Резултати от 1 до 9 от общо 9

Препоръчайте ми добър, малък и икономичен климатик до 400 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    13
    #1

    Препоръчайте ми добър, малък и икономичен климатик до 400 лв.

    Искам да си купя 1.МАЛЪК (8-ца) КЛИМАТИК за моята 12 кв.м. площ стая (ниска е)
    2. да НЕ надвишава цена 400 ЛЕВА !
    3.да е пестелив ТОЕСТ ДА ЧЕРПИ ТОК ОКОЛО 0,900 kW/h много такива видях из сайтовете на Технополис , Техномаркет и други такива

    Харесах си 2-3 модела , един на ELITE http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09010626
    и един на NEO http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09006912

    моля компетентните и имащи ПРАКТИЧЕСКИ опит да коментират
    МНОГО МИ Е ВАЖНО
    ИСКАМ ДА СИ КУПЯ КЛИМАТИК И ПОСЛЕ ДА НЕ МЕ ЯД ЗА МОДЕЛ 1-ца НАГОРЕ ИЛИ 15 ЛЕВА В ПОВЕЧЕ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА
    СИГУРЕН СЪМ , ЧЕ ИМА МНОГО ДРУГИ КАТО МЕН , КОИТО ИСКАТ ДА СИ КУПЯТ КЛИМАТИК ЗА МАЛКА СТАЯ НО НЕ ЗНАЯТ КАКЪВ ДА Е И ДАВАТ КУПА ПАРИ ЗА НЯМА НИЩО 12-15 КВАДРАТА СТАЯ

    mod edit/badr
    Добре дошъл в форума.Като всяко място с традиции и форума си има утвърдени правила.За тях може да прочетеш тук http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22317.0.html
    Затова бих те помолил да промениш заглавието на темата и поста си съгласно правилата

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: най-добрият МАЛЪК и И-КО-НО-МИ-ЧЕН климатик ДО 400 лв е ???

    Аз вече съм се отаказал от евтините китайки, какъвто ти искаш. Иначе като мощност вземаш нещо от типа 9-ка. Тези цени които си дал мисля, че са без монтаж.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Re: най-добрият МАЛЪК и И-КО-НО-МИ-ЧЕН климатик ДО 400 лв е ???

    Колкото по-евтин климатик си купиш, толкова повече ще даваш после за ток и ще те е ЯД на шума и на факта че не топли през зимата. Тези марки на които си се спрял стават предимно за охлаждане. Чети повече назад във форума!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: най-добрият МАЛЪК и И-КО-НО-МИ-ЧЕН климатик ДО 400 лв е ???

    detelink, Отиваш в Метро и си взимаш един DAREL за 370-400 лева. 12-а търговска марка на ДЕЛОНГИ, 130 лева е поставянето. Просто забрави супер евтините и "КАЧЕСТВЕНИ" БГ марки сглобявани в КИТАЙ. Тая марка почти никой не я знае, но е добре направен, цената е ниска защото са купени големи бройки на търг, пък и сезона свършва и гледат да ги разкарат. Въобще не се замисляй. Mr. Techno вече си го постави и мисля, че е доволен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: най-добрият МАЛЪК и И-КО-НО-МИ-ЧЕН климатик

    Ами да
    Оказа се че Делонги правят качествени климатици - в абсолютно вряла и гореща стая ( западна , подсигорена от западно крило )
    след като го пуснах на 2-та минута се усети готиното хладно и приятно чувство !

    температурите които поддържа са при минус 15 , до плюс 36 

    за го купих за 369 лв , ама вече са 400 лв !
    Благодарение отново на @Ludia - се уредих с техника на далавера !

    макар че като допрочетох заглавието
    ИКОНОМИЧЕН климатик е ИНВЕРТОРЕН , но цената му за 12-а е от 800- 1400лв в зависимост от модела

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #6

    Re: най-добрият МАЛЪК и И-КО-НО-МИ-ЧЕН климатик ДО 400 лв е ???

    И аз в търсенето на по-евтиното и уж икомомично минах през 3 различни марки, които в последствие още в гаранция ги продадох за да стигна до истината и ИКОНОМИЯТА на последния си скъп ИНВЕРТОРЕН Панасоник 12'. Ами друго казва! Сега поне мога да го ползвам без ограничения в денонощието, както не беше при евтините.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: най-добрият МАЛЪК и И-КО-НО-МИ-ЧЕН климатик

    Истинския въпрос е колко по-малко харчи един инвертор  в сравнение с конвертора
    ако разликата е до 30 -35лв , той за 4-5 г не може да го мине , а климатик до 5 г  май се сменя  вече

    незнам колко харчи моя - сложих го едва от вчера
    ще разбера - казват ми от 50 - 80 лв макс , монтажниците ми викат - за тази твоя стая - 40/ 50 лв  да замине !
    ако инвертора харчи 35-50 лв а моя 65-70 лв , за зимата не може да оправдае разликата от близо 1000 лв в цената !

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #8

    Re: най-добрият МАЛЪК и И-КО-НО-МИ-ЧЕН климатик ДО 400 лв е ???

    @Mr.TECHNO
    Не, че не трябва и по-точна сметка, но при разликата, която си писал 30-до-20 лева/МЕСЕЧНО, ако ти е основен отоплителен уред, при 6 месеца натоварване и останалите 6 /преходните сезони/ - на 50% - имаш между 270-до-180 лева годишна разлика или 1350-до-900 лева за 5 години...

    Има, разбира се и случаи, когато надали се събират 30-45 дни ползване в годината и тази разлика ще е неоправдана...

    Така, че всяка сметка трябва да си прави сам човек - във Варна /нали оттам беше/, ако не съм вързан са парно - определено бих се `поклиматичил` и то инверторно - ако не с Мицубиши, то поне с Хитачи
    Но само за лятото - с пускане от време на време, и докато пуснат парното - няма смисъл...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: най-добрият МАЛЪК и И-КО-НО-МИ-ЧЕН климатик ДО 400 лв е ???

    Нямам Парно ( не съм толкова богат )
    само и основен отоплителен уред е , главно за зимата ( която тук е между 6 и 9 месеца )
    досега бях с акомулираща - последната ми сметка бе 160 лв ! ! !

    за охлаждане не си ипомислям - с две малки деца съм - стаята в която го турих е около 12-13кв, с ПВЦ дограма . Западна стена , защитен от север със северозападно крило ( другите апартаменти ме покриват изцяло от север !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Препоръчайте добър сервиз за ремонт на телефони в София
    От ockac23 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 15-01-17, 01:08
  2. Малък климатик с апирация
    От orlincho във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 09-11-13, 11:14
  3. Препоръчайте добър техник за Хитачи
    От bacila във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 03-05-13, 15:29
  4. Моля препоръчайте ми марка/модел добър фотоапарат
    От Hrissy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-10, 09:21
  5. Препоръчайте добър джойстик
    От SET_time във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 05-02-10, 15:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе