Страница 3 от 157 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2355

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    103
    #31

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Аз взех Haier - HSU-12HT03/R2(DB) и сам много доволен, незнам какво мислите за този модел, ако някои е чувал отзиви да пише

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #32

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    айде стига с темите на кой е по-по-най.
    имам 3 мидеи и 1 панасоник /китайски/. всичките си работят перфектно, като панасоника си е класа /може и класи/ над мидеите, цената е около 20% по-висока. само странното е, че по панасоника забелязвам обледяване, което при мидеата липсва. определено цикъла/дефрост/ на мидеата за голям студ е по-добър, може и да е по-неикономичен, но гаранция работят на -20, панасоника..... ще видим.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    6
    #33

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Не съм специалист по климатициите,но явно цената и марката имат значение!Иначе скъпите марки досега да са фалирали и всички да сме си купили Мидеи!Имам от лятото Panasonic CU-E15DKE и досега нямям никакви забележки!Не мога да разбера за какви пукания и шумове говорите!Абсолютно безшумен е и без никакви вибрации/за външното тяло става въпрос/,вътрешното все пак се чува потока на въздуха но този шум е по-малък от този на компютъра!Сутринта беше -11 но в помещението /38м2 /си беше зададената температура и не съм забелязал климатика нещо да се мъчи.Питата на външното тяло беше абсолютно суха.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #34

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Интересува ме инверторните климатици като си менят мощността, дали мога да работят непрекъснато или щом достигнат до определена температура изключват?
    А също така приблизително колко е дебита на външното тяло на 3-4 КВ климатик. На вътрешното е някъде около 600 кубика на час.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #35

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Petyr
    Интересува ме инверторните климатици като си менят мощността, дали мога да работят непрекъснато или щом достигнат до определена температура изключват?
    А също така приблизително колко е дебита на външното тяло на 3-4 КВ климатик. На вътрешното е някъде около 600 кубика на час.
    Инверторните климатици щом достигнат до определена температура работят на минимална мощност например 250 вата/зависи от марката/ и ако след определено време /зависи от марката/температурата не спада спират компресора .
    Дебита на външното тяло на 3-4 КВ климатик е около 2000 кубика на час.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    2
    #36

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Zdraveite na vsi4ki.4ak dnes razbrah za foruma i se iskefih maksimalno :Super:.mnogo se zaradvah 4e go ima tva ne6to.ot dve godini rabotq v serviz za klimati4na tehnika v pleven.pri nas kakto znaete prez zimata si e ku4i stud i vsi4ki klimatici zdavat bagaja nqma panasonik nqma hita4ita i pr markovi klimatici.samo ku4ite marki ostavat.e bu4at kato furajomelki no vse pak rabotqt.pozdravi na vsi4ki.o6te vednuj radvam se 4e vi ima

  8.  
     
  9. Nic
    Nic е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    20
    #37

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Имам климатик Мидеа MSF1-12HR, от форума разбрах, че температурата на въздуха на изхода трябва да е минимум 50 градуса по целзий, а при мен е 44 градуса по целзий та искам да разбера това нормално ли е, тъй като един приятел има същия климатик а при него въздуха е с температура 52 градуса по целзий. Благодаря В и предварително за вашите отговори!

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #38

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Nic
    Имам климатик Мидеа MSF1-12HR, от форума разбрах, че температурата на въздуха на изхода трябва да е минимум 50 градуса по целзий, а при мен е 44 градуса по целзий та искам да разбера това нормално ли е, тъй като един приятел има същия климатик а при него въздуха е с температура 52 градуса по целзий. Благодаря В и предварително за вашите отговори!
    Хайде сега да си ги мерим : че ти от къде знаеш че и двата климатика работят при едни и същи условия : температура на входящия въздух, големината на потока на входящия въздух и фазата по време на измерването.

  11. Nic
    Nic е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    20
    #39

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Хайде сега да си ги мерим : че ти от къде знаеш че и двата климатика работят при едни и същи условия : температура на входящия въздух, големината на потока на входящия въздух и фазата по време на измерването.
    Това означава ли, че тепературата на изходящия въздух не е критерий за добрата работа на климатика

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #40

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)



    Цитат Първоначално публикувано от Nic
    Това означава ли, че тепературата на изходящия въздух не е критерий за добрата работа на климатика
    Разбира се че е критерий,само че Алекси много добре ти каза, че могат да се сравняват клими само ако са поставени в едни и същи условия.

    -влажност на въздуха
    -външна температура
    -вътрешна температура
    -скорост на вътрешния вентилатор
    -дали климата не е пред режим обезкрежаване
    -дължина на тръбен път
    -мястото на което е монтирано външното тяло
    -обем на помещението

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #41

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno

    Разбира се че е критерий,само че Алекси много добре ти каза, че могат да се сравняват клими само ако са поставени в едни и същи условия.

    -влажност на въздуха
    -външна температура
    -вътрешна температура
    -скорост на вътрешния вентилатор
    -дали климата не е пред режим обезкрежаване
    -дължина на тръбен път
    -мястото на което е монтирано външното тяло
    -обем на помещението
    И за това по- точна картинка се получава когато се мерят температурите на входящия и изходящия поток- т.е с колко градуса климатика загрява (охлажда) въздуха

  14.  
     
  15. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #42

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Този експеримент с температурата на изходящия поток е добър, но трябва да се има в предвид, че температурата значително се мени при различните режими на мощност на вентилатора на вътрешното тяло. Например онзи ден заранта в студа (в града е било около минус 6) аз измерих при макс. мощност на вътр. вентилатор 38 градуса. При 1-ва степен (най-ниската) температурата е била над 50. (щото термометър е до 45, има още малко място, а живака беше съвсем догоре).
    (само да спомена, че в този режим - набримчен на макс. "похарчи" 800 вата за час)

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #43

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Nic
    Имам климатик Мидеа MSF1-12HR, от форума разбрах, че температурата на въздуха на изхода трябва да е минимум 50 градуса по целзий, а при мен е 44 градуса по целзий та искам да разбера това нормално ли е, тъй като един приятел има същия климатик а при него въздуха е с температура 52 градуса по целзий. Благодаря В и предварително за вашите отговори!

    при каква температура в помещението?
    ако при теб в стаята е било 15С и мериш изходящия въздух 44, а приятеля ти ако я мери на 20-22С ще е нормално.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #44

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    благодаря на всички за мненията . имам още един въпрос смятам да поставя климатик в кухня около 20квм нещо като общо помещтение имам външна изолация и pvc дограма въпроса е дали ще има кондез мухал и т.н благодаря предварително
    P.S говоря за къща

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #45

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Конденз ще имаш задължително с каквото и да се грееш, освен ако не си направиш локално парно и си сложиш радиаторите под прозорците ( Защо си мислиш че там ги монтират и преди и сега )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 157 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе