Резултати от 1 до 12 от общо 12

проточен бойлер Под мивка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    проточен бойлер Под мивка

    Привет.
    Преди време май нямаше, сега би трябвало да има такива?
    От къде да се купи и имате ли впечатление от тях?

    Ще се ползва в кухня с малко домакинство. Причината да
    не се вземе обикновен за под мивка, е че са големи лами :-)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #2

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    Преди време и аз мислех да слагам проточен в кухнята,но се отказах и сложих 10 литров под мивката на Елдом-Варна(по-доброто решение).Не съм съгласен,че са лами.Сметката ми за ток си остана същата,просто влючва за 2 минути и водата е готова.Щом ще се ползва в кухня с малко домакинство,въобще няма да го усетите като разход.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    проточен под мивката трябва да е под налягане ,там избора е нищожен, основно се ползва теси инлайн мисля че се казваше и е 7kw същия се ползва и за баня ,но по-добре е някакъв обемен ,освен ако не е за място където се ходи рядко и за малко .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #4

    Re: Отговор: проточен бойлер Под мивка

    Цитат Първоначално публикувано от djsmiley Виж публикацията
    Преди време и аз мислех да слагам проточен в кухнята,но се отказах и сложих 10 литров под мивката на Елдом-Варна(по-доброто решение).Не съм съгласен,че са лами.Сметката ми за ток си остана същата,просто влючва за 2 минути и водата е готова.Щом ще се ползва в кухня с малко домакинство,въобще няма да го усетите като разход.
    Подкрепям напълно. И аз бях пред същата дилема. При проточните до 6kw струята е много слаба, а зимата когато и водата е студена ... хептен. Да не говорим и за натоварването на ел инсталацията, едва ли не трябва да пуснеш отделен кабел за този бойлер.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    нека да се включа и аз към питанията. В момента съм в процес на изграждане на кухня т.е. всичко ще се прави на ново. За целта си оставям вратичка и за проточен бойлер. Дали да остане този вариант или други да мисля?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #6

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    Горе са писани минусите на прочния бойлер.Отговори си на следните въпроси:
    1.Ако ще слагаш миялна машина заслужава ли си за да си измиеш ръцете или лъжиците да си натоварваш инсталацията за два литра.
    2.С колко литра топла вода мислиш че се мият чиниите/и колко са/ така че да не ти стигнат 10 литра загрята вода,която се доразрежза от батерията?

  8.  
     
  9. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #7

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    Все пак линкче към някой проточен, който стои отдолу ?

    Аз все пак си мисля, че тези малките 10-15 литра, които стоят под мивка /непроточни/ са лами :-)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #8

    Re: Отговор: проточен бойлер Под мивка

    Цитат Първоначално публикувано от get Виж публикацията
    Все пак линкче към някой проточен, който стои отдолу ?

    Аз все пак си мисля, че тези малките 10-15 литра, които стоят под мивка /непроточни/ са лами :-)
    Имам 10 литра на Елдом. 1,5kw, загрява водата за точно 14 минути. Пробвал съм след като го изключа, до кога ще има топла вода, след два дена водата беше още топла. Та, сам си прави изводите, колко е ламя и колко не е :-) Ако инсталацията има възможност за проточен, но на трифазен ток, не се замисляй и слагай. В противен случай ..... :-)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    58
    #9

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    Здр. не е толкова голяма дилемата, като 10 л. ти е ламя, сложи 5л. за 5 мин. загрява до 60 C 1,5kw. Разход на ел. до пълно загряване, смятай сам. Е, сега кое е ламята ????

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #10

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    В случай, че все още не си купил: http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...EMENS-DH-06101

  13. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #11

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    Малко да вдигна темата.

    Дайте съвет за тези нагреватели за чешма. Бях се запалил по така рекламирания, но го видях
    при един приятел и нещо се разубедих. Пускаш на макс и тече една такава хладка вода.

    Мнение за него или за друг подобен нагревател в чешма, който да се монтира в плота?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #12

    Отговор: проточен бойлер Под мивка

    Няма как с малка мощност, да се добие голям дебит гореща вода. Варианта е само проточен, или обемен бойлер за под мивка, свързани към смесител на плота.
    Този пост е редактиран от diterh; 07-03-15 в 00:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-15, 00:04
  2. Проточен бойлер
    От mitoshkin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 41
    Последно: 12-01-14, 14:14
  3. Бойлер под/над мивка
    От alfonso във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-10, 21:43
  4. Проточен или малолитражен бойлер?
    От Nustradin във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 28-10-07, 15:55
  5. Проточен бойлер?
    От sanita във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-06, 20:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе