Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 1 от 84 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #1

    Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Не виждам никой да обсъжда темата за сушилните машини,а те започват да стават все по-актуални Който има мнение по въпроса за тях, моля споделете го
    pepita одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Явно имаш предвид генерално обсъждане, понеже мярнах обсъждане на марки сушилни машини https://forum.setcombg.com/index.php?topic=35061.0
    Дали наистина стават все по-актуални ? Колкото мелачките за боклук , толкова и те. Аз съм твърдо против. Това животно харчи колкото бойлер. В момента едва ли някой иска сметката за тока да му набъбне още. Отделно, че работата, която извършва не е толкова важна, освен ако нямаме по един чифт дрехи или малко дете. Употребата е оправдана ако човек няма тераса или много го мързи да простира.Заема място. Лятото е излишна. Понеже ползвах преди години и нещото, което ме вбесяваше бе, че дрехите бяха безобразно намачкани и след това ртябваше да ги гладя - един вид си отварях двойна работа. Имаше някаква схема смачкана дреха да се пусне отделно, заедно с мокър парцал и така уж се изглаждаше, ама не се увенча с кой знае какъв успех. Метни си ги на телта да ги духне ветреца, хем безплатно, хем не се мачкат... Може пък сегашните сушилни да не мачкат дрехите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Явно имаш предвид генерално обсъждане, понеже мярнах обсъждане на марки сушилни машини https://forum.setcombg.com/index.php?topic=35061.0
    Дали наистина стават все по-актуални ? Колкото мелачките за боклук , толкова и те. Аз съм твърдо против. Това животно харчи колкото бойлер. В момента едва ли някой иска сметката за тока да му набъбне още. Отделно, че работата, която извършва не е толкова важна, освен ако нямаме по един чифт дрехи или малко дете. Употребата е оправдана ако човек няма тераса или много го мързи да простира.Заема място. Лятото е излишна. Понеже ползвах преди години и нещото, което ме вбесяваше бе, че дрехите бяха безобразно намачкани и след това ртябваше да ги гладя - един вид си отварях двойна работа. Имаше някаква схема смачкана дреха да се пусне отделно, заедно с мокър парцал и така уж се изглаждаше, ама не се увенча с кой знае какъв успех. Метни си ги на телта да ги духне ветреца, хем безплатно, хем не се мачкат... Може пък сегашните сушилни да не мачкат дрехите.
    Харчи като бойлер моята, щото е клас "В", а струва колкото пералня клас А++ . При най-енергоемката програма изгаря около 4 kW за 1 цикъл. Като тръгнахме да избираме с жената в Технотата ни предлагаха и клас "А", но цената е друга. Имаше и Бош за 2500 лв, който харчи около 1,5 kW. Ако искаш...
    Аз лично никак не съжалявам за покупката. Спестява ми лепкавия и влажен въздух в стаите, където ползвахме сушилници зимно време. Вече нямам конденз по дограмите и мокри петна по ъглите. Зимата не можем да сушим навън, защото ако е студено всичко става на кокал или пък комшийските комини бълват пушак и пепелаци, а къщата няма тераси, където може да се простре. След всеки цикъл филтрите на машината се почистват. След тази процедура изхвърлям по 1 шепа власинки, които са се отделили от дрехите. Ако не бяха по филтрите, тези власинки със сигурност ще попаднат във въздуха. Не стига домашния прах, а и тези неща ги дишаме. А като ги развърти и климатика из стаята...мани-бегай. Пазя си детето. Не стига че го наказвам с климатици в стаите, а и влага и допълнителен прахоляк да му давам за десерт...айде нема нужда. Ще прежаля допълнителните средства, с които спонсорирам e.on и технотата.
    kalcheff1, не знам каква машина си ползвал и как си я ползвал, но тези машини имат прграми, които предотвратяват намачкването на дрехите. Не знам как е при др. машини, но моята не ги мачка и ако не си свръхпедантичен човек, спокойно можеш да се нагиздиш с прясноизсушените парцалки, а пък машината ни не е нещо особено.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #4

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Благодаря,за мненията че имам бебче и ще трябва да се сдобия с тази вещ .Разбрах че има два вида сушилни: кондензационни(които събират конденза в съд) и обикновенни(които отвеждат топлия въздух и конденза навън по гофрирана тръба).Кои от двата вида е за препоръчване и ако има някои наблюдение по въпроса нека сподели

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    аз имам кондензационна Hotpoint (Ariston) и за бебе/малко дете, особено през зимата, е изключително удобство

    бягай далеч от тази с отвода, това те ограничава много

    а за разхода на ток - неизбежно е, все пак е отоплителен уред

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #6

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Монтирал съм 3бр. Горение обикновенни в перално стопанство преди 4 г.-невероятен тормоз без повреди.Цикъл при памук центрофугирани на 1000об. около 2ч..2бр. Миеле 2-ра употреба същия тормоз същите дрехи цикъл 1 час може и по-малко защото имат сензор за влажност.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #7

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Казаха ми че помещението в което ще бъде сушилнята е добре да се отопля защото тази която е кондензационнен тип ,макар и затворена отделя конденз които се лепи по студените части на помещението и сушилнята.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #8

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Така е.Кондензационните сушилни са измислени защото не всеки може да намери къде да отвежда въздуха с сечение мин.90мм. а в комин не става.Лошото е че пара/вода/,двигател,електроника не се разбират много-много и не се знае колко ще изкарат заедно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #9

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    аз имам кондензационна Hotpoint (Ariston) и за бебе/малко дете, особено през зимата, е изключително удобство

    бягай далеч от тази с отвода, това те ограничава много

    а за разхода на ток - неизбежно е, все пак е отоплителен уред
    +1 Напълно съгласен

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    ... Миеле 2-ра употреба същия тормоз същите дрехи цикъл 1 час може и по-малко защото имат сензор за влажност.
    Моята също има. Когато датчиците отчетат понижена влажност, съкращават цикъла. Предполагам обаче, че повечето съвременни машини дори и от по-ниския клас са оборудвани с подобна електроника. Но това е нож с две остриета: колкото повече електроника - толкова по-голяма вероятност от повреди и главоболия за ползвателя

    П.П. Забравих да кажа/питам: Моята машина има настройка на чувствителността да датчика за влага. Този датчик измерва проводимостта на водата, която зависи от концентрацията на на варовик и минерални соли. При нас водата е мн. твърда и аз съм задал мах степен на чувствителност. В упътването не пише дали при всяко използване на машината се задава този параметър или животното си помни настройките. Налага ми се да изключвам захранването на машината и не съм сигурен дали пази настройкте или ги нулира. Някой ако знае...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #10

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, вчера си взех този модел сушилня.
    И имам няколко принципни въпроса ,на който мисля ще може да ми отговори всеки, който е имал сушилня
    Горе-долу по символите се ориентирах кое за какво е но някои неща ми се губят.

    Бутони 2, 3, 4 точно за какво са ?
    3 ми се струва че е за нагревател, но това ще рече ли , че трябва да го пускам всеки път, независимо коя програма ползвам
    4 явно е някакъв зумер и си мислех, че ще свири когато програмата свърши, но той се разцерика още 1/2 от нея та не спря
    2 свети в зелено( всички други са червени) нямам никаква идея за какво е

    Друго - от долу има един голям топлообменник, който изчистих добре, но ми прави впечатление, че нагревателя отзад доста яко загрява, та не се пипа - да не би да има някой вентилатор, който евентуално не работи (има една голяма турбина вързана за барабана тя се върти) ?
    За какво да проверя и да му направя профилктика, без да човъркам повече от колкото трябва, но все пак е стара машина някъде около 93г.
    Мерси за отговорите.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #11

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Никой ли не знае кое за какво е ?
    Всичко и изглежда наред на машината- нагревателя работи, вентилаторите се въртят- вътре в барабана влиза топъл
    въздух, филтрите са чисти, топлообменника и той, програматора работи на която и програма да го сложа, но накрая
    дрехите си излизат такива каквито съм ги сложил - мокри.
    Къде може да и е проблема ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #12

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Сушилнята от кой тип е? Със свързване към комин, или на кондензен принцип? Прилича ми на втория вид, но от снимката не мога да се ориентирам много добре. Ако е така, в горния край трябва да има вана за конденза, а в долния решетка зад която се намира кондензатора. Предполагам, че това е "топлообменника", който си почиствал. При работеща сушилня, от там трябва да духа мого яко. Писал си, че в сушилнята влиза топъл въздух, но не и дали излиза такъв??? Друга евнтуална причина прането да е мокро е да има запушване в тръбата преди кондензатора. Профилактиката на този уред изисква разглобяване и почистване от мъховете, които се отделят от дрехите, в процеса на сушене. Относно бутоните: 3 Бързо сушене. Намаля времетраенето с по висока Т. Не е подходящо за деликатни материи. (поне при новите модели символа означава това) 4 Звуков сигнал за край на програмата. Възможно е и зумера да се включва при евентуален проблем. За 2 не съм сигурен, но предполагам, че С е от супер. За супер сухо или нещо друго, което евентуално да е "супер".

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #13

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Най-вероятно помпата за конденза не ти работи и влагата си остава в кондензатора и затова ти пищи и не ти суши. Провери ако пуснеш маркуча за конденза на самотек дали няма да се оправи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #14

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rumo
    ... но ми прави впечатление, че нагревателя отзад доста яко загрява, та не се пипа - да не би да има някой вентилатор, който евентуално не работи (има една голяма турбина вързана за барабана тя се върти)
    От там дойде и проблема, днес я разглобих и се оказа, че има има турбинен вентилатор, който служи за обдухване на нагревателя . Хванат е за капака, а турбината му е набита за корпуса ( бая сложна немска работа), та той е изгорял.
    Ходих по сервизите за 2-ра употреба и намерих такова моторче, но ми искат 50лв за 2-ра употреба 50W мотор и сега се чудя дали немога да приспособя някой друг.

    Да кондензаторна е сушилнята
    Маркучите са отпушени, ваната на в. помпа беше празна, помпата доколкото видях се управлява от поплавък, който ще я включи когато
    се вдигне водното ниво или има и друго управлвние...? Сега остава само и тя да не е в ред.
    Немога нещо да схвана принципа на работа на тая машина- ще го напиша така както аз го разбирам, пък вие ако не е вярно ме поправете :
    Вентилатора, на който ми е изгорял мотора обдухва нагревателя и вкарва горещия въздух в барабана, от там отделената от дрехите влага
    минава през филтър във вратата на сушилнята, от където се стича надолу към решетка ли е какво е и от там я издухва друга турбина, закачена за мотора дето върти бабрабана, а влагата, която остава кондензира и се стича в една вана, от където пък в. помпа я качва горе в едно казанче и се събира там
    Ако е така обаче тоя първия вентилатор ( изгорелия мотор) взима въздух от към решетката над кондензатора и го набива към реотана, пък се предполага, че тоя въздух ще е доста влажен и ми се струва, че целия цикъл трябва да е наобратно.




  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #15

    Re:Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Смени мотора и смятам, че всичко ще си дойде на мястото. В случай, че няма и други дефекти разбира се. Няма как цикъла да е на обратно. Влжният въздух се издухва през кондензатора, където парата кондензира и навън излиза сух въздух.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 84 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе