, ама има изход звук на чинчове има изход 3.5 мм слушалки и вход аукс ,
    на който съм си включил дека касетния , и така дигитализирам и касетките и плочите.

    грамофона ми струваше 120 лева с 2 дпълнителни резервни игли ама си струрва според мен.

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #12

    Отговор: Избор на грамофон

    При руснаците потребители даже "готвят" DSD -та от плоча LP/Reel To Reel. Te използват скъпа техника, като скъп грамофон, фоно, доза, зв. карта и т.н.
    Не бих разчитал, това да е истинско DSD.
    За домашни условия, ако те устройва качеството за лично използване. Но, не очаквай чудеса от грамофона с който разполагаш.

  16. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #13

    Отговор: Избор на грамофон

    Аз съм голям фен на DSD. Имам много дискове и до сега не съм чул нито един запис на DSD от плоча който да си заслужава втори път да го слушаш. Много е зле. Сравнен с един 24 битов флак е почти като мп3 на с пукания и малка динамика.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #14

    Отговор: Избор на грамофон

    То от плоча да правиш DSD е все едно с едно канче да напълниш една кофа. Раздуват звука с еквалайзери и пишат после , че записа звучи неповторимо. При положение , че динамиката на аналоговия звук е доста ограничена спрямо цифровия звук съм песимист за качествата на аналоговия звук. Теглил съм от тракера дигитализирани плочи и съм сравнявал със сд звука. Не съм впечатлен. Математиката отдавна доказа, че всичко което може да чуе човешкото ухо се събира в 12 бита, сд е 16 бита, а оттам нагоре форматите и рекламите 20, 24 и т.н. битове са нечуваеми за нормален човек и са просто начини за печелене на пари от производителите на техника и звукозаписи. Наскоро четох интервю с някакъв известен звукоинженер , беше го описал / перифразирано / така : Качеството на звукът който чуваме е 90% от колоните, 5 % от източника и 5 % от усилвателя, като за последните две % може и да е по-малък. Склонен съм да се съглася донякъде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за грамофон?!
    От asiurib във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 22-09-14, 23:53
  2. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  3. тежест за грамофон G601
    От rotor във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 21:38
  4. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 20:49
  5. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе