Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree7Одобрявам

Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #1

    Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Здравейте фенове на хубавият звук! Нов съм в форума, макар и много да съм чел от него пак не мога да взема решение какви колони да си купя. Моля ви кажете кой от следните варианти е най-добър. Не съм експерт в аудио техниките тепърва чета и навлизам в тези дълбоки води.озвучението ще се ползва за всичко, игри, филми,музика иии всичко каквото се сетите. Ето и няколко то варианта на който се спрях -http://www.emag.bg/pasivni-tonkoloni-5-0-mission-surround-mv-cinema-pack/pd/DY1NGBBBM/ - Тези са на промоция с 30% отстъпка в емаг.
    JAMO C-405 HCS 3 + SUB 200 BLACK ASH :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria - лично тези най ми харесват
    JAMO S-628 BLACK ASH :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    JAMO S-628 HCS BLACK ASH :: Тонколони :: Тонколони :: Аудио системи :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    а рисивер още не съм избрал, но той ще бъде по-натам, макар и да не бих отказал предложение с някой от колоните(който за вас са най-добри за парите си). Много ви благодаря за отделеното време и внимание! Поздрави

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #2

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Бюджета е към 1200-1300, така ли? Искаш да закупиш всичко накуп ли или тези пари са за 5.0 и после да добавиш субуфера? Какво ти е помещението?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Ами за колони да, това ми е тавана. Апартамента е 8х3.5 метра като това влиза и кухнята, но всичко е заедно. Нямам особено голяма престава дали да е със или без буфер, и двата вряната ме устройват. Просто искам вече да си взема музика че колкото повече чета толкова повече се дига цената ха-ха.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #4

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    За гледане на филми си трябва субуфер. Ако не си привикнал на музика от Hi-Fi система каквото и да вземеш може би ще си впечатлен. Ако почнеш да прослушваш различни колони едни ще ти харесат повече други по-малко. Цените също могат да бъдат различни. Ако искаш да вземеш всичко накуп и да не се занимаваш повече тогава може би първият вариант Jamo, защото има и субуфер в комплекта. Но задължително спираш да се интересуваш и прослушваш други тонколони, че да не би да ти харесат пък вече си взел тези. Това е от гледна точка на цената. Ако погледнем другите два варианта, които си предложил, то те нямат субуфер и ще трябва да си го купуваш допълнително.
    Мисля, че това е Количка | Avitel добър вариант цена/качество и после след време, ако сега нямаш парите, добавяш DALI Zensor Sub E-12F Black/Light Walnut | Тонколони Dali | Avitel Мисля, че за твоето помещение е добре субуфера да слиза около 30Hz. Не знам, нека другите да кажат.
    Имай предвид и че посочените варианти в техномагазина може да са доста стари и мострени модели
    Този пост е редактиран от myrfi12; 17-02-15 в 14:49.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Ами по принцип ми направи впечатление че другите колони на Jamo са с допълнително поставени 8" "басове" а и има би-амп, това няма ли да помогне за нивото но басите? Иначе ако вариантите без суб са по-качествени бих взел тях а по-късно суб. Като вече съм намерил рисивер от един приятел почти не ползван за 600 лв а ето го и него Ресийвър Pioneer Vsx- 922 K гр. София • OLX.bg

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #6
    Ако ще гледаш филми субуфера е задължителен! Нищо, че има 8ци на предните.

    Ресивера не е лош, само цената му е висока според мен. Използвал съм такъв известно време. Та ако имаш нерви за бавното навигиране в менютата, старта и доста сложното меню взимай го.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #7

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Ако твърдо си решил да пазаруваш от техноверига, а не от специализиран магазин, може би трябва да включиш и тези в списъка YAMAHA NS-555 BL YAMAHA NS-C444BL YAMAHA NS-333 , както и Top Audio Video Shop :: QUADRAL QUINTAS 5000 /има ги в Техноплис, но в момента не ми отваря страницата/. Задължително се разходи и ги чуй, които и да са, каквито и да са, за да видиш кои ще ти допаднат.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    И двата варианта ми харесаха Yamaha и Quadral. Смятате ли, че са по-добри варианти от Jamo и Misson?
    От мненията ви тук ще взема решение какво да си закупя. Благодаря за вниманието
    Още тези дни ще чуя Yamaha, че я има в магазин по маршрута ми

    - - - - - - - - - -
    п.п.
    Тъкмо се зачетох за Yamaha 555 серията и съм грабнат от отличните коментари. Всички казват, че са повече от добре за парите си! Вече си имам Фаворит из между колоните Много ти благодаря колега за предложението, ако някой не предложи нещо по-добро до вторник сряда сигурно ще взема тях.
    Този пост е редактиран от Vezirski; 18-02-15 в 09:43.

  11. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #9

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Озвучителните тела на Ямаха не бих ти ги препоръчал. Освен всичко останало чифт Yamaha NS-555 BL в Техномаркет струва 678 лв., а за 21 лв. повече може да се купи чифт Dali Zensor 5 от Avitel, което според мен, е по-добър избор. Изборът на колони зависи и от помещението и вариантите за разполагането им в него. Прочети по темата и помисли какви са твоите варианти и дали това, което си харесал ще може да се разположи в помещението, което си предвидил. Също така, те съветвам да не купуваш нищо, което преди това не си чул със собствените си уши. Понятието "добър звук" за едни, не е същото за други.
    svetlio1 и Georgo харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #10

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Dali Zensor 5 + Dali Zensor 1 + Dali Zensor Vokal = 1337лв. Идеално пасват за бюджет от 1300лв. След известно време се добавя и субуфера.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #11

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Според вас това ли е най-добрият вариант в този ценови диапазон? Иначе ми харесаха и Yamaha.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #12

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Във всеки случай е по-добър вариант от Ямаха-та. Ако си от София или живееш наблизо иди и преслушай. Тъкмо ще можеш да чуеш колоните с ресийвър Pioneer. Пак ти казвам помещението и разположението на колоните са изключително важни за постигане на добър звук. Не подценявай този фактор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Живее в
    Козлодуй
    Мнения
    19
    #13

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    ОК. Май реших каква ще ми е конфигорацията. Нещата стоят по следният начин, след още четене и проучвне реших това: Dali zensor 5 от ОЛХ на 1 месец за 500лв. Dali Zensor 1 White 380 лв. Dali Zensor Vokal White 350лв(дивана и секцията са ми бели), задвижвани от YAMAHA RX-V677 нов от Техномаркет с удължена гаранция за общо 5 години и застрахован за същия период срещу още 90лв. (което си мисля,че е много добре). Хайде сега вие кажете вашето мнение или предложение за компонентите в системата.

    П.П.
    Замислих се има ли значение факта,че нямат Би-амп Dali, a YAMAHA NS-555 имаше? Като ресивъра има Би-амп. Ще окаже ли роля в крайното представяне ?
    Този пост е редактиран от Vezirski; 19-02-15 в 23:20.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #14

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Цитат Първоначално публикувано от Vezirski Виж публикацията
    П.П.
    Замислих се има ли значение факта,че нямат Би-амп Dali, a YAMAHA NS-555 имаше? Като ресивъра има Би-амп. Ще окаже ли роля в крайното представяне ?
    Аз, като четох из форумите, доколкото разбрах е твърде субективно т.е. индивидуално, според ухото на всеки. Цената за Zensor 5 на едномесечни колони с гаранция ми се струва приемлива.

  18. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #15

    Отговор: Колебание между няколко 5.0 и 5.1 системи

    Везирски, ето ти една кратка статия за Bi-amping и Bi-wiring, прочети и си прецени. Bi-amping vs Bi-wiring: What's the Difference and is it Audible? | Audioholics

    На твое място не бих се притеснявал. Особено за Bi-amping. Колкото до това, какво да избереш, според мен следва да го направиш само след преслушване. Както Мърфи, правилно е отбелязал, аудиовъзприятията са твърде субективни. Все пак ти ще я слушаш тази система, не аз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. колебание между 2 модела ТВ
    От day във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-09-13, 08:59
  2. Колебание между 2 модела
    От aldox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-09-13, 14:31
  3. Колебание между 2 телевизора 40-42 инча!!!
    От Rakshasa във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 15:22
  4. Колебание между няколко телевизора
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 15-06-12, 16:04
  5. Колебание между Midea и Samsung
    От Sphinxz във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 39
    Последно: 19-10-07, 23:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе