Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 28 от 113 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #406

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Според мен електрониката ще е най-малката грижа след гаранцията!
    Прочети последните теми относно качеството на самия бойлер, термоизолацията и водосъдържателя специално за Елдом!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #407

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За електронния модел и аз се двоумих. Категорично се отказах след като разбрах, че батерията на електронната част държи 18 часа. Това означава, че ако оставиш бойлера без захранване 1 ден си забравя часа (вероятно и други настройки). Това е толкова малоумно и показателно за способностите на разработчиците, че няма какво повече да се мисли. Обяснения от типа "ама какво пречи да го държиш постоянно включен" по-добре да не се пускат.
    nuksha одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    8
    #408

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Наистина е глупаво да държи настройките само 18 часа. Идеята ми беше да си се пуска самичък и да работи само нощно време, а събота и неделя и денем. Явно ще е с някакъв таймер и контактор за DIN шина, монтирани в някаква кутия не по-голяма от бойлерно табло за открит монтаж. Ще обмисля и този вариант. Колкото до термоизолацията, някой който има Eldom Extra Life може ли да ми каже колко бързо изстива водата след напълно загрято ?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #409

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Избрах Елдом пред Теси точно заради дебелината на изолацията. В крайна сметка съжалявам за избора си - вероятно е непълно покрит навсякъде, но няма как да се види под корпуса. Лично аз бих заложил на Теси следващия път и само чакам тоя да се изложи нещо - даже може и гаранция да не му търся. В тая връзка някой ако има опит да каже - дупките за термосонди (на модел със серпентина) как могат да се изолират добре? С метални гайки е умряла работа. Мисля да сложа гилзи за сонди и някакво затапване с топлоизолация.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #410

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Пак си помисли за Теси! Попрочети и поразпитай тук там. От моят ми побеля косата и снимката ми е в сайта на ЕВН, като голям консуматор.
    nuksha одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #411

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Казваш Елдом е друго нещо, а
    Предполагам си попаднал на сбъркана бройка. Какво точно му е проблема?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    8
    #412

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Моля ви все пак ако някой има бойлер с електронно управление да сподели впечатление. Благодаря ви

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #413

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Бойлери с електроника много......Зависи какво очакваш от електрониката!?..Аз ползувам Едеса с електронно управление,няма копчета ,усещат се само някакви микро издатинки дето се натискат...Адски съм доволен.......Е,не е "умен"-да включва и изключва според време и режим,но аз знаех как действуват тия на Елдом и за това се отказах.Ако искаш качество-Стибел Елтрон,Татрамат,АЕГ/то си е едно с Тамата,само марката е друга/,Фагор,Едеса.......Е,за тези уреди и парите са повече,и ако не ти се дават-Горение или Атлантик/за тях също има добри отзиви,нищо,че са египетски/.GBFU са отлична серия на Горение,а Атлантик имат дори и френски оргинални,само дето са към 500лв......От българските бягай,няма значение от марката.....

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #414

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Казваш Елдом е друго нещо, а
    Предполагам си попаднал на сбъркана бройка. Какво точно му е проблема?
    Нищо не казвам за Елдом, макар, че имам на друго място Термолукс, производство на Елдом и е много по-добър от това недоразумение Теси. Не съм попаднал на сбъркана бройка, а на сбъркана технология. Всичко му е проблем-слаба топлоизолация, нагревателя и тръбата на терморегулатора и термичната защита са на разстояние под 1 см. и на всеки 3 месеца се чисти котлен камък или започва едно щракане на терморегулатора и изключване на защита, та не ти е работа. Пластмасовият капак отдолу от толкова отваряне, вече е почти на парчета. Стига ли ти толкова или да продължавам.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #415

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    е какво искате от бойлер за 150-200 лв .. даваш 500 лв и няма такива проблеми .. или май ги има

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #416

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Нищо не казвам за Елдом, макар, че имам на друго място Термолукс, производство на Елдом и е много по-добър от това недоразумение Теси. Не съм попаднал на сбъркана бройка, а на сбъркана технология. Всичко му е проблем-слаба топлоизолация, нагревателя и тръбата на терморегулатора и термичната защита са на разстояние под 1 см. и на всеки 3 месеца се чисти котлен камък или започва едно щракане на терморегулатора и изключване на защита, та не ти е работа. Пластмасовият капак отдолу от толкова отваряне, вече е почти на парчета. Стига ли ти толкова или да продължавам.
    Може би зависи от модела Теси, но имахме един доскоро (вертикален, "тънък"), който изкара над 10г и не е имал някакви грижи. Взе да прокапва накрая от остарели гуми. Затова предполагам, че или моделът ти е различен или имаш лошо попадение. Иначе на мострите си подвеждат за дебелината на изолацията, като правят наклонен разрез, а не перпендикулярен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #417

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Точно такъв е моделът-вертикален, "тънък" с нагревател 3 kW, Преди него имах бойлер произведен от Елпром-Варна, който смених на 19-тата година. И той беше вертикален, тънък и го отварях за почистване един път годишно. А това Теси днес пак го отварях, че вече не се траеше шумът и щракането на контактора от включването и изключването на терморегулатора през 1-2 минути. Това упражнение го правя 3 или 4 пъти в годината. Поради тази причина пластмасата на долния капак вече се задържа само след лепене. Изключително глупаво измислена сглобка на капака, с тънки пластмасови "уши".

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #418

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    От 5 години имам Теси. Никакви проблеми не ми е създавал.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #419

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    от тия елдоми дето изкарваха по 20г не търсете ,вече няма такива

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #420

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам елдом екстра лайф, вече става трета година. Проблеми никакви, водата се държи доста дълго топла. След 2 дена изключен водата си беше достатъчно топла за къпане. Със сигурност има и по-хубави бойлери и марки, но смятам за цена качество си е добър избор. За дооточнение моя е емайлиран с механично управление.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 113 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе