Резултати от 1 до 11 от общо 11

Автомобилни климатици - ТНТМ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #1

    Автомобилни климатици - ТНТМ

    Мдааа... доста неща се изписаха за климите в голямата тема, но почти нищо не се спомена за автомобилните. Идеята ми е да се опитам да си сглобя такъв. Цялата работа е главно за кеф. Проблемът е, че нямам никакви знания, освен принципни естествено, по въпроса. Помагайте с линкове и съвети

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    Мдааа... доста неща се изписаха за климите в голямата тема, но почти нищо не се спомена за автомобилните. Идеята ми е да се опитам да си сглобя такъв. Цялата работа е главно за кеф. Проблемът е, че нямам никакви знания, освен принципни естествено, по въпроса. Помагайте с линкове и съвети
    Имаше една идея, ама не помня чия, за монтаж на прозоречен в автомобила - е, не на прозореца

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #3

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    http://www.freezer.ru -- тук можете да прочетете за автомобилните климатици

    Този линк е пуснат от @badr в "Климатици- линкове..." и там си е описано

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    Няма как да събереш прозоречен климатик в автомобил. Конденцатора евентуално ще го монтираш. Виж изпаритела незнам как ще го побереш.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #5

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    Що да не може да се събере?!


  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Няма как да събереш прозоречен климатик в автомобил. Конденцатора евентуално ще го монтираш. Виж изпаритела незнам как ще го побереш.
    Само отбелязах, че бях срещнал подобна идея в Голямата Тема!
    За мен по-големия проблем е намирането на стабилен енергиен източник и справянето с вибрациите...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    Втора ръка от 350 лв нагоре но трябва да е за даденият автомобил.С проверка, профилактика, ремонт и пълнене сумата набъбва.
    На мижав мотор 60-75, че даже и на 90 к.с се чувства определено стънастостта на колата .

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #8

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    http://www.freezer.ru -- тук можете да прочетете за автомобилните климатици
    Този линк е пуснат от @badr в "Климатици- линкове..." и там си е описано
    Съжалявам, пропуснал съм да отбележа че става въпрос за "електрически" климатик. Т.е. компресора не е свързан чрез ремък, а си е на ток, но виждам , че повечето сте ме разбрали
    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Втора ръка от 350 лв нагоре но трябва да е за даденият автомобил.С проверка, профилактика, ремонт и пълнене сумата набъбва. На мижав мотор 60-75, че даже и на 90 к.с се чувства определено стънастостта на колата .
    Имам "обикновен" климатик на другата кола /Форд 1.6, 16V , комби, около 96 "коня" / , монтиран допълнително и определено съм съгласен за това, че колата е "скопена" при пускането на климата...

    Става въпрос за http://www.avtokomfort.org/2.htm нещо такова или оригинала
    http://www.waeco.com/en/396.php?PHPS...2c2557429e39bc
    http://www.waeco.co.uk/shop/details....s=&i=24&p=1687 - PDF-а е интересен, но ако успея дори нещо, като форда да направя и да работи, ще се радвам

    Сега се сещам, че може компресора на "обикновен климатик" да се върже чрез ремък с DC двигател...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #9

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    нещо не си представям връзването на `обикновен` климатик с ремък към DC двигател...
    Определено се интересувам от възможността да имам някакво охлаждащо устройство в колата, но доколкото е тип `таралясник` - 1200 лв ми се виждат много
    Ще споделиш ли докъде си с идеите?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #10

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    нещо не си представям връзването на `обикновен` климатик с ремък към DC двигател...
    Определено се интересувам от възможността да имам някакво охлаждащо устройство в колата, но доколкото е тип `таралясник` - 1200 лв ми се виждат много
    Ще споделиш ли докъде си с идеите?
    Само идеи да искаш! Как ти се струва идеята за климатик без компресор (спомни си амонячните хладилници)?
    По- добре да не се задълбаваме много, че ще стигнем пак до термоядрения климатик - имаше и такова чудо...

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Re: Автомобилни климатици - ТНТМ

    на кола най лесно се монтира климатик предвиден за модела ,от моргата примерно ,някоя ударена ... в около 1000 лв може да се побере човек .Всичко друго мисля че ще е по скъпо и неефективно .. иначе клима в колата лятото е нещо незаменимо ,като сменя колата следващата ми задължително също ще има

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 13-03-12, 17:22
  2. Отговори: 2
    Последно: 22-11-10, 22:07
  3. Автомобилни гуми - означения
    От prt във форум Автомобили
    Отговори: 9
    Последно: 18-03-10, 19:27
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  5. ТНТМ - помощник при разскрежаването на климатик
    От rsvr във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 12-03-07, 10:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе