Страница 12 от 184 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #166

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Board_Man
    Брат, ти на 14кв. стаичка си сложил климатик отдаващ 5kw.?
    Да и на мене ми направи ОГРОМНО впечатление!? Той да не си прави сушилня човека?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #167

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Board_Man
    Брат, ти на 14кв. стаичка си сложил климатик отдаващ 5kw.?
    Ами да - от определени съображения: разликата в цената между 9ката и 12ката не беше голяма. Едното ми съображение бе презапас по мощност за да може при ниски температури да се държи адекватно и да не се задъхва.. Другото ми беше по-добър COP, когато работи под номинал. Незнам дали съм бил прав, но оглеждайки значително по-голямата пита и това че компресора с 9ката е еднакъв си мисля не не съм сгрешил, особенно по отношение на работа в екстремално ниските температурни диапазони.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #168

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Ами да - от определени съображения: разликата в цената между 9ката и 12ката не беше голяма. Едното ми съображение бе презапас по мощност за да може при ниски температури да се държи адекватно и да не се задъхва.. Другото ми беше по-добър COP, когато работи под номинал. Незнам дали съм бил прав, но оглеждайки значително по-голямата пита и това че компресора с 9ката е еднакъв си мисля не не съм сгрешил, особенно по отношение на работа в екстремално ниските температурни диапазони.
    Аз мисля, че и седмица би се справила много добре при ниски температури, а от гледна точка на СОР и консумация - долната граница на консумация на седмицата сигурно е доста по-ниска но ти си знаеш де...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #169

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Emily
    Аз мисля, че и седмица би се справила много добре при ниски температури, а от гледна точка на СОР и консумация - долната граница на консумация на седмицата сигурно е доста по-ниска но ти си знаеш де...
    Ами сега работя на долната граница на 12ка, иначе щях да таботя на горна на 7мица. Незнам - от графиките в видно че за момента се въртя около 340W средно потребление. Жалко че се стопли, тоест че не можах по-рано да се организирам понеже по-интересното е колко щеше да е средното потребление при екстрремални условия.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #170

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    board men Аз мисля ,че потреблението при екстремални условия ще е около 700- 800вата защото при теб помещението е по-малко.Така че,като гледам доста добре се държи 12-та харча и е почти като на 9-та ,аз по-горе писах че при -17 харчи 720вата.И аз сложих електромер на 23.01.08 точно в 13.10часа така че след един месец ще е интересно да сравним данните и така ще добием по-добра представа.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #171

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Emily
    board men Аз мисля ,че потреблението при екстремални условия ще е около 700- 800вата защото при теб помещението е по-малко.Така че,като гледам доста добре се държи 12-та харча и е почти като на 9-та ,аз по-горе писах че при -17 харчи 720вата.И аз сложих електромер на 23.01.08 точно в 13.10часа така че след един месец ще е интересно да сравним данните и така ще добием по-добра представа.
    А защо не ги публикуваш по същия начин като board men? Ще направя отделна тема за целта.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #172

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Lupus идеята е много добра,но теста съм го започнал вече и мисля че е важен краиният резултат.Незнам дали ще имам време да качвам данни редовно,ето сега е 02.10часа 26.01.08 от както съм започнал теста са изминали точно 61часа и са израсходени 18.02квч което прави 0.295вата на час. Климатика е намалян само на 19*С от 02-03 до 09.00 часа през другото време работи на 23 и 24 градуса но повечето е на 23*С.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #173

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Emily и моя климатик е същия,като вашия и като чета такива публикации,ми действат като мехлем за душата.И аз го ползвам на 19 градуса когато няма никой и 21-22 когато сме си в къщи.И да спомена впечатленията си от изминалият 1 месечен як студ(гъста мъгла с максимални минусови температури) - топли ше си без проблем, заскрежаваше яко но размразява до черна пита и единствено му се заледи тавичката отдолу и дупката стана много малка и почна да тече и от други дупки,но времето се стопли и бая лед се стопи и изпада от него.Тук в Димитровград бая климатици издъхнаха.То кви бяха тия мъгли,то кво беше тва чудо.И мога да кажа на хората,които за в бъдеще ще си купуват климатик,че FUJITSU е един правилен избор.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    24
    #174

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    днес си купих енерджи метър от ТСМ обаче не му схващам нищо,моля колеги които го имат да ми дадат някви разяснение.нито мога да настроя часовника нито разбирам къде се гледа натрупаната изразходена енергия в kw за 24h примерно иначе го взех тънко 12,50

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #175

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    ben tarp какво ти е уредчето? ако можеш го покажи или напиши модела. Аз ползвам такъв и съм доволен наглася се да мери консумация не енергия може и направо в пари като се задават стойностите предварително. З аточността не мога да се подпиша но мисля че съвпада по електромер приблизително. (всеки уред си има грешка допустима)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    24
    #176

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    energy meter-TCM ДА АМА НЕ МОГА ДА ГО НАГЛАСЯ ИНАЧЕ СЪЩИЯ КАТО ТВОЯ ПРЕДПОЛАГАМ КАЖИ МИ КАК-ША ПОЧЕРПИМ

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #177

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от ben tarp
    energy meter-TCM ДА АМА НЕ МОГА ДА ГО НАГЛАСЯ ИНАЧЕ СЪЩИЯ КАТО ТВОЯ ПРЕДПОЛАГАМ КАЖИ МИ КАК-ША ПОЧЕРПИМ
    Към него няма ли инструкция за ползване?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    15
    #178

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Жилището ни е 80кв.м. Двете стай са преходни общо 30кв.м. и се отопляват с един климатик 12-ка Chofu 1231. Другата стая е 20кв.м. и се отоплява с Haier - 9ка, не е инвертор. В кухнята имаме конвектор на Noirot - 1.5 kW които работи най-много на средна мощност. Болера не се изключва защото е нов на 5месеца. Жилището ни е с изолирани външни стени, 5-камерна PVC дограма с нискоемисионни стъкла. За периода 18.12.07г. - 22.01.08г. имам сметка за ток 298 лв. Не мога да си обясня как хората с по вда климатика плащат по 150 лв.на месец. Дали конвектора дърпа много ток ??

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #179

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ами при теб с трите отоплителни уреда се получава средно по около 2,5 Кв консумация през деня.И трите не са от икономичните, а климатиците ти си харчат поне 40% повече ток от други марки.Бойлера ти също тегли няколко киловата на дневна.Като се натрупа се получава доста консумация.
    Днес жената плати тока за декември-януари.От 23.12 до 22.01 - 125 лева.Посочвал съм си уредите - ХИТАЧИ E10Н2/денем на 18-19 градуса, между 17 и 00 часа на 22-23 градуса и ОСАКА 12 SBP/топли вечер, денем е на 18 градуса/, затова няма да съм подробен.Тези двата климатика, акумулиращата печка вечер, понякога климатика на малкия, бойлера всяка нощ, хладилник, готвене не всяка вечер/към 18-19 часа/.Понякога сме долу при бабата/ в къща съм/.И нещо важно - цялата къща е изолирана отвън.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    15
    #180

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Чесно да ти кажа edi1 като гледам ти какво си изброил и ние какво вклчваме, пак не ми се връзва разликата от повече от 150 лв. Освен това единия климатик (Chofu 1231) сме го купили за клас А.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 184 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе