Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 34 от 113 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #496

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    .....................
    За Елдом: 2 пъти (за 25г) ми се е налагал гаранционен ремонт. При обаждане в 08:30 сутринта, в 11:30 имах работещ бойлер със сменен нагревател.
    Айде и аз да се включа с въпрос - Елдом с колко годишна гаранция са, че не разбрах нещо? Ако са с две години ще рече че в рамките на 2години се е по.рал 2 пъти а останалите 23 е работил безпроблемно
    еmіl vаѕіlеv
    Toчнo Apиcтoн и Гopeниe eдвa ли ca peнoмиpaни мapĸи тoчнo във бoйлepитe.Maй в Зaпaднa Eвpoпa тия пpoизвoдитeли нe пpoдaвaт бoйлepи.A пpи Tecи и Eлдoм вcичĸo e нa ĸъcмeт. Aми ĸъcмeт c избopa.
    Еми сигурно произвеждат ( от 1960г. ) па се и продават - http://www.ariston.com/it , http://www.ariston.com/de , http://www.ariston.com/fr , http://www.ariston.com/uk а VELIS го пределят като най- добрия елктрически бойлер .
    Този пост е редактиран от mirandi; 05-03-16 в 14:32.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #497

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Aйдe и aз дa ce вĸлючa c въпpoc - Eлдoм c ĸoлĸo гoдишнa гapaнция ca, чe нe paзбpax нeщo? Aĸo ca c двe гoдини щe peчe чe в paмĸитe нa 2гoдини ce e пo.paл 2 пъти a ocтaнaлитe 23 e paбoтил бeзпpoблeмнo
    Сменил съм 3-4 бойлера за 25г. понеже се ползват интензивно. (имам средно по 20 -22 кубика вода на месец) а това е добър критерий за ползването на бойлера. Та на въпроса - винаги вземам с поне 5 г пълна гаранция (понеже има и такива с 10г на водосъдържателя), но при мен не е се случвало той да се пробие. Затова предпочитам първите, а са и по-евтини. При сериозен дефект след 5-тата година взимам нов.

    Бойлера в къщата на майка ми е на около 10г но тя живее сама. Също е обикновен на Елдом.
    Този пост е редактиран от Pat; 05-03-16 в 02:49.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #498

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Причината да му предложа Аристон беше заради Елдом, 80л и 3кВ за 212 лв, който питащият беше посочил. Аристон Про Еко със абсолютно същите параметри е 219 лв.

    Аз не плюя по Елдом или Теси. Даже в апартамента имам заварен Теси и си работи безпроблемно. Не мога да кажа, че съм недоволен от него. Както и да е, предполагам си прав, че гаранционното обслужване и намирането на части за тях е по-лесно, но всеки сам си преценява.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #499

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Елдом (обикновените) ръждясват с много бързо темпо - още първата година прокапва ръждилка и избива по външния кожух. Може би като реклама на неръждаемата версия. Отделно за изолацията им имам силни съмнения, че не е запълнена навсякъде - пръсват по края да има и толкоз. Класическата идиотщина с пластмасовата тръба вътре не знам дали са я оправили - май не.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #500

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте необходим ми е съвет.Възвратния клапан прокапа,смених го,закупих три и трите прокапаха от където препоръчват да се продухват за отлагания. Кажете какъв клапан да търся марка,модел.Стария служи вярно 12 години без проблеми така закупих бойлера Елдом неръждавейка.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #501

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Да не би налягането на водата да е твърде високо?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    101
    #502

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Предполагам,предпазния и възвратния вентил са едно цяло. Проверете за какво налягане е вентила.Много вероятно е ВиК да подава по-високо налягане от предвиденото по закон–6 atm.Може да се монтира клапан за 8 atm.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #503

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не знам дали е от значение,прави го само когато почва да загрява водата.Със какво да измеря налягането?
    Този пост е редактиран от avenger; 21-04-16 в 23:28.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    101
    #504

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    При загряване водата се разширява и налягането се повишава.В магазините за ВиК се продават манометри.Отворих сайта на Елдом,там е дадено Рmax 0,8 Mpa.Препоръчват монтиране на редуцир вентил при по-високо налягане.
    Този пост е редактиран от doooon; 19-04-16 в 14:15.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #505

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Има просто решение, но зависи от казана на бойлера (новите са много тънки и се гънат). Затваряш входящата вода към бойлера и отваряш топлия кран в банята. Изтича малко вода и спира. После повишеното налягане ще излиза през чешмата и няма да ти капе вентила. Освен това печелиш защита срещу гръмване на бойлера. Проблемът е, че новите бойлери са много тънки и началното изтичане на вода е доста по-дълго (мисля че се раздува казана и при отворена чешма докато се свие изтича вода дори да няма входяща студена).

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #506

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Само едно не разбрах, трябва или не трябва да капе.Мнения различни, по голямата част пишат: Не трябва,само за прочистване на клапана е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #507

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Нормално е да не капе много ясно.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #508

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Потърсете някаква инструкция да прочетете за клапана. Преди имаше клапани, които нормално капеха при загряване, а отвреме-навреме трябваше да се отварят и да пръскат за прочистване.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #509

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не са капели нормално, а като страничен (д)ефект.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #510

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Клапаните бяха само предпазни, а не комбинирани и вървяха с бойлерите на "Елпром"-Варна. И капеха като основен, а не като страничен ефект. Пишеше си го и в инструкцията за експлоатация. Бяха метални и се монтираха на допълнителна тетка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 113 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе