Резултати от 1 до 12 от общо 12

Препоръки за абсорбатор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    9
    #1

    Препоръки за абсорбатор

    Предстои ми ужасен ремонт на кухнята и ми се иска да си сменя абсорбатора. Той е на 10 години, марка "Каппа" с два мотора, 90 см. До сега не се е развалял, но започна по-шумно да работи, а почистването му е кошмарно. Ще ми трябва отново 90 см, но има толкова много видове, че се обърках... Кои са по-добри - тези, които се извеждат в комина или тези, които можеш да разположиш където искаш. Как по-лесно да се чистят? Предварително благодаря за съветите!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #2

    Re: Препоръки за абсорбатор

    Аз съм на същото дередже.
    За сега ми хващат окото едни български GERRY:
    http://www.gerry-asp.com/
    А що се отнася за това кои са по-добри, естествено че тези които се извеждат
    в комина, само че те не са абсорбатори а аспиратори.
    Всички съвремени аспиратори са с алуминиева решетка, така че като се зацапа, просто я измиваш.
    Не на последно място трябва да изчислиш кубатурата на помещението.
    От нея зависи с каква мощност аспиратор да си купиш.

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #3

    Re: Препоръки за абсорбатор

    Извинявам се, че чак сега виждам темата, но чак сега ми дойде този пробем на главата

    Аз също ще трябва да вземам някакъв абсорбатор (по-точно аспиратор) и във връзка с това искам да попитам - колко му е дебел маркуча, т.е. тръбата, чрез която се свързва с комина или се отвежда навън.
    Питам, защото си поръчах вече PVC дограма за да сменя старото остъкление, което беше с винкели, и майсторите казаха, че трябва и да им дам размера на тръбата за да знаят какъв отвор да изрежат в стъклопакета. Аз не мога да го свържа с комина, защото е за остъклена тераса и няма комин наблизо.
    Днес ходих в магазин "Зора" - там имаше няколко модела, човека каза, че стандарта е 120 мм диаметър, но имало и някои с по-тънки тръби (но рядко се срещали). Също така каза, че тези с металните решетки по-трудно се почиствали, защото представлявало няколко решетки една след друга и като се наслоят мазнини трудно се почиствало, по-добре били тези с филтрите от вата дето са, защото просто се сменят, били евтини и се намирали лесно.

    Та правилно ли ми е казал човека? За диаметъра, че е 120 мм, и за филтрите? Да не кажа на майсторите този размер, пък да се окаже че е някакъв друг?
    Хич ме няма в тази насока, затова пиша тук.

    Благодаря предварително на отзовалите се!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #4

    Re: Препоръки за абсорбатор

    По-добре си избери направо модела абсробатор и си купи с него тръбите. Иначе меката тръба и при нас е с диаметър 120 мм. Предполагам, че наистина е стандартна.
    Това за металните решетки нещо не го разбрах? Как така са няколко една след друга? На нашия си има само две решетки една до друга, които се свалят и се мият в миялна машина, или на ръка с четка и веро.
    И ако питаш за марка абсорбатори - Faber.

  6. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #5

    Re: Препоръки за абсорбатор

    Относно решетките допускам, че търговеца може би ми е обяснил за конкретния модел в момента, че са няколко една до друга, но вървели в пакет, т.е. не могат да се демонтират отделно една от друга и затова вътре като се набиело с мазнотии трудно се чистело.

    Но щом казваш, че на твоя са отделно - значи и аз да си търся с такива решетки май?
    Някой може ли да каже как е по-добре - с метални решетки (които са отделно една от друга) или с вата?

    А за покупката на абсорбатора - няма да е сега, на някоя следваща заплата, че съм се обрал като корабен плъх сега - най-много да си взема само тръба ф 120мм и да им я дам на майсторите, според нея да пробият отвор в стъклопакета на дограмата. А абсорбатора по-нататък ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #6

    Re: Препоръки за абсорбатор

    Това за решетките май зависи от модела. Моят е от декоративните модели на Фабер - Синтезис беше модела, ама защото ми трябваше мощен абсорбатор. Иначе има и такива за вграждане, които са с една решетка. До момента не съм чула някоя позната да се е оплакала от поддръжката им - казват, че се миел лесно с препаратите за обезмасляване на Меглио например. А аз още не съм ги мила решетките, защото абсорбатора е сравнително новичък и все още чистичък
    Но си мисля, че с металните решетки е по-практично. Всъщност не знам , май няма особено значение. При тези с ватата, ще трябва да купуваш от време на време нова, а при решетките да се мият чат-пат.

  8.  
     
  9. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #7

    Re: Препоръки за абсорбатор

    И аз предполагам, че зависи от конкретния модел - аз търся нещо на разумна цена (до 100-ина лв, може и малко отгоре), но да не е за вграждане, защото така ми е мястото.
    Само се чудя дали да е с 1 мотор, или с 2, трябва да си сметна кубатурата на остъклената тераса и да видя, но по принцип е по-добре да се подгиря, купувайки абсорбатор с 2 мотора (иначе си харесах един на Електролукс (много ми допада тая марка), само че беше с 1 мотор, и беше към 80-ина лв).

    Благодаря за отговора, но все още никой не е споменал по принцип с метални решетки ли е по-добре, или с вата.
    Ако някой има опит в тази сфера, ще му бъда благодарен ако ме "светне" по въпроса.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #8

    Re: Препоръки за абсорбатор

    Здр,
    наскоро правих ремонт на кухнята и си поднових аспиратора.
    Доста време преглеждах различни оферти и се спрях на едно Conegliano с два мотора и дебит 550 куб.м/ч(ако може да се вярва на една такава спецификация).
    Цена 92лв, гаранция 3 години.Купих го то бул.Хр.Ботев.
    Засега работи добре, ама ще видиме занапред!
    Успех!!!

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: Препоръки за абсорбатор

    Аз за тази марка май съм чувал сравнително добри отзиви, но знае ли се - практиката ще покаже
    Гледах ги и аз, изглеждат добре на външен вид.

    П.П. От Стара Загора съм, така че бул. Хр. Ботев ми се пада далеко малко ;-) (ако си имал предвид София разбира се), въпреки че тук аз живея на ул. Хр. Ботев, и също на нея е и магазин Зора, където ходих да гледам абсорбаторите (Техномаркет ми е на 1 туба бензин път)

  12. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #10

    Re: Препоръки за абсорбатор

    Здравейте след дълго прекъсване,

    най-накрая вече сериозно назря момента (нищо, че е след почти 2 години ) да закупя някакъв абсорбатор. Бюджета, с който разполагам е около 100 лв, може и малко повече, ако си заслужава.
    Минах тук-там по магазините и засега съм се спрял на две марки - Diplomat и Conegliano ... Точните модели не ги знам, но и двата са с по два мотора, и двата са с метални решетки (не с вата), като единия беше маалко по-мощен - на единия му моторите бяха 2 х 110 вата май, а на другия 2 х 130 - нещо такова, мисля в полза на Конелианото. Цените им са по около 100-ина лв (даже май малко под 100 лв бяха)


    А Конелианото е нещо от сорта:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=01001663
    http://www.coneglianobg.net/build_pr...2&cat=7&page=3

    Дипломата също е нещо подобно (не можах да намеря линк към момента).


    Та кое от двете е за предпочитане, като марка, пък и ако някой има такива подобни модели, нека сподели мнения и впечатления.

    За съжаление от любимата ми марка Electrolux около тази цена има само с 1 мотор, а аз искам да се подсигуря допълнително, защото остъклената тераска ми е голямшка ...
    Има и много други марки около 100-ината лв, но не съм се спирал на тях, защото нещо им нямам вяра (аз и на Конелиано и Дипломат нямам много вяра де).

    10х предварително!
    Казвайте какво да взимам, че сигурно ейсега в събота да мръдна нанякъде и да се обзаведа

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #11

    Re: Препоръки за абсорбатор

    У дома имаме Конелиано за 90тина лева (преди няколко години). Двумоторен, с метална решетка. Лелеее, вие като реактивен самолет. Задължително да поискаш да чуеш това, което купуваш! Иначе държи все още, да. :-)

  14.  
     
  15. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #12

    Re: Препоръки за абсорбатор

    Ми аз май засега съм се навил повече за Дипломата (99 лв с два мотора - 2 х 150 вата), само че беше с вата, не с решетка - това също ме интересува - с вата ли е по-добре, или с решетка?
    Чувам, че решетката като се затлачи с мазнотии и трудно се миела? Пък ватата само я сменяш и толкоз?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Абсорбатор за тераса
    От paraiso във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-13, 08:32
  2. Абсорбатор FABER
    От riverside във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-09, 00:30
  3. Кой абсорбатор е за предпочитане?
    От wrathchild във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 24-09-09, 19:27
  4. Препоръчайте ми абсорбатор?
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 30-07-08, 17:40
  5. Избор на абсорбатор
    От G_R_U във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-08, 12:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе