Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Как нормално работи съдомиялната машина?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    Как нормално работи съдомиялната машина?

    Преди няколко дни майка ми се сдоби с вградена съдомиялна Conegliano LW 8i и ме помоли като "технически грамотен" да й обясня как да я пуска и спира. За пускането ясно - пише си в инструкциите за експлоатация. Обаче има проблем със спирането...
    В инструкциите е споменато единствено как се изключва след като приключи миенето. Обаче машината си бръмчи по час - час и половина - два часа без да спира...кога и как приключва това миене? Единствения начин да се спре е като се отвори леко вратата (съответно от машината излиза пара и тече вода) и се изключи от бутона on/off. Според мен това не е нормално - щом в инструкцията не е споменато как се завършва миенето ръчно, би трябвало това да става автоматично. Само че нямам идея горе-долу колко време продължава едно миене на програма Economy...
    Ако някой е запознат с модела и как се работи с него, ще съм благодарен да сподели.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    моята икономична програма е 1h15m

    след същинското миене миялната изсушава, което може да е причината за твоето бръмчене. също така след същинската програма е препоръчително да се оставят съдовете вътре, за да си доизсъхнат - може при теб това да е допълнителното шумене...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    34
    #3

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Преди няколко дни майка ми се сдоби с вградена съдомиялна Conegliano LW 8i и ме помоли като "технически грамотен" да й обясня как да я пуска и спира. За пускането ясно - пише си в инструкциите за експлоатация. Обаче има проблем със спирането...
    В инструкциите е споменато единствено как се изключва след като приключи миенето. Обаче машината си бръмчи по час - час и половина - два часа без да спира...кога и как приключва това миене? Единствения начин да се спре е като се отвори леко вратата (съответно от машината излиза пара и тече вода) и се изключи от бутона on/off. Според мен това не е нормално - щом в инструкцията не е споменато как се завършва миенето ръчно, би трябвало това да става автоматично. Само че нямам идея горе-долу колко време продължава едно миене на програма Economy...
    Ако някой е запознат с модела и как се работи с него, ще съм благодарен да сподели.
    Здравей. Не съм запознат с точно този модел за това ми опиши с механичен програматор ли е и дали се върти повреме на работа или електронен и дали загрява водата . Със сигурност не е нормално да мие 1,5 часа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    45
    #4

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    за Електролукс ESF4150 миялна разхода по режими е:
    - режим Интензивен 70 градуса, 70-80 минути, 1.5 - 1.7 киловата, 18-20 литра вода
    - режим Стандартен 65 градуса, 85-90 минути, 1.1 - 1.3 киловата, 15-17 литра вода
    - режим Био 50 градуса, 160-170 минути, 0.75 - 0.8 киловата, 12-13 литра вода
    - режим Скоростен 60 градуса, 25-30 минути, 0.7 - 0.8 киловата, 7-8 литра вода
    разликата във времената и разхода за ток и вода е , че за някои режими има предварително миене с гореща вода след това с топла вода , изплаквания с хладка вода, сушене и т.н.
    миялната е елетронна и когато свърши с режима светва една лампа за край. предполагам и при* Conegliano* е така.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Аз преди имах съдомиялна машина и като преключи програмата заедно със съшенето се самоотваряше леко капака и излизаше парата. Иначе по всяко време да отвориш капака се самоизключва.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #6

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    От мненията до тук оставам с впечатлението, че е нормално да мие по 1,5 - 2 часа...

    Да уточня - съдомиялната е вградена, маскирана като шкаф с декоративна врата. Няма никакви индикации отвън. С електронен програматор, разположен в/у горната част на вратата и скрит зад декоративната част, когато машината е затворена. Би трябвало да има звукова индикация, когато приключи миенето, но явно не сме го дочакали...индианска работа



    На картинката се вижда как е разположено управлението и индикациите...

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #7

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    От мненията до тук оставам с впечатлението, че е нормално да мие по 1,5 - 2 часа...

    Да уточня - съдомиялната е вградена, маскирана като шкаф с декоративна врата. Няма никакви индикации отвън. С електронен програматор, разположен в/у горната част на вратата и скрит зад декоративната част, когато машината е затворена. Би трябвало да има звукова индикация, когато приключи миенето, но явно не сме го дочакали...индианска работа*
    ..........................
    Нормално е да мие по 1..2 часа, като зависи от програмата, която е избрана. Със сигурност има звуков сигнал след приключване, но не е нужно да го чакаш , просто включваш преди да си легнеш и на сутринта всичко е измито и подсушено.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #8

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Преди няколко дни майка ми се сдоби с вградена съдомиялна Conegliano LW 8i и ме помоли като "технически грамотен" да й обясня как да я пуска и спира. За пускането ясно - пише си в инструкциите за експлоатация. Обаче има проблем със спирането...
    В инструкциите е споменато единствено как се изключва след като приключи миенето. Обаче машината си бръмчи по час - час и половина - два часа без да спира...кога и как приключва това миене? Единствения начин да се спре е като се отвори леко вратата (съответно от машината излиза пара и тече вода) и се изключи от бутона on/off. Според мен това не е нормално - щом в инструкцията не е споменато как се завършва миенето ръчно, би трябвало това да става автоматично. Само че нямам идея горе-долу колко време продължава едно миене на програма Economy...
    Ако някой е запознат с модела и как се работи с него, ще съм благодарен да сподели.
    Доколкото разбирам имаш предвид - как да изключиш машината по средата на цикъла/програмата, за да изкараш съдовете и да ги доизмиеш на ръка ... не виждам за какво ти е това. Иначе както ти казаха - като времетраене е нормално да мие толкова време. И можеш да я отвориш по всяко време, за да сложиш нещо допълнително.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    34
    #9

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Цитат Първоначално публикувано от g0g0
    за Електролукс ESF4150 миялна разхода по режими е:
    - режим Интензивен 70 градуса, 70-80 минути, 1.5 - 1.7 киловата, 18-20 литра вода
    - режим Стандартен 65 градуса, 85-90 минути, 1.1 - 1.3 киловата, 15-17 литра вода
    - режим Био 50 градуса, 160-170 минути, 0.75 - 0.8 киловата, 12-13 литра вода
    - режим Скоростен 60 градуса, 25-30 минути, 0.7 - 0.8 киловата, 7-8 литра вода
    разликата във времената и разхода за ток и вода е , че за някои режими има предварително миене с гореща вода след това с топла
    Здравейте отново и честит празник на всички.Радвам се, че и аз научих нещо ново, че има съдомиялни които мият по-дилго от 1,5 часа тъй като досега срещаните от мен марки и модели бяха с максимална продължителност 95 мин. Съжалявам за дадения от мен подвеждащ отговор.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #10

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    нормалната програма вкъщи мие към час и после още 30тина минути суши

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #11

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Доколкото разбирам имаш предвид - как да изключиш машината по средата на цикъла/програмата, за да изкараш съдовете и да ги доизмиеш на ръка ... не виждам за какво ти е това.
    Всъщност имах предвид, че съм неграмотен и не знаех колко време мие машината...та мислехме, че нещо не е наред и 2-3 пъти спирахме миенето след около 1 час, защото мислехме, че по някаква причнина програмата не се приключва сама

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #12

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Аз съм с една малка Privileg, която на Био(55 градуса) мие+суши по 90 минути, затова я пускам на една степен по-надолу, това при мен е "Rapid"(50 градуса) и мие+суши по ~60 минути. Досега на "Rapid" чиниите винаги са добре измити, нека майка ти също изпробва програмите на по-ниски градуси от тия на Био. Естествено, съдовете не трябва да се оставят да засъхват и да няма остатъци от храна по тях, което е ясно де, ама да кажа аз

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul
    Аз съм с една малка Privileg, която на Био(55 градуса) мие+суши по 90 минути, затова я пускам на една степен по-надолу, това при мен е "Rapid"(50 градуса) и мие+суши по ~60 минути. Досега на "Rapid" чиниите винаги са добре измити, нека майка ти също изпробва програмите на по-ниски градуси от тия на Био. Естествено, съдовете не трябва да се оставят да засъхват и да няма остатъци от храна по тях, което е ясно де, ама да кажа аз* *
    засъхването не би трябвало да е проблем. големи парчета храна не е хубаво да има, но засъхнали течности и трошички, колкото и да са стари се измиват без проблем

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #14

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Аз го правя по-скоро като презастраховка, защото мия на доста ниска програма(само "стъкло" е по-ниска), но пък като се замисли човек и 50 градуса не са малко. А и то зависи какво точно е засъхнало, дали не е остатък по стените на тенджерата от мусака например(прегоряло), който на 50 градуса моята отказва да мие, и трябва да тръкна с ръка, или да пусна машината на 70 градуса, но това го избягвам, че тогава върти поне по 2 часа

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    То обикновенно се мие на по ниска програма. Тази програма за която говориш е са съпер замърсени съдове със загоряло по тях. Няма смисъл да се хаби излишен ток и вода и да се мие на най дългата програма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 19:05
  2. Samsung AQ18 не работи нормално
    От thebest във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 11
    Последно: 14-07-12, 15:46
  3. Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???
    От Хехо във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 04-02-11, 12:01
  4. Fujitsu не работи нормално
    От Тони_2 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-10, 21:04
  5. Voltel 12-ка DC инвертор - работи нормално само 30 минути
    От audiobg във форум Други марки климатици
    Отговори: 9
    Последно: 26-08-10, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе