Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 83 от 348 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1231

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Когато има "S" в номерацията,машината е събирана в Германия,то и цената ще те ориентира.....Другия вариант-Полша или Турция.Погледни от зад на табелката или се ориентирай по бар кода...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1232

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от em-em Виж публикацията
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NS-WM-12Q461BY
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NS-WM-12E367BY
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...MENS-WM-14E496


    Моля за съвет - насочила съм се към тези модели, но не знам къде са произведени. Коя да избера?
    Нямат инверторни мотори .... това недостатък ли е?
    Така като ги гледам на снимките ми се струва, че и трите са полско производство, но не съм 100% сигурен. Никъде по самата пералня няма надпис, който да дава информация за държавата производител. Изключение правят само моделите сглобявани в Германия. Бар-кода също не е критерий. На всички уреди Бош/Сименс, започва с 4...което е кода за Германия. Най сигурния начин е да се погледне опаковката. Там някъде в горния край, има залепен малък бял стикер с надписи за модела и т.н.т. На последния ред можеш да видиш къде е сглобена. Моя съвет е да се ориентираш към Полските модели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    21
    #1233

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diterh Виж публикацията
    Така като ги гледам на снимките ми се струва, че и трите са полско производство, но не съм 100% сигурен. Никъде по самата пералня няма надпис, който да дава информация за държавата производител. Изключение правят само моделите сглобявани в Германия. Бар-кода също не е критерий. На всички уреди Бош/Сименс, започва с 4...което е кода за Германия. Най сигурния начин е да се погледне опаковката. Там някъде в горния край, има залепен малък бял стикер с надписи за модела и т.н.т. На последния ред можеш да видиш къде е сглобена. Моя съвет е да се ориентираш към Полските модели.
    Благодаря за отговора. Последната е полска, но за станалите не знам.
    А това че моторът им не е инверторен - плюс или минус е? т.е. задължително ли да търся пералня с инверторен мотор.
    Този пост е редактиран от em-em; 18-04-14 в 20:54.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1234

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За мен лично, не е някакъв сериозен минус и не е повод това да те отказва от Сименса. Писано е доста по въпроса във форума, а в нета също има много информация.Прочети и сам прецени, до колко плюсовете на инверторния мотор са важни за теб. По важна за мен е безпроблемната експлоатация. Харсай си някой модел от Полските сглобки и няма да съжаляваш.
    Този пост е редактиран от diterh; 19-04-14 в 01:55.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1235

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Friend Виж публикацията
    - при високи обороти на центрофугата се чува едно чукане, което не знам на какво се дължи, но е дразнещо и ще отворя задния капак да погледна дали някъде нещо не опира (някой по-назад беше писал за подобен проблем. нека сподели)
    Ти махна ли транспортните болтове преди да я пуснеш? Три или четири дълги 15-20см винта на задния капак.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #1236

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Най-вероятно ги е махнал, иначе щеше да си търси пералнята при съседите. И аз пред 2 месеца си купих BOSCH WAQ28461BY и в началото и в края на центрофугата има някакво тропане, но то според мен се дължи на факта, че барабана се балансира при по-високи обороти когато дрехите се разпределят равномерно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #1237

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Пералните трябва да се нивелират добре.Това става като/при липса на нивелир/ се напълни една чиния с вода до средата.Нивелирането се проверява за устойчивост като се хванат отгоре срещуположните ъгли по диагонал и се пробва разклащане-не трябва да има никакъв луфт.За щастливите притежатели на Миле,нивелирането се осъществява само от предните крачета.

  10. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #1238

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Новите на Бош и те се нивелират само от пред,което става учудващо бързо и за сега не ми е мръднала след има няма 5 пранета Миелето също седеше доста стабилно лошото при мен е че е в баня и съм дал лек наклон на пода.Китайския нивел даде леко отклонение от има няма 1-2 мм(от средата) но при теста с ръчичка никои ъгъл не мръдна и е оставих така.Изключително тиха пералня поне за сега само от време на време има едно леко цъкане от страничния панел като го натисна с ръка и изчезва но тука вече нещата опират до моето вманиачване или от леката разлика в нивелацията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    21
    #1239

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от diterh Виж публикацията
    За мен лично, не е някакъв сериозен минус и не е повод това да те отказва от Сименса. Писано е доста по въпроса във форума, а в нета също има много информация.Прочети и сам прецени, до колко плюсовете на инверторния мотор са важни за теб. По важна за мен е безпроблемната експлоатация. Харсай си някой модел от Полските сглобки и няма да съжаляваш.
    Благодаря!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1240

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kiroslavov Виж публикацията
    Най-вероятно ги е махнал, иначе щеше да си търси пералнята при съседите.
    Вярваш или не съм виждал такъв Електролукс да работи с транспортните болтове и то няколко пранета. Резултата беше само леки почуквания в режим центрофуга. Когато ги извадих два от винтовете се бяха изкривили. И да, винтове са, не болтове.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    23
    #1241

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здр. Имаме бюджет от около 600 лв максимум за пералня. Може ли да препоръчате към тоя момент, марка модел и т.н. Може нова, може втора употреба, може с козм. дефекти, само да е нещо което ще работи добре. Благодаря

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    21
    #1242

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OSCH-WAE-20367
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...MENS-WM-14E496
    Хайде още малко помощ... Коя от двете да е?????!! Аргументи?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    195
    #1243

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dianabad Виж публикацията
    Здр. Имаме бюджет от около 600 лв максимум за пералня. Може ли да препоръчате към тоя момент, марка модел и т.н. Може нова, може втора употреба, може с козм. дефекти, само да е нещо което ще работи добре. Благодаря
    Аз бих се насочил към продуктите на BEKO. До преди 5 години смятах такъв избор за невъзможен, но вече се опарих от продукти на Електролукс и Уирпул.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #1244

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Към "em-em", от тези 2 модела бих избрал Siemens, но той е по-скъп. BOSCHa също е добър избор. Консумацията на вода е еднаква, защита от преливане имат и двата модела. SIEMENSa е с 1400 оборота докато BOSCHa е с 1000, но според мен 1000 оборота са предостатъчно (ние като си купихме нашата пералня BOSCH я пуснахме на 1400 оборота и имах чувството че излита самолет, пък и дрехите излизат страшно намачкани. Сега я ползваме на 800 оборота и са ни предостатъчни). Пералня SIEMENS не съм имал, но когато избирах мойта четох навсякъде само добри отзиви за тях.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #1245

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Освен по високите обороти, при Сименса е възможно да си регулираш температурите отделно. Аналог на Бош е тази,: BOSCH WAE 20467 BY но е с по ниски обороти на центрофугата. Има и на 1400, но цената е доста по висока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе