Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87
Like Tree42Одобрявам

Климатици втора употреба в София - от къде?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #1

    Климатици втора употреба в София - от къде?

    Здравейте,
    След като се интересувах известно време как да си избера климатик и говорих с няколко човека стигнах до извода че лично за мене е по-добре да си купя инверторен климатик втора употреба, внос от Япония, което предполага: 1-Японска марка; 2- Японска сглобка, предназначена за японския пазар, което лично мене повече ме привлича от една нова мидея със същите показатели, за същите пари, или нео или дайкин, или квото там продават в техномаркет и технополис за тези пари. Затова искам да попитам 1-во някой знае ли добро място, където продават такива климатици в София, със запазен външен вид и добри качества и има ли някой във форума с впечатления от такава покупка. Моля ви, тези, които са си купили нови и са на принципа новото си е ново, да не ми отговарят, а само тези, които ЗНАЯТ какво приказват. За сега съм ходил само в http://www.dramaxclima.com/ които се намират в Младост 1. Цените за 10 - 12-ка са от 400, 450 до 600, 700лв. Според мене са по-добри от първите в тази подредба: http://technomarket.bg/products2.php?page=1&klasaswe=015&grupaswe=002
    Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #2

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Честита нова година с пожелания за здраве и успехи

    "Клима-корект" предлага инверторни климатици втора употреба внос от Япония; Адрес: София, ул. Черковна #57; GSM: 0888 808270, 0888 806080

    Само не се подвеждай по фирмата /майтап не ги познавам,дано наистина да са коректни/ Иначе повечето клими втора ръка идват от Пловдив,но и тук вече е пообрано и са останали стари дараци,а нова доставка още няма.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #3

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    За каво помещение ти трябва квадратура външни стени? кажи за да видим мога ли да ти продам такъв климатик защото имам само 14ки.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Цитат Първоначално публикувано от radop
    Здравейте,
    След като се интересувах известно време как да си избера климатик и говорих с няколко човека стигнах до извода че лично за мене е по-добре да си купя инверторен климатик втора употреба, внос от Япония, което предполага: 1-Японска марка; 2- Японска сглобка, предназначена за японския пазар, което лично мене повече ме привлича от една нова мидея със същите показатели, за същите пари, или нео или дайкин, или квото там продават в техномаркет и технополис за тези пари. Затова искам да попитам 1-во някой знае ли добро място, където продават такива климатици в София, със запазен външен вид и добри качества и има ли някой във форума с впечатления от такава покупка. Моля ви, тези, които са си купили нови и са на принципа новото си е ново, да не ми отговарят, а само тези, които ЗНАЯТ какво приказват. За сега съм ходил само в http://www.dramaxclima.com/ които се намират в Младост 1. Цените за 10 - 12-ка са от 400, 450 до 600, 700лв. Според мене са по-добри от първите в тази подредба: http://technomarket.bg/products2.php?page=1&klasaswe=015&grupaswe=002
    Мерси предварително!
    Къде ги нареждаш заедно Даикин и НЕО. Ако има даики за малко пари нов вземай го. Между дургото в някой от техно маркетите имаш еосналала бройка с R22. Ако можеш да го купуш вземай го веднага и не се занимавай с втора употреба.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #5

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Къде ги нареждаш заедно Даикин и НЕО. Ако има даики за малко пари нов вземай го. Между дургото в някой от техно маркетите имаш еосналала бройка с R22. Ако можеш да го купуш вземай го веднага и не се занимавай с втора употреба.

    Ами аз затва съм дал линк - вторият отгоре надолу

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #6

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    За каво помещение ти трябва квадратура външни стени? кажи за да видим мога ли да ти продам такъв климатик защото имам само 14ки.
    За около 14 м2 на 2.70 таван - смятаха ми го 10-12-ка

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #7

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    12ka е много взимай 10ka поне с 15лв по малко харчи на месец. Няма да ти стане по топло с 12ка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #8

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    12ka е много взимай 10ka поне с 15лв по малко харчи на месец. Няма да ти стане по топло с 12ка.
    Тва хубаво, ама никой ли няма да ми каже откъде в София мога да го направя

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #9

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    ето тук пита ли www.dramaxclima.com

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #10

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    ето тук пита ли www.dramaxclima.com
    Нали съм написал ч вече ходих там. Идеята е има ли други места, за да разгледам и да си избера

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #11

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Аз също живо се интересувам. Мисля че ми трябва от14ка нагоре. Става вьпрос за 80м3 хол в кьща 3 вьншни стени лоша дограма и без изолация. Акумулираща печка 3кW едвам го стопля. 12ка няма да се справи .Единствено ме интересува да не харчи повече от 20-25кW/h на денонощие. Ходих в "Клима-корект" но там ми предлагат 96г. за около 1200-1400лв. което е цена на нов китаец.Ще отида и в "darmax" но ако и там е сьщото да си заврат втората у-ба. в г..ь.
    @Airilima ако можеш даи малко инфо за 14ките дето са ти останали на лични.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #12

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    radop разходи се до Пловдив НТТ-3 е фирмата и в София ще ти го монтират и няма да те излъжат. А ако не бързаш много може да вземеш клима от високия клас на 3-4 години. Моят е тошиба дайсекай от 2001 и с мотажа ми струва 950 лева.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #13

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Здравей.
    Климатик японски 2 у-ба не си взимай.Работих в Клима корект.Шефа им се казва Димитър Пиперков.Склада е в Елин Пелин.Държи хотел ресторант Димоли.Има и магазин в София.Голям мошеник.Защо ли?Плаща по 40 лв на климатик с мои инструменти и транспорт.От тези 40 лв. чисто 20 лв. взимах,защото пътя ми беше 60 км от нас до Елин Пелин и обратно.
    Сервиза му е под всякаква критика.Веднъж направих грешка.Беше ми дал един хантал с медна тръда фи 12.Отивах на монтаж.Само,че багажника не се затвори и на един завой хангала изпадна ог батажника и се прегъна на много места.Казах му какво стана и той побесня.Искаше да му платя тръбите.Проблема беше, че е петък вечер и банките бяха затворили.Можех в понеделник да му дам.Аз съм на разплащателна сметка.Казах му,че в понеделник ще му плагя.Не искаше и да чуе.Искаше веднага да му дам.Имах 50 лв.Тогава той насила ми взе от колата пробивна машина HILTI и вакуум помпа.Каза като му пратя ще ми ги върне.Тръгнах си и отидох в полицията.Подадох жалба.Като си тръгнах в края на града видях,че те хора на Пиперков се опитват да ме спрат.Като не спрях ме подгониха и стреляха по мен.Изгасих светлините и дадох пълна газ.Беше тъмно.По чудо им избягах.Скрих се в с. Мусачево.Обадих се на мои приятели да дойдат и да ме ескортират.
    От полицията ми казаха,че нищо не могат да му направят,защого нямам доказателства.И цял Елин Пелин е пропищял от него.
    За климатиците му.Беше докарал един TIR.Вътре бяха натъпкани като риба в консерва.Без кашони.Ако не се лъжа бяха 464 броя.Четири дни ги разтоварвахме в кокошарниците му.Е кокошките ги бе продал и изклал.Имам и снимки.Който иска ще му ги покажа.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    1
    #14

    Re: Климатици втора употреба в София - от къде?

    Здравейте.

    Покрай скорошните жеги и аз се принудих да си търся климатик. По принцип издържам горещината, но имам малко бебе у дома и то не бива да е на толкова топло.

    Помещението, което ще се климатизира, е хол, площ 19 кв.м, обем 50 куб.м. Топъл и много добре изолиран - PVC дограма, ЕПК, 1 външна стена, източно изложение. Зимата е топло и може да не ми се наложи да го отоплявам много, но съм под наем и в един момент може да реша да го местя другаде, и там да е нужно.

    Прочетох доста от темите във форума, и горе-долу схванах (или по-скоро реших за себе си) следното:
    - за предпочитане е инверторен климатик 2-ра употреба, японски, с фреон R410a, DC инвертор
    - гаранцията да е 3 години, на целия климатик, или да може да се удължава с доплащане за абонаментна поддръжка
    - вероятно ми трябва 9000 или 10000 BTU климатик. Може и 12000 BTU, но тогава ще консумира повече ток за да отоплява/охлажда същия обем.
    - монтажа е около 150 лв

    Добри отзиви имаше за фирмите Димели и НТТ-3, но и двете са в Пловдив. За София имаше само отзиви за фирми, където да не ходя. Не намерих препоръчвана фирма във форума - вероятно за да не се счита за реклама. Някой ще препоръча ли към коя фирма да се обърна в София? Може и на лично съобщение, ако правилата не позволяват.

    Благодаря.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #15

    Отговор: Климатици втора употреба в София - от къде?

    На този сайт пише доста неприятни неща за инверторни климатици втора употреба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: Вчера, 08:32
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе