Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 27 от 113 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    26
    #391

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, налага ми се спешно да сменям бойлер. Бойлера, който изгоря беше "елдом" сега пак гледам и се спрях на този модел: Бойлер ELDOM Extra Life 80 л емайлиран хоризонтален | Бойлери хоризонтални 50-200 л | Бойлери стенен монтаж - Бойлери - онлайн магазин на Елдоминвест. Моля кажете добре ли е според вас ? Притеснява ме само този "аноден тестер".

    Благодаря ви

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #392

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам стар модел като този- Бойлер ELDOM Extra Life 80 л емайлиран хоризонтален. Работи денонощно и целогодишно като му включвам само малкият нагревател няма грешка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #393

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, изглежда и аз ще трябва да сменя 13 годишния си бойлер Елдом с нов, тъй като забелязвам от няколко дни, че не иска да изключва нагревателя, въпреки достигането на желаната температура от 60С и онзи ден например беше стигнал на 90С и това ме притеснява и да не вземе да гръмнем.
    Моля за насоки към марка или модел, като цяло търся вертикален 80л бойлер, тъй като мястото ми е ограничено. Настоящия е 1050 мм висок и 380 мм диаметър, така че и новия трябва да е с тези размери, като може и да е малко по висок и широк до към 450 мм. Намерих нещо, което ми се стори интересно, но не знам до колко тези нови поколения бойлери с толкова електроника по тях са надеждни?
    www.techno-shop.bg , Eldom 72412H

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #394

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Защо ще сменяш целия бойлер, а не само терморегулатора?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #395

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Yasen6275 Виж публикацията
    Защо ще сменяш целия бойлер, а не само терморегулатора?
    Защото сменях нагревател, сменях анодна защита, сменях какво ли не вече по него и не намирам смисъл повече да наливам пари и той постоянно да троши нещо друго и на практика аз подмених всичко по него и за тези пари по-добре да си взема нов с 5 години гаранция. Това беше и съвета на майстора ми, който като ми сметна ремонтите, които е правил по него, то излиза, че за тези пари е било по-добре да си взема чисто нов.

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #396

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sheftura Виж публикацията
    Защото сменях нагревател, сменях анодна защита, сменях какво ли не вече по него и не намирам смисъл повече да наливам пари и той постоянно да троши нещо друго и на практика аз подмених всичко по него и за тези пари по-добре да си взема нов с 5 години гаранция. Това беше и съвета на майстора ми, който като ми сметна ремонтите, които е правил по него, то излиза, че за тези пари е било по-добре да си взема чисто нов.
    За тези пари има и по добри алтернативи , например - ariston-velis-80 . Имам 100л. модел от 3 години и съм страшно доволен от марката . На всичко отгоре па и красив

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #397

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Подкрепям написаното в горния пост,без да съм ползувател на Аристон.Велис са наистина добри бойлери,мои близки имат такъв и са страшно доволни!Ако не бях взел Едеса и аз щях да се насоча към точно този модел на Аристон.От марките в широката мрежа/хипери,технота../Аристон , Горение и Атлантик са най читави.Стой далеч от Теси,Елдом,Дипломат и разни неизвестни марки/Термотех,Термомакс и подобни/....
    mirandi одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #398

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз съм с Аристон TI SHAPE 80 и ако тръбите за водата не бяха толкова високо на стената можеше да сложа и Велис... от 4г няма проблем с бойлера, дори не съм го отварял да чистя, но това лято ще трябва.

    mirandi одобрява това.

  11. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #399

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sheftura Виж публикацията
    Благодаря за предложението, оказа се наистина красив бойлер, а както всички тук казвате явно е и надежден. Изниква ми следния проблем - ще имам място да го вкарам в помещението на мястото на стария, но в магазина ми казаха, че особеното при модела било разстоянието на дупките отзад на планката, които били на 30 см, вместо стандартните за БГ бойлерите 24 см. Въпроса ми е, тъй като ти вече имаш такъв, не е ли възможно тази планка отзад да се намества по някакъв начин спрямо вече стърчащите от стената куки, защото не ми се иска да къртя наново и да премествам куките спрямо бойлера, а не обратното, което е по-логичния вариант?
    Както каза колегата , това е най малкия проблем . Аз отрязах старите планки , които бяха бетонирани в монолита и си извъртях нови дупки за дюбел ф14 и ползвах този комплект . Държи перфектно .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mirandi; 06-04-15 в 19:43.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #400

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    За тези пари има и по добри алтернативи , например - ariston-velis-80 . Имам 100л. модел от 3 години и съм страшно доволен от марката . На всичко отгоре па и красив

    Благодаря за предложението, оказа се наистина красив бойлер, а както всички тук казвате явно е и надежден. Изниква ми следния проблем - ще имам място да го вкарам в помещението на мястото на стария, но в магазина ми казаха, че особеното при модела било разстоянието на дупките отзад на планката, които били на 30 см, вместо стандартните за БГ бойлерите 24 см. Въпроса ми е, тъй като ти вече имаш такъв, не е ли възможно тази планка отзад да се намества по някакъв начин спрямо вече стърчащите от стената куки, защото не ми се иска да къртя наново и да премествам куките спрямо бойлера, а не обратното, което е по-логичния вариант?

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #401

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Това ще ти е най малкия проблем-удряш две дупки с бургията,два яки дюбела,две куки и...това е!Ако искаш да "уцелиш" и мм на планката.....трудна работа,трябва да си търсиш бойлер 1:1,.......Планката на бойлер няма как да коригираш,така са конструирани уредите!Пътя е-махаш старите,фиксираш новите и....закачаш!А най чисто е-викни си майстор за да закачи новия уред!Чисто и бързо!
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #402

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    При моя Аристон планката за закачане е с правоъгълна форма, няма ги тези улеи за куките. В самата планка има пробити 2 квадрата, които служат да се закачи бойлера към едни планки-куки, които идват в комплект с бойлера. Но ми се видяха много тънки и си купих куки и течен пирон. Както казах планката от долната страна е абсолютно гладка и разстоянието между куките няма значение. Потърси на Велис PDF ръководство не може да няма в нета.
    mirandi одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    44
    #403

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Това ще ти е най малкия проблем-удряш две дупки с бургията,два яки дюбела,две куки и...това е!Ако искаш да "уцелиш" и мм на планката.....трудна работа,трябва да си търсиш бойлер 1:1,.......Планката на бойлер няма как да коригираш,така са конструирани уредите!Пътя е-махаш старите,фиксираш новите и....закачаш!А най чисто е-викни си майстор за да закачи новия уред!Чисто и бързо!
    Не ми се иска да къртя отново, тъй като помещението е след основен ремонт през 2013. Дали пък няма да е по-добър вариант да направя дупка в планката на бойлера за да ми напасне на куките, които са си на стената в момента?

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #404

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    С един или два отвора за нови дюбели, едва ли ще разкъртиш цялата баня. Още повече, че самия бойлер при всички случаи, ще скрие старите. По сложния вариант, е да се изработи нова планка с подходящ размер, която да се фиксира за тази на новия. Всичко това е в случай, че си измерил между осовото разтояние на куките, и си се убедил на пълно, че планката на новия бойлер, няма как да се закачи на тях. Дори и да не е в отворите или фиксиращите канали, достатъчно е да легне на куките.
    Аз лично, не бих се ограничил в избора си на нов бойлер, заради монтажа. Винаги има начин...
    Този пост е редактиран от diterh; 08-04-15 в 00:46.
    mirandi одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    8
    #405

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Искам да ви питам за мнение. Обмислям закупуването на бойлер (по-нататък ще обмислям монтажа му, но засега първо трябва да харесам какво да монтирам
    Решил съм да отделя пари за бойлер с неръждаем водосъдържател. Най-удобен ще ми е хоризонтален, но недостатъците за които чета ме разубеждават и затова се насочвам към вертикален. Спрял съм се на следните два модела на ЕЛДОМ Extra Life 80 л М2 неръждаем ID: 72268KH и Extra Life 80 л М2 електронен неръжд. ID: 72412H съответно с механично и с електонно управление.
    Електорнното има екстри които ми допадат. Може ли някой да ми каже как е като здравина електронния блок.
    Как се включва и изключва нагревателя (дали е с реле или с твърдотелен контактор)?
    Каква е цената на блока след изтичане на гаранцията?

    Предварително благодаря за информацията ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 113 ПърваПърва ... 1725262728293777 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе