Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Alexi
  • 1 Post By kokovox
  • 1 Post By astra
  • 1 Post By Alexi

Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #1

    Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    Здравейте!
    Предстои ни обзавеждане на кухня. Ремонтът ни излезе доста по-скъпо от предвиденото и затова сега за уредите трябва да отделя по-малко пари... До днес бях твърдо решен да купя уредите за вграждане от магазините за бяла техника втора употреба в София - хем повечето от тях дават 2 години гаранция. Вчера и днес видях различни печки с плот към тях на AEG, Privileg, Siemens, Miele. Цените бяха от 400 до 900. Повече от 500-600 не бих дал за печка + плот. Имаше някои много запазени на по 5-10 години. Днес видях Privileg за 390 и Siemens за 440, това е цена плюс плота, имаха си почти всички екстри, без индукционен котлон. Не са лоши, но днес ми предложиха да се възползвам от промоциите на Eurolux. Конкретно си харесах тези:
    http://www.leksgroup.com/uploads/pro...s/promo_29.pdf
    http://www.leksgroup.com/uploads/pro...s/promo_30.pdf
    Малко съм объркан в момента. И моля за съвет, кое да избера - новото с 5 години гаранция или старото и уж изпитано и истинско немско качество с 2 години гаранция...
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    има нови уреди с транспортни дефекти ( които често са незначителни ) на много добри цени и са правени за германия/англия ,качеството е на високо ниво - потърси из нета ..примерно гледах газов плот на Сименс който е 600 евра ,пуснат на 500 лв
    kalcheff1 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #3

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    Потърсих и намерих, но пак излизат по-скъпо. Максимумът ми е 600 лв за печка плюс плот, 300 за абсорбатор, 400-500 за миялна...

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #4

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    Взимай новото според мен. Не си второ качество човек, че да взимаш второ качество уреди за дома. Офертите изглеждат добре, ако можеш да си го позволиш. Единствено шума на аспиратора не е упоменат, което не е добре. Сигурно и други "недостатъци" като енргийния клас на фурната са пропуснати в брошурата. Също така стъклото на фурната е единично, което не знам колко е важно, но за тези пари има и фурни за вграждане с двойни и тройни стъкла. Това са подробности обаче.

    Ако решиш да вземеш на старо трябва да знаеш, че тези уреди или са били провредени или не са работили, както бившите им собственици са очаквали и са ги изхвърлили. Технолгично мнозинството от тези уреди са морално остарели - харчат повече ток и вода от новите. За мен винаги риска от проблеми с тях е голям. Всеки си избира.
    Този пост е редактиран от avenger; 27-06-15 в 11:11.
    rusnaka одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #5

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    Ползвам фурна, четворка котлони и ширм четвърта година, проблеми нямам до сега .
    rusnaka одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    аз пък мога да кажа ,че нашите си взеха индукционни котлони за вграждане втора употреба и единия изгоря на втората година .. гаранция франция
    rusnaka одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #7

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    Сега видях че енргийния клас на фурната го пише на брошурата (А). На аспиратора е D, което сигурно не е от най-добрите. Много важно за мен, освен дебита и филтрите е шумът, който вдига. Обикновено цената е обратно пропорционална на шума.
    Този пост е редактиран от kokovox; 26-06-15 в 20:30.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #8

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    Не знам колко може да е шумен аспираторът, но не мисля, че ще е чак толкова много, че да пречи сериозно... Всъщност, най-важното е да работят нормално и да са сравнително издържливи. Точно заради тази 5-годишна гаранция съм изкушен. Ако бяха 2 години, нямаше да им обърна никакво внимание... Въпросът е да изкарат тези 5 години, а пък после, живот и здраве, ще си купим по-добри. В момента имам всевъзможни харчове от всякакъв характер и ми е много трудно с парите...

  11. Junior Member Аватара на Darakchiev
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    75
    #9

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    Взимай новите от Лекс груп, аз също съм ориентиран към тях. Имат много добре работещ сервиз,
    което за такъв тип уреди е важно. Идват по домовете поддържат части и 5год. гаранция си е повече
    от добре.

  12. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #10

    Отговор: Кухня от Eurolux или от уреди на старо (AEG, Bosh, Siemens...)???

    Мен ако питаш вземи си хубави котлони,избутай месец два без фурна докато събереш пари и си вземи качествена ,ако кухнята ти е хубава за 3-4-5000 лв като и лепнеш тези уреди ще стане "свинче със звънче" аз така направих финансов компромис с вградената микровълнова и ме е яд.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 09-04-16, 13:38
  2. Прегрял компресор на хладилник BOSH
    От dimo.stiyanov във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-13, 12:23
  3. Отговори: 5
    Последно: 14-03-12, 22:23
  4. Bosh, AEG, Electrolux или????
    От jovanoty във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 13-12-10, 21:46
  5. Марката Eurolux
    От pgg във форум Друга битова техника
    Отговори: 4
    Последно: 12-04-10, 12:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе