Резултати от 1 до 3 от общо 3

Помощ при избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    73
    #1

    Помощ при избор на климатик

    Здравейте всички. Реших да си взема климатик за отопление през зимата. Искам да отоплявам панелна гарсониера 35 м2 височина 2.60. Изложението е южно на последен етаж е, няма допълнителна изолация. Хола е 18 м2 и там мисля да го сложа. Условието е да топли и при ниски температури навън. Тъй като от 30 дни месечно , съм си в къщи 15 дни( много пътувам извън града) климатика през това време ще работи на по-ниска температура. Не мисля да го спирам през целия отоплителен сезон и когато ме няма ще го пускам на 16 градуса например. Спрял съм се на инверторна система ама не мога да реша марката. Дайте акъл моля.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: Помощ при избор на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от nero
    Здравейте всички. Реших да си взема климатик за отопление през зимата. Искам да отоплявам панелна гарсониера 35 м2 височина 2.60. Изложението е южно на последен етаж е, няма допълнителна изолация. Хола е 18 м2 и там мисля да го сложа. Условието е да топли и при ниски температури навън. Тъй като от 30 дни месечно , съм си в къщи 15 дни( много пътувам извън града) климатика през това време ще работи на по-ниска температура. Не мисля да го спирам през целия отоплителен сезон и когато ме няма ще го пускам на 16 градуса например. Спрял съм се на инверторна система ама не мога да реша марката. Дайте акъл моля.
    Това ми напомня за моя случай...
    1.По принцип климатиците не са предначначени за отопление. При ниски температури харчи ~колкото консумира!
    2.ДеФакто имаш две стаи - значи ти трябват 2 вътрешни тела.
    3.Не ти знам бюджета, ама това http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=35&f=3702 е най-евтиното сносно решение, което съм виждал в БГ
    Минусът на мултисплитовете е, че ако спре единственото външно тяло - и двете вътрешни `умират`
    Плюсът е, че може да прехвърля мощност от едното вътрешно към другото - стая 18кв.м + кухня 12кв.м

    Изолацията е най-важното нещо - сложи поне каучукови ленти за уплътнение на вратите и прозорците и малко силикон във фугите!

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #3

    Re: Помощ при избор на климатик.

    А пък ако имаш време, разгледай голямата тема за климатиците - ще намериш отговор на много въпроси.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ в избор на климатик
    От Dinko Nikolov Nikolov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-14, 12:45
  2. Помощ за избор на климатик
    От bogi25 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 01-07-14, 23:03
  3. Помощ при избор на климатик
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 33
    Последно: 04-05-11, 19:17
  4. Помощ за избор на климатик
    От sarti във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 41
    Последно: 31-01-11, 22:32
  5. Помощ за избор на климатик
    От Sunny във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 04-08-07, 17:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе