Страница 2 от 157 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 2355

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #16

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    По мой наблюдения и умозаключения по-добрия вариант е да го монтираш вътре в терасата(ако не е остъклена). Така външното тяло колкото и да е ще е защитено от пряко въздействие на вятър, дъжд,сняг и тн. Успех

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #17

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Barbarian X
    По мой наблюдения и умозаключения по-добрия вариант е да го монтираш вътре в терасата(ако не е остъклена). Така външното тяло колкото и да е ще е защитено от пряко въздействие на вятър, дъжд,сняг и тн. Успех
    Вятарът е носител на енергия.....Следователно е полезен за климатика. А ако е на терасата ще я направи необитаема - зимата, като започне да обезскрежава, ще я олива цялата и ще се заледява. Лятото пък ще духа топло и ще я прави много гореща.....Общо взето, ще направи терасата неизползваема.

    Колкото до дъжд и сняг - не му пречат на климатика.....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #18

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    по работата на моя Панасоник хе9дке по никакъв начин не мога да разбера че навън е -10 в момента .. задал съм му 21 ,в стаята е 20 по термометър ,който ако го вдигна горе до климатика ще показва точно 21 ,като климата работи съвсем тихо и без напрягане
    за снега съм леко несъгласен ,много лесно се набива на питата и ефективноста на климатика доста спада ,че и често се размразява .. най добре е да е на завет - козирка ,навес ,но не на остъклена тераса

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    7
    #19

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Ако става въпрос за това и аз не съм усетил ,че на вън е -7 , и съм с ОСАКА ,при зададени 25* в стаята 24* на 40см. от пода ,и въпреки всички коментари за пукащи и тракащи ОСАКА, НЕО ЕЛИТИ И МИДЕИ* може би съм случил на бройка ,но е много тих

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #20

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Вятарът е носител на енергия.....Следователно е полезен за климатика. А ако е на терасата ще я направи необитаема - зимата, като започне да обезскрежава, ще я олива цялата и ще се заледява. Лятото пък ще духа топло и ще я прави много гореща.....Общо взето, ще направи терасата неизползваема.

    Колкото до дъжд и сняг - не му пречат на климатика.....
    в голяма грешка си за балкона,освен ако не смяташ едно размразяване на 24 часа за много

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #21

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Вятарът е носител на енергия.....Следователно е полезен за климатика.*
    .....
    Тц, вятъра не е полезен за климатика! Справка- виж инструкцията за който и да е климатик и там си пише....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #22

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте,аз имам следния проблем:След като температурата падне под нула,климатика спира да духа топло.и почва само студено.Модела е Осака CH12DJ от вътре с ъгловото тяло.Външното тяло е на завет,но в момента това което е като радиатор(не знам как се казва)е обвито с малко лед.Пиша във форума защото съм разочарован от подръ,жката на Еко клима Бургас,обадил съм се още от 18 декември за това че е повреден,но от тях чувам само:"в момента имаме много профилактични прегледи".Климатика е закупен от тях преди 2 месеца,и съм им звънял сигурно 15 пъти,но все едно и също чувам.Обръщам се към вас за съвет какъв може да е проблема и какво да правя,защото те може цяла зима да имат профилактични прегледи а климатика съм го взимал повече за отопление,пък и тук е офис и цял ден мръзнем.Само забравих да ви кажа че климатика както си работеше без проблем до обяд и изведнъж почна да духа студено.Оправя се само когато навън стане повече от 10 градуса.Благодаря предварително и се извинявам за дългия ферман!

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #23

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Laudi
    Здравейте,аз имам следния проблем:След като температурата падне под нула,климатика спира да духа топло.и почва само студено.Модела е Осака CH12DJ от вътре с ъгловото тяло.Външното тяло е на завет,но в момента това което е като радиатор(не знам как се казва)е обвито с малко лед.Пиша във форума защото съм разочарован от подръ,жката на Еко клима Бургас,обадил съм се още от 18 декември за това че е повреден,но от тях чувам само:"в момента имаме много профилактични прегледи".Климатика е закупен от тях преди 2 месеца,и съм им звънял сигурно 15 пъти,но все едно и също чувам.Обръщам се към вас за съвет какъв може да е проблема и какво да правя,защото те може цяла зима да имат профилактични прегледи а климатика съм го взимал повече за отопление,пък и тук е офис и цял ден мръзнем.Само забравих да ви кажа че климатика както си работеше без проблем до обяд и изведнъж почна да духа студено.Оправя се само когато навън стане повече от 10 градуса.Благодаря предварително и се извинявам за дългия ферман!
    Kарам със същия модел 3-та зима и съм много доволен.Миналата зима имах същия проблем и се оказа че беше изпуснал фреона(пукната тапа на външното тяло).Събираше много лед на външното тяло и трудно вдигаше 17-18 градуса.След смяна на тапата и зареждане с фреон всичко е наред.Не знам дали и при теб не е същия проблем??

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #24

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Миналата зима имах същия проблем и се оказа че беше изпуснал фреона(пукната тапа на външното тяло).
    Това май е редовния номер на екоклимците - ИЗТЕКЪЛ ФРЕОН заради спукване!!!
    И аз знам два такива случая със осаки и изтекъл фреон(от мои познати, имали нещастието да си вземат осака), и почвам да се чудя дали са случайност, или НЕ???
    Работата на климатика с изтекъл фреон, съм сигурен че НЕ му се отразява добре!

    А иначе за сервиза им преди време имаше информация че реагират по подобен начин както при @Laudi ! После се появи обратната информация - че били много точни и бързи и бла-бла-бла*
    Ей сега им лъсна гъзъ на мошениците!!! Имали били профилактики?!? Че откога ПРОФИЛАКТИКИТЕ са по-важни от неотложен ремонт????????????????

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #25

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Те да не би на ремонта и зареждането с фреон да му викат ПРОФИЛАКТИКА ???

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #26

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от JoroM
    Това май е редовния номер на екоклимците - ИЗТЕКЪЛ ФРЕОН заради спукване!!!
    И аз знам два такива случая със осаки и изтекъл фреон(от мои познати, имали нещастието да си вземат осака), и почвам да се чудя дали са случайност, или НЕ???
    Ха,и на баща ми във Варна едната Осака имаше такъв проблем с тая тапа-явно се ,оказва че не е рядкост.(завалията има 2 Осаки,ама едната е на 5 години и за сега е желязна)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    10
    #27

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    здравейте и от мен!
    Вчера бях свидетел на монтажа на една Мидея,22 или 24 ,поставяха я на помещение от 22 кв.м.След като я поставеха я чакаха да трагне/да духа топло/ 30-35 мин.Питам майсторите защо така,а те казаха че може да не са го заредили с фреон след извесно време все пак започна да духа,колкото една духалка.Температурата беще - 2 - 3 градуса.Чудя се защо хората си дават парите за такива некачествени клими.А де не ви казвам кагато започна да духа колко е шимен и колко ток ще харчи и как няма да топли през по-студените дни.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #28

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Благодаря на всички,явно ще трябва да чакам да им минат "профилактиките",защото сигурно така им отърва,иначе ми искат по 60 лв на година за профилактичен преглед ако искам гаранцията да ми е 3 години,иначе отпада.Ще си помисля малко преди да ги извикам за профилактика в края на годината!

  17. mit
    mit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    29
    #29

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    По въпроса с не работещата Осака. Виж дали по тръбите които излизат от външното тяло има омасляване и , ако има значи имаш пропуск на фреон . По добре изключи клима защото системата минава към вакум което не е много добре за компресора. А когато купувате климатик избягвайте Осака защото на втората зима може би ще стоите на студено.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #30

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от ppetroff
    Извенявам се може да не е за този форум.
    Но ще бъда много благодарен ако някои знае адрес* и телефон на фирма Техно-Клима в гр. Стара Загора.
    имам нужда да намеря този сержиз но точно в гр. Ст Загора.

    PS: Ще бъде* :Super: ако получа барза информация.
    Ами това, което имам е нещо в София

    ТЕХНОКЛИМА, ООД
    тел.: (2) 9588459
    e-mail: technoclima_sofia2@mbox.contact.bg
    Адрес: София, 1000, ул. Акад. Иван Евстатиев Гешов №104

    ТЕХНОКЛИМА, ООД
    тел.: (2) 8323011
    e-mail: technoclima_sofia1@mbox.contact.bg
    Адрес: София, 1000, бул. Сливница №164

    Жълтите страници...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 157 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе