Резултати от 1 до 8 от общо 8

усилвател и кабели за ATC SCM40

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #1

    усилвател и кабели за ATC SCM40

    От известно време отново се "запалих" по аудио-видео техниката Истината е, че никога не ме е напускал този интерес. Човек обаче минава през различни периоди в живота си и подрежда приоритетите си според важността им. За около година и половина смених доста техника, търсейки верния за мен звук и образ. За съжаление повечето неща които купувам ги взимам "на сляпо", разчитайки на форумите, ревютата и съответната марка. Така е и сега с последната ми придобивка (която всъщност още не е пристигнала от Англия) ATC SCM40. Следях обявите за няколко колони между които b&w 804s,МА pl., proac d18 и нагоре, pmc ob1 и нагоре, atc-та, kef reference 203 и нагоре, както и някой модели на dynaudio, dali, totem, cabasse, sonus faber, zingali, cudos, davis, tringle, focal, elac, canton, magnat, quadral, quad и др. Тъй като купувах "на сляпо" ми беше все тая какво ще си купя, защото на всички модели които следя, ревютата са безупречни.Важно е на каква цена ще ги взема и в какво състояние. Всъщност на някои от фирмите съм чувал и имал по-ниски модели и класове колони. Така попаднах на тези atc-та, които платих и ги очаквам след седмица и половина. Интересува ме някой има ли такива? с какъв усилвател/усилватели ги захранва? с какви кабели? с какъв източник? в какво помещение? Чували ли сте ги в режим домашно кино с C3 center и някакви задни говорители ( scm7,9,11 или 19)?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #2

    Отговор: усилвател и кабели за ATC SCM40

    Можеш да прегледаш тук и тук

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: усилвател и кабели за ATC SCM40

    Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    ще кажа и аз впечатления, само да ги чуя

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: усилвател и кабели за ATC SCM40

    Получих колоните вчера и всичко което мога да кажа е че съм изненадан! Повечето ревюта и мнения които бях чел за тях се оказаха доста точни и верни. Невероятно разкриващи са. Всички лошо записани записи изпъкват, същевременно с качествените са безкомпромисни. Силата определено е средата им. Впечатляващо ясна, гладка, многопластова, чиста и мощна. Предизвикват ме постоянно да се усмихвам. Започва търсене на подходящ източник, усилвател и кабели.......

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #5

    Отговор: усилвател и кабели за ATC SCM40

    Честито , и добре дошъл в клуба на ATC , марката си има и форум влез и разгледай има доста системи и коментари там

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #6

    Отговор: усилвател и кабели за ATC SCM40

    Честито, със здраве да си ги слушаш. Тези колони са доста ниско чувствителни (85дБ) и имат големи изисквания към усилвателя, за да се захранят добре и да се разкрият напълно. Така че внимавай при избора на усилвател

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: усилвател и кабели за ATC SCM40

    Да, знам че са доста взискателни към усилвателя и затова съм се въоръжил с търпение и няма да бързам. В момента съм с един Marantz PM7200 който се справя учудващо добре. Естествено му е трудно да поддържа баса уравновесен и като го понатоваря малко повече започва да криви. Все пак при ниски и средни обеми се държи неочаквано добре, а това ми дава повече време и не е необходимо да бързам, за да потърся сериозни стъпала или усилвател и да взема максимума от колоните.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #8

    Отговор: усилвател и кабели за ATC SCM40

    В този форум човек може да си отговори на всички въпроси свързани ATC: ATC forums - ATC Forums

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кабели?
    От vaan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-12, 11:54
  2. ТВ към ДВД-кабели
    От plamen101 във форум Телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 19-07-11, 15:59
  3. Отговори: 3
    Последно: 18-10-10, 21:51
  4. Кабели
    От B.L. във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-03, 11:41
  5. кабели
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 11-03-03, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе