Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Избор на уреди

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    18
    #1

    Избор на уреди

    Здpaвeйтe, Oбpъщaм ce ĸъм Bac c мoлбa зa cъвeт. Oчaĸвaм дeтe и ce нaнacям в нoвo жилищe.Изпpaвeн cъм пpeд избop за покупка на бялa тexниĸa.Cитyaциятa ce ycлoжнявa и oт фaĸтa, чe cъм oгpaничeн oт ĸъм мяcтo.Щe cи пoзвoля дa изĸaжa извoдитe, дo ĸoитo cтигнax зa oтдeлнитe ypeди ĸaтo щe ce paдвaм дa мe ĸopигиpaтe, aĸo гpeшa в няĸoи oт тяx: 1.Πepaлня - пъpвoнaчaлнo cи миcлex зa нoв ĸoмбиниpaн ypeд пepaлня+cyшилня - глaвнo зapaди мaлĸoтo мяcтo, нo cтигнax дo извoдa, чe e нoж c 2 ocтpиeтa и пocpeдcтвeнa 2г. гapaнция. Mиcля, чe щe ycпeя дa нaмepя мяcтo и ce cпpяx нa пepaлня и cyшилня oтдeлни ypeди 2-pa yпoтpeбa.Зa пepaлня миcля дa e Mиeлe, зa cyшилня-нe cъм peшил oщe.Имaт 1г. гapaнция.
    Друг вариант е да купя нова пералня среден клас /малко по-скъпа от 2рата употреба/ - предимството според мен е, че е чисто нова, а пък колкото изкара, и сушилня 2ра употреба /по възможност клас А и нагоре/. 2.Фypнa зa вгpaждaнe, плoт, acпиpaтop - нямaм пpeдcтaвa ĸaĸви дa бъдат. 3.Xлaдилниĸ - мoй близъĸ ocтaнa paзoчapoвaн пpeди гoдини oт нaдyт ĸopпyc oт изтeĸъл фpeoн нa нeмcĸи Либxep.Имaлo вapиaнт зa peмoнт c пocтaвянe нa мeдни тpъби, нo тoй гo пoдмeни тoгaвa c нoв-cъщия мoдeл. Чyвaм дoбpи oтзиви зa LG.A тoвa зa либxepитe чeтa, чe e ĸoнcтpyĸтивнa бoлecт.

    4.Микровълнова фурна - колебая се дали да е за вграждане или свободностояща. Благодаря предварително на всички отзовали се по темата

  2.  
     
  3. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #2

    Отговор: Избор на уреди

    Очакваш дете и втора употреба някак не си отиват,дай малко повече данни за квадратурата на кухнята за да ти дам съвет за аспиратор,също и бюджета кажи.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-09-15 в 18:14.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    18
    #3

    Отговор: Избор на уреди

    Помещението е кухн.бокс, малка трапезария и хол заедно - всичкото това около 22кв.м.
    Кухненския бокс ще трябва да се вмести в 231см. дължина.В него ще събера пералня,малка съдомиялна, мивка, фурна за вграждане, плот и аспиратор.Хладилника и сушилнята ще бъдат на друга стена.
    Човекът, който ще изработи кухнята ми предлага вградени уреди на ТЕКА - с отстъпка, някакво мнение за тях?
    Бюджетът: не смея да се ограничавам в цифри, но нямам и намерение да прекалявам.Най-много държа да са добри уредите.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #4

    Отговор: Избор на уреди

    за пералнята как да е ,но сушилнята не и е мястото в кухненски бокс/хол .. от комбинираните има и сносни около 1500-1800 лв

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    18
    #5

    Отговор: Избор на уреди

    Да, сушилнята изобщо няма да е кухнята.
    Можеш ли да ми препоръчаш конкретен модел комбинирана?

  7. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #6

    Отговор: Избор на уреди

    Teka не са лоши във високия клас, но са и малко скъпички ,да не кажа неоправдано скъпички.Аспиратора си за 600кубика по EN61591,може и да минеш с по малък но не те съветвам, особено когато кухнята и хола са в едно помещение ,по добрия вариант е по големия.Въпроса ми е какъв модел искаш да е аспиратора :свободно стоящ,телескопичен за вграждане или за пълно вграждане.Фурната и микровълновата можеш да я качиш на плота, или да ти направи колона за тях, за да имаш повече място за шкафове,гледай котлоните и аспиратора да са възможно най-близо до вентилационния отвор.Лично аз залагам на домакински ел.уреди на AEG(фурна,котлони,пералня и сушилня)аспиратор Faber или Eurolux(by Faber) - монтирал съм стотици, на Тека аспирацията е малко слаба.
    Този пост е редактиран от bagerista9; 29-09-15 в 18:52.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Избор на уреди

    Цитат Първоначално публикувано от bagerista9 Виж публикацията
    Teka не са лоши във високия клас, но са и малко скъпички ,да не кажа неоправдано скъпички.Аспиратора си за 600кубика по EN61591,може и да минеш с по малък но не те съветвам, особено когато кухнята и хола са в едно помещение ,по добрия вариант е по големия.Въпроса ми е какъв модел искаш да е аспиратора :свободно стоящ,телескопичен за вграждане или за пълно вграждане.Фурната и микровълновата можеш да я качиш на плота, или да ти направи колона за тях, за да имаш повече място за шкафове,гледай котлоните и аспиратора да са възможно най-близо до вентилационния отвор.Лично аз залагам на домакински ел.уреди на AEG(фурна,котлони,пералня и сушилня)аспиратор Faber или Eurolux(by Faber) - монтирал съм стотици, на Тека аспирацията е малко слаба.
    За аспиратор съм харесал тези, кото се водят коминен тип мисля.За марка ще ти се доверя щом казваш.
    Фурната няма как да я кача горе заедно с микровълновата, тъй като нямам място и става мнго приглушена кухнята.
    Щом препоръчваш АЕГ, предполагам, че имаш и преки добри впечатления от тях и от конкретни модели.

  10. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #8

    Отговор: Избор на уреди

    STRIP NT EG8 - GYZA EG8 PB X - на втора степен ще ти обръщат помещението за норматив,на трета ще ти вдига пържолите от тигана .Грижи се за аспираторчето,мии му филтрите един път в месеца,забърсвай го от вътре и ще ти служи дълго.http://www.technopolis.bg/bg/Predefi.../Top11_HomeApp дават ги с 5г пълна гаранция след регистрация(търси си гаранцията) на промоция са в момента.В днешно време гаранцията е най-важното нещо,имай в предвид че техниката не е това което беше.https://www.technomarket.bg/products...eg-be-3003021b BOSCH WAW 24460 EU http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/...460BY/p/683000 https://www.technomarket.bg/products...aeg-t-86581ih3 http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/...85AH3/p/687453

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    18
    #9

    Отговор: Избор на уреди

    Какво мислите за тези модели перални?

    ELECTROLUX EWP-31274TW :: Перални машини :: Перални машини :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria
    http://technomarket.bg/products/0913...ux-ewf-31076ew
    http://technomarket.bg/products/09138975/aeg-l-64740vfl
    http://technomarket.bg/products/0912...ux-ewf-1076gdw
    AEG L-76275FLE :: Перални машини :: Перални машини :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria

    Относно избора на сушилня, си мисля, че тъй като няма да ми се налага да я ползвам много-предимно през зимния период, мога да я взема и 2ра употреба.Ето и нещо конкретно:

    AEG

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    26
    #10

    Отговор: Избор на уреди

    Понеже отгоре са те насочили към аспиратор от лекс груп ще отбележа, че ако си вземеш фурна котлони и аспиратор от тях получаваш 5 години гаранция, както и 5 години получават всички допълнителни уреди.
    Аз съм се насочил към тях поради тази причина. Бях им в магазина много добро впечатление ми направи консултанта. Нищо общо с тези от технотата
    За съжаление за качеството нищо не мога да кажа понеже още се прави и моя ап.
    Също и нямат голям избор от перални .. но четох доста добри отзиви за сервизното им обслужване

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Избор на уреди

    за тия пари на втора ръка сушилня има нови от AEG Group примерно

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    18
    #12

    Отговор: Избор на уреди

    От сервиз и магазин за резервни части в Пловдив ми препоръчаха горещо нови пералня и сушилня на Беко-частите били евтини и нямало много електроника по тях, а Бош и Сименс ги сглобявали в тези заводи в Турция пак.Нямало много търсене и рекламации от клиентите.Като съотношение цена-качество били най-добре.Няколко човека ми казаха да гледам за опростен модел на Беко и да доплатя за 5г. гаранция-става въпрос и за 2та уреда.
    Някакви наблюдения вурху Беко да имате, защото признавам си подхождам малко с предразсъдъци към марката-без да съм запознат с нея?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #13

    Отговор: Избор на уреди

    Да,правилно са ти казали за Беко,но има разлика от Бекото ,което се продава в Англия и Бекото за нашия пазар!Аз си мисля,че е най важно да фокусираш върху бюджета,едно е ако си приготвил 10 бона,съвсем друго ,ако смяташ да отделиш някаква малка сума и да чакаш чудеса!....Само се чудя за какво ти е тази съдомиялна, поне на първо време!?Нали на бебето няма да миете купичката в машина!?.......Най нужно според мене е пералня,хладилник и фурна с плот!Аз съм върл противник на втората употреба,но хора различни.....След генерален ремон в дома ми,наблъсках кухнята с Горение....Е,и на мен ми се искаше урудите да са Миле,ама ми е къс пишока за такова оборудване!За 6500лв,дори и тостер и ел кана сложих.От всички уреди съм много доволен,с изключение на пералнята.Не ,не е дефектирала,ама софтуера и е адски тъп и изнервящ.Подлъгах се и взех 9кг-напълно не нужно.!И ако не я напълниш ,докато балансира,може да ти скъса нервите!......Та да обобщя-карай подред и...умната!Днес купи едно,утре...друго.....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    18
    #14

    Отговор: Избор на уреди

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Да,правилно са ти казали за Беко,но има разлика от Бекото ,което се продава в Англия и Бекото за нашия пазар!Аз си мисля,че е най важно да фокусираш върху бюджета,едно е ако си приготвил 10 бона,съвсем друго ,ако смяташ да отделиш някаква малка сума и да чакаш чудеса!....Само се чудя за какво ти е тази съдомиялна, поне на първо време!?Нали на бебето няма да миете купичката в машина!?.......Най нужно според мене е пералня,хладилник и фурна с плот!Аз съм върл противник на втората употреба,но хора различни.....След генерален ремон в дома ми,наблъсках кухнята с Горение....Е,и на мен ми се искаше урудите да са Миле,ама ми е къс пишока за такова оборудване!За 6500лв,дори и тостер и ел кана сложих.От всички уреди съм много доволен,с изключение на пералнята.Не ,не е дефектирала,ама софтуера и е адски тъп и изнервящ.Подлъгах се и взех 9кг-напълно не нужно.!И ако не я напълниш ,докато балансира,може да ти скъса нервите!......Та да обобщя-карай подред и...умната!Днес купи едно,утре...друго.....
    Чувам, че на Беко са сполучливи и съдомиялните.
    Ако се спра на Беко за пералня и сушилня, тези модели сполучливи ли са?
    Казаха ми,че са необичайно шумни пералните на Беко-не знам дали да вярвам на това!

    http://www.technopolis.bg/bg/Washing...TLMB3/p/680593
    http://www.technopolis.bg/bg/Washing...31-X0/p/680619

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #15

    Отговор: Избор на уреди

    Така както поставяш въпроса,отговора е много труден!Защо?....Шумни или не,може да ти каже само човек,който има такава техника или майстори по ремонтите.Но и то е относително.Второ "защо".Колко уреда Беко е ремонтирал майстора на фона на какъв обем ремонти!......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уреди и етикети
    От hristoslav2 във форум Друга битова техника
    Отговори: 50
    Последно: 12-03-21, 12:44
  2. Избор на уреди за вграждане!
    От za_vas във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 03-03-15, 23:19
  3. вградени уреди
    От pipe82 във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 23-11-11, 16:45
  4. Продавам ел.уреди
    От arenzo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 09-04-10, 00:30
  5. Отоплителни уреди на EVO
    От 6D5 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-09, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе