Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Какъв климатик да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #16

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от Pitka?
    Абе, не знам, ние храним Електрото с по 650-700лв на месец през зимата и пак не можехме да си направим повече от 18градуса в хола, ако с климатиците паднем до 200 - добре ще е.
    тая зима ми направи вчепетление следното,каде и да ходих в приятели които се отпляват с разни духалки елви и акумулиращи печки във всички беше студ на кутийки у тях,а у дома си беше направо горещо сравнение с тях,така че ти вервам за 19 градуса,колкото до сметката наистина може да я свалиш 3 пъти с климатик

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #17

    Re: какъв климатик да купя

    И аз съм твърдо за климатик. Тия от енргото освен, че папкат на наша сметка малко ще си починат. Ама 600 лева си е малеее. :dock: . Леля ми която ми е съсед плаща за отоплението на 70 кв. към 200 лева ток. На месец! В сградата и на цялата улица не е предвиждана парна инсталация още през 60-те. В къща сме. Аз през зимата се отоплявах с газ. Малееее! То като има праблем с винтила мирише, гасне като свърш кислорода в помещението, щом изгасиш печката топлина има 10 мин, след това влизат представителите на северния полюс. Гадост страшна. Д ане говорим за конденза. Опада ми на едно място мазилката на едната от външните стени (отвътре де), библотеката ми оводняваше книгите непрекъснато защото е опряна пак към външна стена, а проозрците направо водоотделяха.А височината на тавана 3,20 (мерих го) спомага допълнително за неефективноста. Абе не става . Определено към климатик е по голяма истината. А тия от General направо са с обийствени цени! НО и качеството си е сериозно. МАй определено ще се примиря с Осака. Тока не знам колко ще излиза. Бойлер плюс климатици. Ама с газ срещу токово отпление беше : 140:85 лв на месе за 62 кв. А и имах една духалка. Трагедия ! Нищо не става от тия бръкми. Изгасиш ли я си отишъл. Мидеята не знам за тях. Гледах ги ония ден в Техномаркет ти климатици плюс още някакви и вкл. Осака. Външния вид на вътрешното тялото като изработка не е особено вдъхващ доверие, ама са и едни такива шарени, с дисплеи като за совалка. Дано поне са ефективни .Външните тела си изглеждат почти еднакви на всички. Е Без да броим големината. Но ви призовавм ! Не ползвайте газ , освен ако не сте принудени от обсотятелствата и не ви се ходи по 3 -4 пъти за газ в периода на месец и половина. А друг е вече купона с качеството на бутилките.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #18

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от Panzer
    ............ щом изгасиш печката топлина има 10 мин, след това влизат представителите на северния полюс. Гадост страшна. ..........
    Това се наричат топлозагуби - дали ще ги компенсираш с духалка, газова печка, печка на дърва или климатик е все тая (разликата е в цената). И климатик да сложиш - или въобще няма да спира да работи или като спре пак след десет минути ще има гости от полюса. За да ги минимизираш единственото решение е изолация+добра дограма.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #19

    Re: какъв климатик да купя

    Още пари. А иначе като изолация е подобрена от предишни години. Преди баща ми като беше в къщата и се отоплявал със газова печка твърди , че толкова много конденз и при на максималното давано от печкото не е имало. Разправя че определено съм се поизолирал. Все пак ремонт правих (основен ) :knuppel2: А и старата дограма има уникалното свойство, зиме да се издува и дооплътнява. Няма отваряне на прозорците направо. А иначе си прав за дограмата , ама къде ще му дойде края. Пари да има човек.

  6. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #20

    Re: какъв климатик да купя


    Ей, човек една "запетая" да не сложи и хайде* :knuppel2: Та да се поправя от по-горния си пост:
    ...йонизатор И генератор на кислород.*

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #21

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от dmt
    Ако е "марков" и стаята е по скоро до 20кв, то 9-ка е достатъчна. Ако е около и над 25кв, то ще е вече за 12-ка, според мен. Преди всичко трябва да се има предвид, стаята да няма големи топлинни загуби, защото смисъла на отоплението с климатик се обезсмисля.
    Ако е конвенционален не-инвертор, то 12-та е почти задължителна
    Познат ли ти е този цитат там става въпрос за стая 10кв.И мисля автора си ти
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22870.20.html

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #22

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ако е конвенционален не-инвертор, то 12-та е почти задължителна
    Познат ли ти е този цитат там става въпрос за стая 10кв.И мисля автора си ти
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22870.20.html
    Оппа
    Цитата си е мой
    И става върос за печки, а не за климатици
    Говоря/пиша за http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22870.20.html

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #23

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от IKKbg
    Оппа
    Цитата си е мой
    И става върос за печки, а не за климатици
    Говоря/пиша за http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22870.20.html
    Отговор номер 27 не е твой цитат

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #24

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Отговор номер 27 не е твой цитат
    не е
    съжалявам

  12. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #25

    Re: какъв климатик да купя

    ... какви бяха тия постове горе?!
    Значи... във Fujitsu, мисля представители - Булклима - от Хемус на горе и от дясно преди семинарията - /с улиците съм зле и не ми се гледа в бгмап/, ми бяха дали 12-ка конвенционална за стая 18кв. Значи това е мнение на техен човек...

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #26

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от dmt
    ... какви бяха тия постове горе?!
    Значи... във Fujitsu, мисля представители - Булклима - от Хемус на горе и от дясно преди семинарията - /с улиците съм зле и не ми се гледа в бгмап/, ми бяха дали 12-ка конвенционална за стая 18кв. Значи това е мнение на техен човек...
    Ами не разбрах мнението ти.На линка който съм дал(http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22870.20.html отговор 27) пишеш за 10квм няма стигне 9-ка
    а тук казваш до 20кв 9-ка.

  14.  
     
  15. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #27

    Re: какъв климатик да купя

    правилно! Имам предвид кв, а не кубици... Sory! Но, все пак човек ако чете ще се ориентира.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #28

    Re: какъв климатик да купя

    :Super:Притежавам Мидея MSS 12HR* просто е прекрасна . За да не ви шуми външното тяло много е важен монтажа .Там кадето* се свързват външният блок с държачите се поставят гумени тампони ако не притежавате оригинални се заменят с изрезки от външна гума на лек автомобил.При правилен монтаж на вътрешното тяло когато се бандажират тръбите и др. да се използва бандажна лента която е на гумена основа аз използваx на WURT .Вътрешното тяло при закрепване също поставете тампони от каучукова лента.КЛИМАТИКАТ ВИ НЯМА ДА ШУМИ И ДА ПУКА * *Имам въпрос ? От къде може да се намери мембрана за кислород за да мога да я монтирам на тръбата* за свеж въздух ? Колкото до озонатора то такива се продават на нашия пазар само трябва да се вградят във вътрешното тяло.Мога да ви отговоря и на др. въпроси НО МОЛЯ ОТГОВОРЕТЕ И НА МОИТЕ ТАКИВА*

    [attachment deleted by admin]

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #29

    Re: какъв климатик да купя

    Мислех на лично, но има доста хора с мидеи и сигурно ще е важно за всички, какво точно се изолира за да не пука вътрешното тяло?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #30

    Re: какъв климатик да купя

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    Мислех на лично, но има доста хора с мидеи и сигурно ще е важно за всички, какво точно се изолира за да не пука вътрешното тяло?
    Мене ако питате, изолират се двата отвора от двете страни на главата (казано с други думи - тапи за уши) Пукането е от разширяването на пластмасаите при затопляни и свиването им при охлаждане. И понеже има различни по големина и вид пластмаси, тези разширения са различни и предизвикват движение на пластмасите една в друга, което води до триене и издаване на шум. Неизбежно е при ниския клас климатици, където за постигане на по-ниска цена се използват по-ниско качествени пластмаси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 12:28
  2. Какъв климатик да си купя?
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 12-02-11, 22:23
  3. Какъв климатик да си купя?
    От tod_ton във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-08, 14:52
  4. Какъв климатик да си купя?
    От peshew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 20-12-07, 15:35
  5. Какъв климатик да си купя?
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-07-07, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе