Страница 1 от 159 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    3
    #1

    Втора употреба климатици

    Интересуваме каква е цената на инверторни японски клими втора употреба.Аз съм от Монтана и тук се продават на цена;10ка-740лв;12ка-790лв;14ка-840лв.Това е цена с монтаж и 3год.гаранция.Според мен това е височка цена за клими на най малко 5год.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    5
    #2

    Re:Втора употреба климатици

    V Plovdiv 12-ka Sharp inverter second hand e okolo 600 leva

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Втора употреба климатици

    Е те ги продават на цена като нов, а са доста стартички. А дори да са само на 5години това не е малко ако е рабтил в режим 24/7 на отопление и охлаждане. Те хората един път са ги бракували, а наще тука ти ги продават за много надеждни.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re:Втора употреба климатици

    Ако са над пет години колко още смяташ че ще карат.Остатъчния ресурс според мен е около 25%.В Япония предполагам работят на 24/7/365 режим.После ти го карай търси сервизи при проблем,скъпи рез.части плюс допълнителен траф който изяжда от икономията.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #5

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Е те ги продават на цена като нов, а са доста стартички. А дори да са само на 5години това не е малко ако е рабтил в режим 24/7 на отопление и охлаждане. Те хората един път са ги бракували, а наще тука ти ги продават за много надеждни.
    Най-добре е да си вземеш една дървена Осака и вярвай че имаш климатик
    Не ти трябва , брат да се занимаваш с японски климатици, те не са за всеки.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #6

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Най-добре е да си вземеш една дървена Осака и вярвай че имаш климатик
    Не ти трябва , брат да се занимаваш с японски климатици, те не са за всеки.
    @Pancho
    Тука става въпрос за над пет г.Колко точно бог знае. 7 е над пет.Твоите предложения за втора ръка на по 2-3г. изглеждат много по-човешки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #7

    Re:Втора употреба климатици

    @badr

    И за 5 годишни не е страшно братко, здрави машинки са.А това че са работили нонстоп според мен не е толкова страшно-ти сам казваш че инверторите облекчават компресора откъм пусковия момент и особенно зимата когато маслото е гъсто .
    Вярно че в монтана цените са доста дебели, само 14-ката за 840 лева е добре и то ако е с фреон 410 иначе е доста скъпа.Но какво да се прави там в този регион доста ги дерат хората откъм цени.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    4
    #8

    Re:Втора употреба климатици

    Някой,да има Митсубиши втора употреба.Аз си взех такьв но има нещо което не ми харесва в работата му.От фирмата от кьдето го взех ме убеждават че това е нормално.но на мен хич не ми се вярва.Става вьпрос за следното-при режим отопление когото достигне зададената температура,вдига клапата за вьздуха и остава да вьрти на минимална скорост.Дотук добре само,че след няма 2-3 минути включва на мах и започва да духа в продьлжение на 3 мин.Това при положение че тепературата в стаята е по висока от зададената.Примерно затоплил сам до 23гр. и след това сам задал да ми подьржа 18.Климатика се вклучва да духа непрекьснато през2-3мин.само че не топло а само вентилатора и то на мах при положение че на дистанционното е влключен на мин.Да уточна става вьпрос за инвертор модел някьде98-99г.MSZ-2513W.Много ще сам благодарен на някои които има подобна машина или специалист за отговор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #9

    Re:Втора употреба климатици

    Нормално е споко ! По принцип някой Панасоници работят по подобен начин !

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #10

    Re:Втора употреба климатици

    @miso

    Така и трябва - просто не може да бъде сигурна машината, че това, дето го отчита, наистина й се случва и прави проверка :coolsmiley:
    Не виждам логиката на вдигнеш на 23 и да свалиш да поддържа 18 /освен ако нямаш впредвид, че през деня е работил на 23, а преди лягане го даваш на 18/
    Наистина без майтап - нормално е!
    Кажи само за колко го взе, че Pancho 3та седмица го чакам да даде оферти за втора употреба!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #11

    Re:Втора употреба климатици

    В Пловдив има много фирми за клим втора употеба. Повечето машинки са инверторни цените са от 300 до 500лв с монтажа . Въпрос на избор , някои имат и гаранция 1 год. Обикновенно са 12 ки

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Re:Втора употреба климатици

    @miso
    Правилно са ти казали така трябва да работи.
    В сервиз мануала е написано че при достигната температура и зададена по-ниска в температурния интервал 18-22* вентилатора на вътрешното тяло работи в режим зададен от процесора,а не зададения от потребителя
    В твоя случай 18-22* не можеш да контролираш вентилатора на вътрешното тяло

    @Тото
    Ей това вече е хубав и съдържателен пост.Дай повече инфо ако имаш възможност.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    4
    #13

    Re:Втора употреба климатици

    Значи при зададена температура независимо от стойността й/20-25гр./примерно.При достигане на температурата,изключва и почва да върти на мин.,но през интервал от 2-3мин.влючва на 3-та скорост на вентилатора за по 4-5мин.но без да духа топло само върти въздуха,но мен това ме дразни тъй като се чува доста по силно отколкото на мин. и този цикъл се повтаря докато тепмературата не падне и не почне да духа топло.
    Относно въпроса на echo климатика го взех за 600лв+150лв монтаж. с 1 година гаранция.Само че както впоследсвие разбрах фирмата разчита на късмета си стоката която продават да не се развали,защото развали ли се единственото което може да направят е да го сменят с друг,при това ако имат,като при това си заплатиш отново за демонтаж и монтаж около 200лв..Въобще пълни мошенници.Фирмата от която го взех се казва Драмакс -София кв.Младост бл.39.Не бих ги препоръчал на никой.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #14

    Re:Втора употреба климатици

    @Miso
    Ако искаш ще ти пратя сервиз мануала да го разгледаш на спокойствие и да проследиш изпълнението на зададения режим.Така с въпроси и отговори трудно ще достигнем до правилните изводи.

  18. DaGa
    Guest
    #15

    Re:Втора употреба климатици

    абе пич що се занимаваш с second hand? додой парици и да ти е мирна главата... при втора употреба винаги ще изкочи някакъв проблем...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 159 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе