Резултати от 1 до 4 от общо 4

свързване на VGA монитор с DVI вход на видео карта ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #1

    свързване на VGA монитор с DVI вход на видео карта ?!

    Здравейте искам да ви попитам възможно ли е свързването на ЛСД монитор Samsung Sync Master B1930 който разполага само с VGA порт към DVI входа на видео картата ми Power color Ati Radeon HD 6570? До сега ползвах само VGA входа на картата и обикновен кабел VGA to VGA си свързвах монитора с видеото и нямах ядове. Понеже реших да сменям видео картата си и новата която ми изпадна има само DVI вход и HDMI реших да опитам да вържа монитора си към сегашния DVI вход на Radeon HD 6570 . Използвах стария кабел VGA to VGA както и преходник VGA to DVI , но резултата беше нулев?! Дава ми черен екран , компютъра си зарежда нормално , а монитора все едно е в стенд бай и нито дава някакъв надпис на него , нито нищо. Само черен екран. Въпроса ми е аз ли бъркам нещо или? Трябва ли някакви настройки на видео картата да променя или нещо по биоса , че да изкара картина или просто няма шанс как да го свържа! Питам ви защото не ми се иска да се разделям с монитора си , защото съм найстина доволен от него.
    Ето сникина преходника кйто ползвм:
    DVI Male to VGA Female Adaptor -- DataPro
    Snimka.bg: Drugi - Други - trastenik
    Snimka.bg: Drugi - Други - trastenik

    Стаартния kабел VGA to VGA го знаете няма какво да го показвам! Моля за помощ !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #2

    Отговор: свързване на VGA монитор с DVI вход на видео карта ?!

    Виж в БИОС дали е включена настройката за работа на външната карта.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #3

    Отговор: свързване на VGA монитор с DVI вход на видео карта ?!

    не съм наясно къде по точно в биоса трябва да проверя, но защо да не работи , при положение че към телевизора пробвам и с DVI to HDMI да го свържа и с hdmi to hdmi и в двата случая свързването става безпроблемно. Според спецификациите на видео картата ми сега погледнах тук http://www.powercolor.com/us/product...#Specification DVI порта ми се води DVI-D демек доколкото разбирам е само за цифров сигнал. А би трябвало да бъде DVI-I според тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface . Обаче отзад на видео картата моя порт изглежда точно както картинката на DVI-I странно защо?
    вижте тук има по хубав зуум на снимката как точно ми изглежа порта ..... мен не ми прилича на DVI-D , но в другия линк така пише?!
    http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16814131462

    - - - - - - - - - -


    п.п. С цел да завърша темата пиша ,че всичко в горния ми пост се указа вярно. Днес сложих новата видео карта Radeon HD 7850 и свързах монитора с VGA-VGA кабела и ползвах преходник VGA to DVI (вървеше с видео картата) а не този от снимката по горе. Всичко е наред , явно всичко е било до това че DVI-D порта на старата карта позволява само дигитален-цифров сигнал , макар че визулано беше 1 към 1 с този от новата карта. Просто трябва да се гледат спецификациите явно.
    Дано съм помогнал на някой със подобен на моя проблем !
    Този пост е редактиран от PEPY86; 13-08-15 в 23:07.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: свързване на VGA монитор с DVI вход на видео карта ?!

    DVI са три стандарта


    като DVI-a , съм го срещал само на преходник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 09-10-12, 10:36
  2. Отговори: 3
    Последно: 05-02-12, 20:50
  3. Проблем с видео карта ati 5750 и монитор Samsung 24 инча
    От Lozev във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-11, 12:01
  4. Продавам: Монитор, Видео карта, 2x256 SDRAM
    От BoLiViV във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-05-06, 17:15
  5. Свързване на TV-Out с антенен вход - може ли?
    От hihimor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 04-02-05, 09:33

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе