Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

Търся евтин модел климатик за 100 m³

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Търся евтин модел климатик за 100 m³

    Публикувах въпроса си в темата за климатици, но там тече ожесточена дискусия и никой не го забеляза, пък и аз съм доста назад спрямо тея обеми, дебити, съставни части и мощности, дето се тълкуват вътре, та ще извинявате, но ще питам наново.
    Имам въпрос, на който може би някъде има сходен отговор, за което се извинявам, но няма да мога да разглеждам 40 страници в подробности, пък и съм абсолютен лаик и тези мощности и т.н. в общият случай нищо не ми говорят.
    Интересува ме някой специалист ако може да ми каже:
    Интересува ме бюджетно решение - климатик, може и "жълт", за търговско помещение, кубатура около 100 м, може би ефективно ще се отопляват до 10% по - малко(тоалетна и склад), дограмата е ПВЦ, само една от стените е с излаз към улицата, етаж приземен, строитество ново, отгоре в голямата част има само плоча, температурите рядко падат под -10 градуса.
    Климатикът ще се ползва и през лятото и за отопление през зимата.
    Търси се евтин вариант.
    Отделно се търси вариант за жилищно помещение, по възможност не скъп и енергоспестяващ за около половината от посочената горе кубатура, същата дограма, една външна стена - малка.
    Ако можете да ме насочите към марка и модел, благодаря предварително!
    За всеки случай: пощата ми е kocmohabt1@abv.bg. Макар, че предпочитам тук да стане дискусия.
    По-здрави!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #2

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Публикувах въпроса си в темата за климатици, но там тече ожесточена дискусия и никой не го забеляза, пък и аз съм доста назад спрямо тея обеми, дебити, съставни части и мощности, дето се тълкуват вътре, та ще извинявате, но ще питам наново.
    Имам въпрос, на който може би някъде има сходен отговор, за което се извинявам, но няма да мога да разглеждам 40 страници в подробности, пък и съм абсолютен лаик и тези мощности и т.н. в общият случай нищо не ми говорят.
    Интересува ме някой специалист ако може да ми каже:
    Интересува ме бюджетно решение - климатик, може и "жълт", за търговско помещение, кубатура около 100 м, може би ефективно ще се отопляват до 10% по - малко(тоалетна и склад), дограмата е ПВЦ, само една от стените е с излаз към улицата, етаж приземен, строитество ново, отгоре в голямата част има само плоча, температурите рядко падат под -10 градуса.
    Климатикът ще се ползва и през лятото и за отопление през зимата.
    Търси се евтин вариант.
    Отделно се търси вариант за жилищно помещение, по възможност не скъп и енергоспестяващ за около половината от посочената горе кубатура, същата дограма, една външна стена - малка.
    Ако можете да ме насочите към марка и модел, благодаря предварително!
    За всеки случай: пощата ми е kocmohabt1@abv.bg. Макар, че предпочитам тук да стане дискусия.
    По-здрави!
    Здравей , по точка първа за голямото помещение виж ето тозиhttp://forum.setcom.bg/index.php/topic,11951.40.html линк и прочети от тук на сетне постовете на крис11 за Емерсона му , който работи в помещение 22 кв.метра при височина 2.90 метра.Значи 63.8 кубически метра но с лоша изолация и близо до езерото.В по-нататъчни постове от февруари 2005 крис11 твърди че машината се справя перфектно.
    Предполагам че за твоите 100 кубически метра и ново строителство и ПВЦ дпграма и т.н. тази машина даже ще има резерв от мощност.Има голяма вероятност и 18-ка конвенционална(неинверторна) да ти върши добра работа.
    Аз лично залагам на думите на крис11 и ако разликата в парите между 18-ката и 24-ката не са ти проблем вземи по-големия.
    За дома ти при 50 кубически метра една 12-ка до 14-ка инвертор втора ръка японски ще те направи доволен от сметките за ток и приятно отопляван цени от 550 до 650 лева с монтажа, има и конвенционални машини 12-ки и 14-ки на цени 350-400 лева с монтажа.Фирмите втора употреба дават 3 години гаранция и ако попаднеш на коректна фирма няма да имаш никакви грижи.
    На този мейл allfears@abv.bg можеш да ми пишеш за повече подробности.

    Успех дзверо :Super:

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #3

    Re: Въпрос за климатик

    Благодаря, ще прегледам предложените от теб модели и цените им и още утре ще се обадя за въпроси. А въпроси сигурно ще има
    Хм, вече имам известна готовност.
    Ако има нещо, което не съм доизказал(моя грешка), то е, че лимитът на климатика за търговското помещение е 5-600 лв всичко. Всъщност като цяло макар и да изглежда алогично, съм по - склонен за по - "куча марка"(разбира се, с гаранция) климатик за търговското помещение, отколкото за дома, като не се забравя, че вторият ще е доста по - слаб.
    Мога ли да помоля теб, пък и който чете, да подаде едно рамо с малко информация за климатиците. Не толкова какво представляват и как работят, колкото от какво да се ръководим при избора им.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #4

    Re: Въпрос за климатик

    500-600лв. мисля че няма да те оправят.
    За обем от 100куб ти трябва поне 18 000 BTU.
    Ako можеш да добавиш поне още 250лв. мога да ти дам предложение за модел на Мидеа която би ти свършила работа.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: Въпрос за климатик

    Аз имам Мидея и съм много доволен ползвам 12-ка за една стая, но ефекта е отличен. Бърза климатизация и ниски разходи. Не съм виждал друг климатик да има толкова функции, като Мидея-та, а това са неща не без значение.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    500-600лв. мисля че няма да те оправят.
    За обем от 100куб ти трябва поне 18 000 BTU.
    Ako можеш да добавиш поне още 250лв. мога да ти дам предложение за модел на Мидеа която би ти свършила работа.
    Правилно поне 18 000 като е търговска площ вратата или вратите се предполага че се отварят често.В такъв случай 12-ка не би се справила

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re: Въпрос за климатик

    За голямо помещение твърдо 18-ка. Само дето не се вместват в гореспоменатия бюджет.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Правилно поне 18 000 като е търговска площ вратата или вратите се предполага че се отварят често.В такъв случай 12-ка не би се справила
    Затова и взех 24 000 -цена 833 лв с ДДС на 01.07.2004г. от "Техномаркет" Всеки четвъртък има* ТО 2,5%.
    И при мен въпреки, че е офис входната врата се отваря много често , а няма никакъ завет.
    Да си призная , че когато бяха големите студове през февруари вратата не се отваряше често поради редките клиенти Уплашиха се от студа и и снега.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Въпрос за климатик

    По-мощния климатик винаги се изплаща, но това малко хора го знаят и вземат слаби климатици.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    Re: Въпрос за климатик

    Хм, аз това за изплащането го предполагам, тъкмо за това предпочитам по - издържан като марка климатик за в къщи. Но както каза и Панчо, мога да помисля за втора употреба, даже звучи добре на първо време.
    За да конкретизирам повече:
    100 кубика е горе долу на око, може би реално е около 80, дори и по малко, като се извади складът и тоалетната на помещението, но въпросът е повече друг: става въпрос за инвестиция, която предприемам заради евентуален наемател, който не се знае колко е сигурен. Та да шибна 2000 лв. - май май няма никакъв шанс. Даже май и 1000 няма. А и той няма да иска, понеже ще участва в инвестицията...
    Иначе - да, помещението е търговско, може би няма да е от най - висока посещаемост предвид не толкова голямата му квадратура, но все пак....
    Та гледам магазини, пълни с някакви маймуни по 300-400-500 лв., че някои и със монтажа. Ама нищо не ми говорят, за това ви питам....

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #11

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Хм, аз това за изплащането го предполагам, тъкмо за това предпочитам по - издържан като марка климатик за в къщи. Но както каза и Панчо, мога да помисля за втора употр*цензура*, даже звучи добре на първо време.
    За да конкретизирам повече:
    100 кубика е горе долу на око, може би реално е около 80, дори и по малко, като се извади складът и тоалетната на помещението, но въпросът е повече друг: става въпрос за инвестиция, която предприемам заради евентуален наемател, който не се знае колко е сигурен. Та да шибна 2000 лв. - май май няма никакъв шанс. Даже май и 1000 няма. А и той няма да иска, понеже ще участва в инвестицията...
    Иначе - да, помещението е търговско, може би няма да е от най - висока посещаемост предвид не толкова голямата му квадратура, но все пак....
    Та гледам магазини, пълни с някакви маймуни по 300-400-500 лв., че някои и със монтажа. Ама нищо не ми говорят, за това ви питам....
    Ти гледай следващия път като питаш да знаеш по-точно колко ти е помещението.
    Ако някой ти отговори на око 12-ка а?Грешката при теб е по-голяма от 20%

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Re: Въпрос за климатик

    Принципно всеки може да отговори каквото си иска и не е отговорен за отговорите си.
    Аз пък съм длъжен да проверя и да се консултирам най - малкото и на място.
    Просто идеята ми беше да получа насоки и основна култура по въпроса от хора в бранша или ползвали такава апаратура. Не да ми се пордаде точен модел...
    Считайте помещението за 80 кубика. Извинявам се, че съм ви подвел, иамм идея за квадратурата, не и за точната височина на помещанието. Още в началото казах, че 100 е хипермаксимума и направих уточнението, че ефективно отопляваната кубатура най - вероятно ще е по - малка - тогава казах . Сега вече дали е 83 или 75 кубика не вярвам да има такава чудовищна разлика в киматиците. Ако има, ще се обадя и ще проверя размерите на помещението по скици, оттук обаче нямам възможност да го измеря.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #13

    Re: Въпрос за климатик

    От опит ти казвам - отоплявам 2 стаи с 2 мидеи 12-ки
    1.едната стая е 49м3
    2.другата е 37м3
    Първата се справя, но е на границата/при -17,-18С почти не се изключва/, втората нямаше особен проблем и има още аванс. Според мен за отопление повече от 55-60м3 няма да се справи 12-ката и само ще изтормозиш, ще се скапе бързо и ще харчи доста. Решението е твое!

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #14

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP

    Ако можете да ме насочите към марка и модел, благодаря предварително!
    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP

    Просто идеята ми беше да получа насоки и основна култура по въпроса от хора в бранша или ползвали такава апаратура. Не да ми се пордаде точен модел...
    Toва не можах да разбера

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #15

    Re: Въпрос за климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Аз имам Мидея и съм много доволен ползвам 12-ка за една стая, но ефекта е отличен. Бърза климатизация и ниски разходи. Не съм виждал друг климатик да има толкова функции, като Мидея-та, а това са неща не без значение.
    И какви толкова много екстри има??Плазмен(разбирай електростатичен филтър), автоматично откриване на замърсяването,йонизатор и .......... кукувичка да кука на всеки кръгъла час.
    Мидеата си е евтин китайски климатик за масова употреба със средно качество, външните им тела са ужасно шумни и се налага монтиране на тампони на стойката в повечето случаи.Вътрешното тяло вдига шум повече от външното тяло на марков климатик.Абе с една дума евтина алтернатива на истински климатик.По-добре една Осака отколкото Мидеа.
    Става ако нямаш много високи изисквания към това което купуваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся евтин фотоапарат за подарък на тъщата
    От desimiteva във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-12, 11:24
  2. търся евтин wifi рутер Н
    От get във форум Купува
    Отговори: 11
    Последно: 23-11-11, 17:50
  3. Търся си хубав евтин фотоапарат
    От mariq_h_98 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 16
    Последно: 09-08-11, 11:47
  4. Препоръчайте евтин модел TV 26"
    От roki999 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-09, 16:26
  5. Бюджетен модел климатик за 50 m²
    От pro във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 14-06-07, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе