Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 153

Перални,Препоръки 2010г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #31

    Перални,Препоръки 2010г

    Имам Зануси т.е. същата работа (а може би изавод) с различна марка. Пера обикновено на 40 градуса и 900 оборота с някъв измислен савекс парфюм и ленор. Никога не ми е мирисало на спарено, а що се отнася до сухото зависи от дебелината на дрехите. Футболните ми тениски излизат направо сухи ама те са от изкуствен материал, а одеало примерно си е доста мокро.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #32

    Перални,Препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Bianka
    Здравейте,

    купихме си пералня electrolux-ewf-10149w.Нова е

    Като изпера дрехите..след 2 минути ги изваждам и не миришат нито на омекотител нито на

    прах за пране,а миришат на спарено...все едно са стояли цял ден в пералнята.Да вметна,че пера с течен прах за пране .

    Гледам чекмеджето за праха и омекотитела е от пластмаса(тоест това за предпрането и омекотител-а) и до сега си мирише така гадно...дори и дрехите.

    Другото което е имахме пералня 800 об.LG, вадих ги много по сухи дрехите от тази електролукс,която е 1000 об. Как става това?А аз я смених заради малкото обороти..

    Пера с оригинални прахове и да не ми мирише на прах,някак си...не логично е..и да ги вадя при 900 оборота,дрехите влажни.Не съм го виждала никъде това.При 1000 об. ги вадя както при старата ми,която беше 800 об.(почти сухи,но и при 900 би трябвало да са пак леко влажни,според мен).

    Бихте ли ми дали съвет какво да направя за да не ми миришат дрехите на спарено..

    Освен това за 90 градуса с белина и прах,други идеи?


    Благодаря предварително.
    Bianka,а първия път когато пуснахте пералнята с дрехи ли беше или без?Защото се препоръчва първото пране да е само с прах/гел без дрехи.Това се прави заради заводското тестване на уреда.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #33

    Перални,Препоръки 2010г

    Bianka,
    1.Прочетете си внимателно упътването за уреда!
    2.Пералните Electrolux, AEG имат система Aquastop или нещо от сорта. За да сработи тя, се налива през чекмеджето за праха около 2л вода, която при изпомпването остава вътре.
    За да източите тази вода, вземете един малък леген или голяма тава, свалете маркуча за мръсната вода и края му го сложете в съда. Колкото по-ниско е легена, толкова по-бързо ще изтече водата. После върнете маркуча на нормалното му място.
    3.Има ли филтър на изходящата вода? Ако има, почистете и него.
    4.Налейте около 2л чиста вода в чекмеджето за праха.
    5.Налейте или изсипете малко перилен препарат в отделението за праха и пуснете на програма, която е указана в Упътването за първото пускане на уреда без дрехи. Обикновено е 20минутна на 90 градуса. След завършването й проверете дали пак мирише на спарено. Препоръчвам да направите 2-3 пъти процедурата за по-сигурно.
    6.Ако проблема остава има две причини - във водоснабдителната мрежа (застояла вода), което включва спирателния кран и маркуча за чиста вода, другата е в пералнята (замърсен филтър, гадости по тръбопроводите).
    Входящия маркуч също може да се почисти, но за останалото си иска сервиз.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    5
    #34

    Перални,Препоръки 2010г

    avenger,направих процедурата с празна пералня,но едва след 10-тото пране,тоест първо исках да видя дали ще е така и по нататък.
    Gena,bs благодаря за изчерпателния съвет.
    Това за 2-та литра вода го прочетох...но едва сега ще го пробвам,дано да реша проблема.
    А тази система Aquastop,не знам каква роля играе

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #35

    Перални,Препоръки 2010г

    Здравейте и от мен какво мислите за този модел Gorenje WA64183 , не съм купувал до сега пералня затова приемам всякакви предложения и съвети за различните марки и модели с бюджет до 1000-1200лв

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #36

    Перални,Препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Penchev
    Здравейте и от мен какво мислите за този модел Gorenje WA64183 , не съм купувал до сега пералня затова приемам всякакви предложения и съвети за различните марки и модели с бюджет до 1000-1200лв
    Добър бюджет! Ракета ли ще купуваш ? Изглежда добре и с много екстри, но няма ли да е малко шумна?
    п.п. Лично мнение - Уърпул - муле на пералните.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #37

    Перални,Препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от ФАМ1
    ... но няма ли да е малко шумна?
    п.п. Лично мнение - Уърпул - муле на пералните.
    ФАМ1, моделът е 1800 об/мин. ! Даже е безшумна !
    Ето едно примерно сравнение Горене и Уърпул с еднакъв капацитет и обороти:
    тук и тук

    Georgi Penchev,
    Тия 1800 об/мин. са излишни. Достатъчни са 1000-1200. Освен това евентуален бъдещ ремонт ще бъде по-скъп.
    Успех!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    36
    #38

    Перални,Препоръки 2010г

    Прав си тихата работа клони в полза на Горение, но на мен лично ми се видя много като цифра децибели. И все пак Горение не е ли по-нежна ? Такова е впечатлението от старата машина на майка ми, която се скапа за 4 год. и отскоро е със Зануси

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #39

    Перални,Препоръки 2010г

    Bianka
    Най-общо това е система за защита на уреда, тръбопровода или крана при повреда. С две думи - има датчик в най-ниската част на пералнята. В случай на авария - теч на вода отнякъде се спира притока на вода и се изключва уреда. По-модерните имат клапан на маркуча за входящата вода до крана на стената: http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=13 Обяснено е за съдомиялна, но то е същото като принцип на действие.
    Имаше разни брошури миналата година, но сега рекламират само клапана в началото на маркуча.

    Georgi Penchev
    Моят съвет е да пропуснеш Gorenje! За този бюджет можеш да си намериш 1.Miele, 2.Bosch, 3.AEG, 4.Electrolux.
    Лично аз не бих си купил пералня за повече от 600лв., но парите са си твои! Гледай да има 1200об с възможност за регулиране/ намаляване с бутон, възможно най-безшумна (db), отложен старт, програма за пране на деликатни тъкани при 30-35 градуса на водата. LCD дисплеят не е от значение, но е удобно гъделче.
    Много важно - гледай разхода на вода в литри за едно зареждане! За един и същ капацитет 5кг обема на казана може да варира до 10л.!!! А това те набутва и с разход на еленергия за загряване на водата!За 1800 об. - безсмислени са наистина, но ако работиш на 1000-1200, механиката ще изкара по-дълго по пътя на логиката.
    Разопаковаш, оглеждаш под лупа за транспортни дефекти, окомплектовка - маркучи, всички упътвания - искаш си това на български, гаранционна карта и късмет!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #40

    Перални,Препоръки 2010г

    Добре де хора дайте ми предложения за марки,модели и цени на свястна пералня може и по-евтина да е приемам всякакви предложения ???
    ПП: МИЕЛЕ от къде могат да се закупят ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #41

    Перални,Препоръки 2010г

    Какво ще кажете за този модел http://www.gorenje.bg/washing_machines?c=178137 по евтин е и е по-близо до вашите препоръки или пак ми казвате да гледам БОШ или др марки ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #42

    Перални,Препоръки 2010г

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Penchev
    ПП: МИЕЛЕ от къде могат да се закупят ?
    http://www.mcm.bg/
    Bosh & Siemens
    http://www.expo2000.bg/

    Успех с пазаруването!

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    1
    #43

    Перални,Препоръки 2010г

    Здравейте! Предстои ми купуване на пералня, и тъй като досега сме ползвали Рига ( 21 век) май всяка пералня ще ми се види лукс Насочила съм се към марката Аристон ето тази http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario= Отзиви?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    82
    #44

    Перални,Препоръки 2010г

    http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/(cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_90_74_6_9_82_91_80_3&uiarea=3&carea=DEBA5D46291182F1A90A002481B479E9&cpgnum=3)/.do?productguid=DEBA5D46291182F1A90A002481B479E9A1726D630ABB3441B353A2DF016387C3&productarea=DEBA5D46291182F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario =

    Това е по-добро / пак там / на същата цена. Няма само регулиране на температурата, но пък ти като си имаш определената програма защо ти е..
    Тоя Аристон дава 70 литра разход !!!!!! вода - ужас направо, ако е вярно. А и Бош-а и Бош-а си е класика !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    130
    #45

    Перални,Препоръки 2010г

    ДОбре де хора само БОШ ли правят перални на този свят ? да добри са но нямали и др марки АЕГ , ГОРЕНИЕ ???? те къде са? Дайте ми предложение за пералня няма значение от цената 800-900-1000лв

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 18:51
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  3. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 14:23
  4. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 20:45
  5. Перални,Препоръки 2005г
    От veszxr във форум Бяла техника
    Отговори: 27
    Последно: 13-12-05, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе