Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #16

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    На моите пробвах с Denon-а bi-amp ама не усетих разлика! При Yamaha 577 до колкото помня имаше лека разлика.

    Според мен може би ако едното стъпалото не успее да захрани по някаква причина ОТ ще има значение ако го свържеш на bi-amp. Но там вече зависи и дали захранването на ресивера няма да си понижи мощността след допълнителния товар който му даваш .... и така нещата да дойдат приблизителни. Все пак има само един траф за всички канали.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #17

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    При компоненти нисък клас, това упражение е по-скоро безсмислено. Плацебото обаче е друга тема.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #18

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Друг е въпроса, че всички тъкмо навлизащи в аудиото мислят системка от порядъка на ~1500лв за висок клас.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #19

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Така, вече закупих yamaha v-677 а утре поръчвам Dali zensor. Само се чудя глемите 5 или 7 да бъдат. Все пак приемам още предложения макар да ми казаха,че дали са много хубави за парите си.Също така, ако може ми предложете от къде да поръчам кабели и оптики.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #20

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Zensor7 са много по-добре според мен , дори Zensor3 ми харесва доста повече от 5 .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #21

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Иначе добър избор ли направих с Yamaxa?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #22

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Според мен , а и според подписа ми - да ... по-доброто вече иска по-сериозен бюджет .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #23

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Първо честито! Ти го купи вече,а сега питаш 777 е с друго захранване и някои други благинки, но всичко зависи от джоба. И 677 не е никак лош в зависимост от цената, не съчалявай за иззбора си.

    Иначе и аз съм за Zensor 7-цата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #24

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Такаа аре ся да видим какви колони аджеба да взема... Да жертвам ли част от овърдрафта си и да взема Dali zensor famili 7 - http://www.avitel-bg.com/dali-zensor-family-7-black или да взема само стоящите за сега офффф много съм се забъркал. Заслужава ли си целият комплект? Този буфер върши ли работа за парите си (около 700лв)? Нееееее знам, МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ !!! Също така, ако може ми предложете сайт или марка за кабели (не знам да взимам ли и бананки) както и за оптичен. Благодаря на колегите отделили от времето си за мен!
    Този пост е редактиран от Vezirski; 22-02-15 в 19:04.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #25

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Не забравяй, че покупката на система би трябвало да е съобразена с баланса между компонентите и баланса между озвучителните тела и помещението.
    Логиката : "Колкото повече - толкова повече" рядко върши работа в аудиото.

    Колкото до изборът на субуфер - Dali правят добри колони, но субурите не са нещо, с което са особено популярни. При положение, че вече можеш да поръчаш от България SVS PB-1000 на близка цена, то мисля, че дилемата ти е лесно разрешима.

    Що се отнася до избора на кабел - Chord Carnival Silver Screen е чудесен избор за фронта и центъра, за съраунд каналите би ти свършил работа и по-нисък клас кабел, особено като се има предвид, че се гони бюджет.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #26

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio Виж публикацията
    Не забравяй, че покупката на система би трябвало да е съобразена с баланса между компонентите и баланса между озвучителните тела и помещението.
    Логиката : "Колкото повече - толкова повече" рядко върши работа в аудиото.

    Колкото до изборът на субуфер - Dali правят добри колони, но субурите не са нещо, с което са особено популярни. При положение, че вече можеш да поръчаш от България SVS PB-1000 на близка цена, то мисля, че дилемата ти е лесно разрешима.

    Що се отнася до избора на кабел - Chord Carnival Silver Screen е чудесен избор за фронта и центъра, за съраунд каналите би ти свършил работа и по-нисък клас кабел, особено като се има предвид, че се гони бюджет.
    Я виж ти, тази фирма от кога ги е сложила в листата SVS, но и защо само субуферите? Браво все пак! Цените иначе са нормални до колкото може да са такива за България. Дано предлагат и опцията 30 дни тест!
    Сега ако вкарат и още някой друга американска марка ще стане интересно.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 22-02-15 в 21:33.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #27

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Цитат Първоначално публикувано от Vezirski Виж публикацията
    Такаа аре ся да видим какви колони аджеба да взема... Да жертвам ли част от овърдрафта си и да взема Dali zensor famili 7 -
    Цитат Първоначално публикувано от Vezirski Виж публикацията
    DALI Zensor Family 7 Black | Тонколони Dali | Avitel или да взема само стоящите за сега офффф много съм се забъркал. Заслужава ли си целият комплект? Този буфер върши ли работа за парите си (около 700лв)? Нееееее знам, МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕ !!! Също така, ако може ми предложете сайт или марка за кабели (не знам да взимам ли и бананки) както и за оптичен. Благодаря на колегите отделили от времето си за мен!
    Пресметни си добре какъв метраж кабел ти трябва. QED Original също може да е решение за кабел. Разлика от 3-4лв. на метър при по-голям метраж и ограничен бюджет може да се окаже осезаема.
    Ако аз трябва да избирам между SVS PB-1000 и Dali Zensor Sub E12 избирам SVS-a. (Само да събера пари. ) Разбира се такъв избор оскъпява с 250+лв. крайната цена.
    Щом си притиснат с парите на първо време може да минеш и без “бананки".
    Да изграждаш поетапно също е вариант, но може да отнеме време.
    Имай предвид, че в зависимост от къде поръчваш системата може да имаш допълнителни разходи около доставката, които могат и да надвишат 50лв. в зависимост от поръчката, ако е от нета.
    Off topic
    Тази система си я бива!
    Този пост е редактиран от myrfi12; 24-02-15 в 19:59.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #28

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Здравейте колегииии. Тъкмо направих поръчка за Dali zensor 7 i Dali vokal и кабели Dali 2x2 НО за мое съжаление черните ги няма налични и ще трябва да чакам дo другата седмица, което ще ме измъчи :D

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #29

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Здравейте колегиии. Нека ви се похваля, колоните вече са при мен и много, ама много им се радвам. Много ви благодаря за съветите който ми дадохте, благодарение на вас имам една много хубава (за мен) аудио система.
    Първите ми впечатления са отличниии. Много хубав отчетлив и детайлен звук, като бях впечатлен от представянето на системата в ниските честоти. Както се казва направо тресе блока :D Остана само избора на мултимедиен плеър, но това мисля е вече за друг раздел от форума. Хубав ден на всички

    - - - - - - - - - -

    Я кажете центъра ресивера го разпознава като голям но ми се струва,че пресилва а когато го направя ръчно на малък пък ми се струва, че не работи. Как трябва да бъде?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #30

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio Виж публикацията
    Не забравяй, че покупката на система би трябвало да е съобразена с баланса между компонентите и баланса между озвучителните тела и помещението.
    Логиката : "Колкото повече - толкова повече" рядко върши работа в аудиото.

    Колкото до изборът на субуфер - Dali правят добри колони, но субурите не са нещо, с което са особено популярни. При положение, че вече можеш да поръчаш от България SVS PB-1000 на близка цена, то мисля, че дилемата ти е лесно разрешима.

    Що се отнася до избора на кабел - Chord Carnival Silver Screen е чудесен избор за фронта и центъра, за съраунд каналите би ти свършил работа и по-нисък клас кабел, особено като се има предвид, че се гони бюджет.
    Звучи така, все едно искаш да помогнеш, но не мисля, че етично помощта ти винаги да минава през онлайн магазинът ти. Ако аз си направя онлайн магазин и постоянно в твоя форум давам линкове към него, колко бързо ще си изпрося бан? Не ми отговаряй, Сетком си има условия за реклама, просто бъди коректен. Ако посъветваш някой с марка която не предлагате може да се приеме като честна помощ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. колебание между 2 модела ТВ
    От day във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-09-13, 09:59
  2. Колебание между 2 модела
    От aldox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-09-13, 15:31
  3. Колебание между 2 телевизора 40-42 инча!!!
    От Rakshasa във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 16:22
  4. Колебание между няколко телевизора
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 15-06-12, 17:04
  5. Колебание между Midea и Samsung
    От Sphinxz във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 39
    Последно: 20-10-07, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе