Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Проблем с пералня AEG L-76275FLE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #1

    Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Здравейте, преди половин година закупихме пералнята. Всичко е добре, но има един проблем. Винаги когато стигне до центрофугиране, първо прави няколко "опита" да балансира прането, но е доста страшно - развърта се, тресе яко и е доста шумна като цяло. Имам чувството че някой е хвърлил паве вътре. Докато го прави пералнята направо подскача! Това става за 1-2 секунди и веднага спира, размята прането още малко, после пак тряска и така след 2-3 опита започва да центрофугира ОК без никакви други драми. Не сме я претоварвали (7 кг е), пробвали сме с много леко пране, пробвали се и с тежко. Проблемът винаги го има.
    Ще се опитам да кача видео с демонстрация на проблема, за да го разберете по-добре, че не мога да го обясня много хубаво. Само ще кажа, че ако спя в съседната стая и пералнята започне да тряска така, ме буди без проблем!
    Страх ме е, че така ще се счупи, а и най-вероятно това не е нещо нормално. Моля помагайте.

    Транспортните болтове са премахнати, нивелирана е, няма никакви други проблеми - самото центрофугиране е много тихо.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #2

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Не звучи добре. Тя трябва много плавно да развърта, явно има проблем. Потърсете сервиз.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Така са големите барабани, като се омотаят няколко хавлии и чаршафи няма как да не блъска. Слаби са им амортисьорите. И моята от подписа така прави, 4г не се е счупила. Опитайте да слагате някои от по-големите неща в мрежички за пране, за да не става всичко на възел.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #4

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Не всички големи барабани са така. WDA111WCS на Мийле въобще не мърда, нито трака. Без значение какво има и как е разположено в барабана.

  6. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #5

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Със сигурност има проблем , моето АЕГ от подписа не помръдва при стартиране на центрофуга,независимо дали вътре са чаршафи и хавлии на възел , или по-дребни дрехи.

  7. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #6

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Не знам дали е нормално. Снощи дебнах с телефона да снимам като го направи, но изпуснах момента. След това повтори няколко пъти, но по-леко, не изтряска така както първият път. Явно дрехите се наместиха... ето какво успях да хвана - чува се точно преди да развърти бързо (около 19-20 секунда в клипа):
    https://youtu.be/qT0wdJSBnnI
    Първият път е доста по-продължително и силно, самата пералня направо подскача.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #7

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Проблемът на клипа изглежда 95% монтажен. Минималното отстояние на пералнята от страничните стени е поне 1 см. Отворът се прави 63 савтиметра.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #8

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Дръпни я малко вляво, тя буквално опира в шкафа отдясно.

  11. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #9

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Ами тя си беше на еднакво разстояние от двете страни, ама като го направи този проблем няколко пъти и сама се придвижи надясно. Мен ми писна да я местя след всеки 2-3 изпирания и затова е залепена за шкафа в момента. Но проблемът си го има дори да има място и от двете страни.

  12. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #10

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Баланса и е избегал

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #11

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    И моята е AEG и тя прави така. Първо врътка леко и ако дрехите са на топка лашка яко, след което спира явно някой сензор решава че клатенето е голямо. Така няколко пъти докато намести дрехите равномерно.Ако не ги намести имам чувството че няма да центрофужи. Според мен си е софтуерно зададено да опипва леко първоначално.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #12

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    А според мен не е нормално!
    Това "опипване" го правят почти всички модели, но на ниски обороти. Едва, когато се разпределят дрехите сравнително равномерно,
    тогава завъртат барабана на високи.
    Имам почти 20 годишен оригинален Zerowatt и той прави така. Никога не тръгва да центрофугира на максимални обороти!

    Викай сервиза, за да ти отстранят проблема!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #13

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    За ниски обороти говоря. Едва превърта барабана.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #14

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Колегата се оплаква от първоначални високи обороти, ако съм разбрал правилно написаното:
    "... развърта се, тресе яко и е доста шумна като цяло..."
    Няма как при ниски обороти да се получи това.

  18. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #15

    Отговор: Проблем с пералня AEG L-76275FLE

    Ами не знам колко са високи оборотите. Не е центрофугиране, но не е и леко превъртане. Имам чувството, че пералнята премята малко дрехите, решава че всичко е ОК и започва да увеличава оборотите. Точно в този момент започва да тряска и се тресе доста силно. Прави няколко такива опита, накрая тръгва и си центрофугира нормално.

    ПП. Пак проверих, дали е нивелирана- нивелирана е! Отново я отместих да не опира в шкафа. След малко пак ще пуснем пране, съмнява ме да има подобрение.
    Този пост е редактиран от dragonn2; 24-09-16 в 22:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Евентуален проблем с пералня
    От grid във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-15, 19:32
  2. Проблем с пералня Candy
    От algos_vd във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-12, 14:10
  3. Проблем с пералня ARISTON AVF 109
    От PhantomUser във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 25-11-08, 22:14
  4. Проблем с пералня
    От Sunny във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-12-06, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе