Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 11 от 113 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #151

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Че то за такива пари,отиваш на Стибел Елтрон или АЕГ/виж офертите на БАЛМАКС/.....А иначе 7 години е отлична гаранция но се убеди,че се отнася за ПЪЛНА ГАРАНЦИЯ!!!Щото врътките на търговците край нямат!А производството е наистина в Египет.....Марката е френска,какво е качеството.....въпросителна....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #152

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    То за тия пари може и неръждавейка. http://boileri.net/19/6/57.html
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 17-05-13 в 09:27.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #153

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Четох в друг форум, че са били правени в Египет за нашия пазар.. и гаранцията уж е пълна.. и са на доста добри цени..
    Гледах и на Елдом неръждавейките те са около 350-400лв. 3кв. 80л. На Стибел Елтрон и АЕГ май на евтините почват от 500лв. а по качествените са над 800лв. това вече ми е множко.. Та след като писах снощи гледах до към 2-3ч. из нета кво има.. и се чудя между Атлантик с 7г. пълна гаранция.. или на Елдом неръждавейка с 5г. пълна гаранция.. според вас кое да е?
    Този пост е редактиран от Eray Salif; 17-05-13 в 10:57.

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #154

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Е,чак пък да са правени специално за нашия пазар!......То какъв пазар сме ние,че да работят за нас?Капка в морето!...В такъв случай се насочи към този с по дългата гаранция.Да, има и други параметри за сравнение,като от тях най важен е този указващ топлозагуби за 24 часа,демек колко е дебела и качествена изолацията....Щото на гъзо ще му е все едно дали го плицукаш с вода загрята в немски,български или египетски бойлер....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #155

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз бих заложил на неръждавейката-сега видях че имат с повишена изолация http://boileri.net/19/6/77.html
    дали ще е 5 или 7г. все тая ако ти скъсат нервите със замяна за протекъл водосъдържател няколко пъти.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #156

    Отговор: Ще сменям бойлера! Дайте препоръки без TESY.

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen1986 Виж публикацията
    Ами какво им има ли? Например гърмят доста често, познавам много хора, на които им се случи това нещо, дори след замяна на гръмналия бойлер. Това, че са на такава цена, може да ти подскаже какво им е качеството като цяло...
    Аз пък не познавам нито един дето да му е гръмнал бойлера ,а всичките ми познати ползват Теси - все пак тука се правят .. за да гръмне бойлер значи е елиминирана поне една от 3те му защити - термостата ,защитната термичка или аварийния клапан

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #157

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Та накрая си взех бойлер.. много мислене много четене и пак взех нещо евтино и дано излезе читаво.. става въпрос за Елдом Еврика 72268D, 2x1.2kW със сух награвател... без аноден тестер.. не намирам никва информация за този модел.. всичко в нета е за 2х1кв. някой да има някви мнения за този модел?
    Този пост е редактиран от Eray Salif; 01-06-13 в 00:59.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #158

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Най вероятно нагревателите са 2по 1 ,т.е 2квт обща мощност!Да ти е честит,слагай го и пускай топлата вода!Вече и да четеш и да не четеш,файда няма,купил си го!.....Колкото издържи -толкова!И ако се появят проблеми ,дано да е когато още си в гаранция!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #159

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Еми нагревателя не е 2по1квт. а е 2по1.2 общо е 2.4квт. в нета няма информация за такъв модел та за това съм малко объркан..
    мога да го сменя ако искам..

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #160

    Question Бойлер Елдом 72268Н термометър

    Купих си бойлер Елдом 72268Н, всичко е наред, монтажа е от ел-техник, работи добре (загрява се водата до достатъчна температура, стига ми за цял ден и 2 къпанета дори), но имам проблем с индикиращия термометър горе (със стрелката) - никога не достига до крайното положение, а само до края на третото отделение (до средата). При студена вода стрелката си е в най-ляво положение. Термометърът ли е дефектен или нещо няма добър контакт с бойлера, заслужава ли си да викам сервизен техник и да се занимавам? Мога ли да го сменя сам - гледам че са по 7-8лв. Старият ми бойлер (39.5 години издържа, невероятна работа, но си го поддържахме, разбира се, е - най-сетне проби и нямаше как) нямаше индикатор (термометър), така че не ми е голям проблем, а и като знам че малко преди края на третото показание (средата) е загрял, пак ми върши работа, но се чувствам 'леко прецакан'. Пак да кажа - водата си излиза добре загрята и стига за цял ден.

  13. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #161

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ако стрелката отиде до края на скалата, явно ще имаш големи проблеми. Там някъде водата ще е завряла, като нито една от защитите на бойлера не е сработила. Този термометър е на принципа на стайния. Ако имаш стаен, колко пъти си го виждал да е на макс?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #162

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Да, така е логично, но на комшийката макса е 75С - и го виждам с очите си. Е, нейният е Теси.

    Няма да го пипам, но погледнете си все пак вашите и дайте отзив. Все пак макса да е малко преди средата - не ми се вярва да е заложено така.

  16. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #163

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    На таблото на бойлера има една врътка за терморегулатора. Дали е завъртян до максимум по часовниковата стрелка? Би трябвало стрелката на термометъра на бойлера да отиде до 4-тото деление. Мерил ли си температурата на водата от бойлера при максимално загрята вода?

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #164

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    На моите бойлери гледам стрелката да стига до средата на скалата. Елдом 80/3кл/хоризонтален и 120/3кв. И ни стига до другия дено до 22 ч. за нощната. Малкия на 3-тата година беше смъкнал бушона 2 пъти и се оказа, че целия нагревател е на юфка-олющен, и нямаше много котлен камък /в Русе водата е много твърда- затова и не ги усилвам много бойлерите/. През месец 2 ги загрявам на по-висока температура - против-легионелна. Смених го с малко мъки, че е наврян на м...си у въздуха до стената, при това, а и не ми се занимаваше със сервизи. Както и да е, оправих го. След още 2 години, като му изтече гаранцията - паднал 2 пъти и главния бушон 63А - и беше прегрял съответно. Заминал терморегулатора. Смених го, и копчето за вкл/изкл и всичко е ОК. Добре, че са му наред другите защити.
    За да гръмне 1 бойлер, трябва да му заминат и трите защити. Така че, оправяйте го навреме, не дърпайте дявола за опашката!
    В обобщение - за тези пари съм много доволен от БЪЛГАРСКОТО - ЕЛДОМ ИНВЕСТ! Е винаги може и по-добре и по-евтино, но това движи прогреса!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #165

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Завъртяна е докрай врътката на терморегулатора. Премерих 68.2С температура на водата след изключване. Стрелката на термометъра на бойлера е на краят на 3-тото (от 6-те) отделения.

    То това е On-Off регулиране, какво значение има дали съм го направил на 50 или 75 градуса (примерно), нагревателят е винаги на пълна мощност. Или при много гореща вода се отлага повече котлен камък или кородира повече нагревателя? Стига да не пробива водосъдържателят, другото се ядва (сменя се). Нямам и грам надежда да изкара 39.5 години, тва е ясно.

    Ако 68 градуса вода е ок, няма да се занимавам повече.
    Този пост е редактиран от enkov; 17-06-13 в 11:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 113 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе