Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 49 от общо 49

Търся евтин модел климатик за 100 m³

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #46

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    @Julian
    1.Стига с тези климатици на 110V. Много ясно, че ще има загуби в трансформатора.

    2.Да загубите са ужасяващи...

    3.Както едно НОВО ДВД на Тошиба е в пъти по-добро от ДВД на НЕО .

    4.Омръзна ми да пиша да чета писанията на хора дето "всичко "знаят за климатиците и фреоните и тн.
    5.Иначе още щяхме да си караме със Р12 и Р22 които били просто супер ама супер......
    Така че сипете дитирамби за* евтиното и китайското и не екологичнот, техниката* се променя-Кучетата си лаят , кервана си върви.* :Super:
    1. MOЛЯ?
    2. НЕ ЧУВАМ? Я пак...
    3. Виж червеното по-горе. Да кажа - сравняването на различен тип "техника" въобще
    не е удачно.
    4. *ценз*
    5. Да разбирам ли, че се отричаш от Р22? МИ К'ВО става със секънд хенда, *ценз*

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #47

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    1. MOЛЯ?
    2. НЕ ЧУВАМ? Я пак...
    3. Виж червеното по-горе. Да кажа - сравняването на различен тип "техника" въобще
    не е удачно.
    4. Още има да учиш, затова ги чешеш
    5. Да разбирам ли, че се отричаш от Р22? МИ К'ВО става със секънд хенда, бе пич?
    Явно и за продавач не ставаш...така се оплете...
    Хайде да не изкривяваме нещата Р22 не го отричам а отчитам факта че някой има сметка от замяната на инсталациите на Р22 с такива на някакви си екофреони.И още в момента масово пристигат секънд хендс на Р 410, какъвто ползвам и аз .Само конвенционални останаха на Р22-говоря за секънд хенд.Всичко инверторно което сега се продава на старо при моите хора е само на Р410.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #48

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Някои уточнения драги ми Pancho
    По реда изложен от теб
    Не продавам нищо.Нямам договор за гаранционно обслужване с нито една марка.Не искам и да имам
    Загубите в трафа-минимум 10% най-често 20-25%.
    Осака един от най-неудачните избори за климатик
    По-въпроса за китайските боклуци,ако беше прочел постовете ми за климатици които струват колкото теглото им в мед щеше да говориш друго.Аз не съм привърженик на климатик за 400лв.Смятам че трябва да се търси баланс м/у цена и качество.Смятам за най удачен ценовия диапазон 800-1000лв.Разбира се YORK е най-доброто.Ама като му видиш цената направо го анатемосваш.За това дали са ми ясни нещата нека другите говорят,но не и такива които тестват клиатици на 110V по БДС.
    За фреоните.Е ти пак се обърка нали прехвалените от теб втора употреба японки са на R22.Въпроса е ти кога излъга,когато хвали старите японки или сега когато плюеш фреона с който работят.
    @D3BEP
    Извинявай за размиването на темата.
    За 6-те квт не са много а в цитата ти виж какво пише-вътрешна и външна изолация и PVC дограма.Значи много малко топлозагуби.Това е най-съществения момент за икономичноста.Възможно най-съществения.
    След това ти си направил трудното.Изчислил си нуждите си от енергия.От тук нататък избора е лесен 18-ца с СОР над 3.5 по-добре инвертор
    За ценовия диапазон 800-1000 си абсолютно прав.И хайде да преставаме с тоя спор-каквото е това е.
    Зимата ще покаже.А днес се договорих за един Панасоник 12CKP на 1 година от едно фалирало магазинче до нас.Та ще има база за сравнение.Сега да видя колко да се пазаря ама под 1000 няма да мога да го взема
    Та в резюме, аз прекратявам спора за секънд хендса само зимата ще дам данни как се справят двата климатика Тошибата и Панасоника.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #49

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Та в резюме, аз прекратявам спора за секънд хендса само зимата ще дам данни как се справят двата климатика Тошибата и Панасоника.
    Е това вече е подход нека съберем данни за различните марки през зимата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Търся евтин фотоапарат за подарък на тъщата
    От desimiteva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-12, 10:24
  2. търся евтин wifi рутер Н
    От get във форум Купува
    Отговори: 11
    Последно: 23-11-11, 16:50
  3. Търся си хубав евтин фотоапарат
    От mariq_h_98 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 09-08-11, 10:47
  4. Препоръчайте евтин модел TV 26"
    От roki999 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-09, 15:26
  5. Бюджетен модел климатик за 50 m²
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 14-06-07, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе