Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 19 от 113 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #271

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Момчета как е по добре сух или нормален нагревател.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #272

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от total666 Виж публикацията
    Момчета как е по добре сух или нормален нагревател.
    Винаги е по-добре нещо сухо

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #273

    Смяна на бойлер, струва ли си билайт и какво е новото?

    Дойде време пак за смяна на бойлера, стария беше Теси, изкара има-няма 4г. Като цяло съм доволен и затова мисля пак да се спра на Теси.
    Тези дни слушам по радиото реклама на някакъв нов иновативен бойлер, пак на Теси, който има пистън и билайт. На рекламата говорят че имал много топла вода в него, около 15% повече от другите, което се дължало на пистъна в него и отделно имало и някакъв билайт, който също не ми стана ясен какво чудо е. Разбрах само че този бойлер бил върха на сладоледа, и понеже ще се купува нов бойлер се замислих по въпроса.
    Някой знае ли какви са тези нови технологии и дали си струват?
    Отделно, ще е добре ако изкара пак поне 4-5г. без да прокапе от водосъдържателя, в смисъл дано да не са влошили качеството както често се случва.
    Моля за препоръки и помощ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #274

    Отговор: Смяна на бойлер, струва ли си билайт и какво е новото?

    Ми аз не разбирам мнотго от нови технологии, обаче 4-5 г. не е ли малко време за ползване на даден бойлер? И ако проблемът е във водосъдържателя, защо не си вземеш на Елдом с неръждаем такъв? Моят е от този тип и със сигурност е по-стар от 5 години /дано изкара поне още толкова де/.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #275

    Отговор: Смяна на бойлер, струва ли си билайт и какво е новото?

    На стария водосъдържателя прокапа, 4г. и нещо изкара, което си мисля че е добре. Колко да изкара един бойлер?
    Не съм се замислял за неръждаем, Теси предлагат ли такива?
    Нека някой запознат да каже нещо за тези новите изобретения на Теси и дали си струва. Аз реално се замислих заради повечето топла вода която я казваха на рекламата, но какво е и идея си нямам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #276

    Отговор: Смяна на бойлер, струва ли си билайт и какво е новото?

    Пистън означава че на входящата тръба/за студена вода/ вътре във водосъдържателя има един мондщук който не позволява да се смесва водата и по този начин студената вода избутва отдолу топлата.Би лайт -под бутона за пускане има ЛЕД лампички които си променят цвета в зависимост от това дали бойлера грее водата или вече е загрята,чевена и синя светлина.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #277

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Остави ги Теси,тънка им е изолацията.Моят на Елдом кара вече 6 г без никакви ремонти и всекидневна работа-емайлиран от най-обикновените им.Освен това 5 г гаранция са си 5 г.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #278

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не знам,никога и не съм си помислял за Теси...Познатите ,които имаха от тях,почти ги изхвърлиха....Кой три,кой четири години.....Заложих на Едеса,испански в електронния вариант-вече година,няма пукане,няма кахъри!Загрява относително бързо,а държи топлата вода безумно дълго.Това предполага,че изолацията му е повече от добра.....Нагревателя е "сух" и това също е голям плюс!Успех с избора!

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #279

    Отговор: Смяна на бойлер, струва ли си билайт и какво е новото?

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Колко да изкара един бойлер?
    Преди 2г. изхвърлих старият си варненски бойлер след 19г. вярна служба. Смених го с Теси и вече 2г. си скубя косата с него. Отвратителен е отвсякъде. Отварям го за чистене на всеки 3 до 4 месеца. Ако не го почистя започва да щрака терморегулатора през 3 мин., а след това и да изключва термичната защита. Изолацията също е слаба. Лошото е, че не мога да препоръчам нищо-просто имам чувството, че се продават вече само боклуци.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #280

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    VLADO 66, сигурен ли си? Това което си написал нито е нещо иновативно, нито е чудо невиждано. Отделно, пистън по принцип означава бутало, което никак не се вързва с някакъв обикновен мундщук, който сигурно го има при почти всички бойлери. Аз си представях че е нещо като мембрана, която да разделя топлата от студената вода и да се движи като бутало, защото все пак са го нарекли пистън.
    А билайта да е само някакви лед лампички ... В рекламата звучи като нещо което е върха на сладоледа и си представях нещо по-така, като например ултравиолетово пречистване на водата в бойлера.
    Ако сте прави и при тези открито отрицателни мнения за Теси, явно няма да е Теси. Ще мина да го видя този супер-дупер бойлер на живо и да разпитам преди да избирам.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #281

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Сигурен съм,нарекох го мундщук като се чудех каква дума да използвам, но действително е с формата на бутало и стои като шапка на тръбата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #282

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз да кажа по моя въпрос. Вчера минах вечерта през технополиса, да разгледам на живо и да преценявам. Бяхте прави, консултата като отворих дума да разпитвам за Теси ми каза директно, но под носа си да не се чува настрани, да забравя за Теси. Имали много проблеми, не траели много и като цяло беше с много отрицателно мнение за марката. Относно иновациите от рекламата, след малко обяснения разбрах че реално не са нищо съществено, билайта всъщност свети в различен цвят ако е студен бойлера или е топъл. За къф *** са ми разни светкащи диодчета. Абе положението явно е реклама да има, все ще се намери балък. А на коментара ми че и досега съм имал Теси който ме изкара 4г. човека остана учуден че съм доволен от 4г., явно траят повече тези уреди.
    Както и да е, Теси отпадна като вариант.
    Препоръчаха ми Елдом, аз си харесах и едно Горение, след оглеждане се спрях на 2 варианта:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-3KW-72270-FAV
    и
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ENJE-TRG100NB6
    Трябва ми 100л. мощността дали ще е 2 или 3 кв не ми е определяща, по-важно е да пази повече време топлата вода. Не ми е определящо и да има разни идиотски светкащи диодчета и лампички, и без това никога няма да ги гледам (бойлера ще е в отделно мокро помещение, където рядко влизам).
    Кой от двата да взема?

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #283

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Смятам, че е добре, когато споменаваме "старият ми бойлер изтрая Х години", да уточняваме и колко интензивно се ползва. Има огромна разлика дали се загрява веднъж седмично или 3 пъти за денонощие.
    Иначе, наскоро и аз бях пред същата дилема, както е видно от темата. BOSCH-ът, който взехме ми се струва най-приемлив вариант. Вярно, made in A.R.E. e, но поне на външен вид е по-добре от родните боклуци. Само времето ще покаже колко ще издържи. Загравя се всеки ден по веднъж, уикендите по 2 пъти.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #284

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Право е че и това има значение. Отговарям, бойлера се ползва точно по същия начин, реално не го спираме. Загрява всяка нощ, през уикенда може и 2 пъти да го източим. Правеше ми впечатление, че досегашният ми бойлер изстиваше сравнително бързо, затова и казах че искам новия да е с по-добра изолация.
    Погледнах и Боша, реално модела 100л. е един: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...BOSCH-ES-100-L
    Цената е идея нагоре, но е приемлива.
    Да разбирам ли, че този вариант е по-добър от Елдома и Горенето?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #285

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Дай още някой лев,20л. не са от толкова голямо значение Бойлер 80 л, 3 kW, неръждаем, малък диаметър | Eldom Extra Life

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 113 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе