Страница 3 от 184 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #31

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от tany
    Какви са тези цифри(добре че жената не чете форума).1 климатик за 28кв нон стоп+духалка от 20ч до 09ч+духалка от време на време+бойлер+готвене=ноември-110лв,декември-145лв,януари-217лв.
    Че тя само духалката ти изяда м/у 15-20кВ на ден по ок. 12 ст.средна цена /дневна -нощна/ прави около 55-72.лв средно на месец.А иначе какво безобидно име притежава-духалка-ще си помисли човек,че топли едва ли не без пари.

    PS Днес научих и сметката си за м.декември-61 лв.За януари по моя груба преценка ще е ок.100-110 лв.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    32
    #32

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Защо се отказахте да пишете за разхода на климите дали тази зима не са фалирали повечето отопляващи се на ток .
    Аз също минах на отопление с климатик от скоро и сега разхода му ми е най -актуалната тема. Аз живея в къща (мисля много важно нещо е това за разхода при отопление) сложих електромер само за климатика. Отоплявам 60 м3 като имам изолация фибран 3см отвътре 100% стените, от вън само северната и западната стена, а и пвц дограма (не знам каква беше слагах я преди 5-6 години) . Климатика е фиджусу 12-ка инвертор. При около 0-та средна температура от вън (по моя преценка) като задавам температурата в двете стаи през деня на 19 С а само вечер за по 3 часа на 23 С, а нощите оставям на 21С. Електромера ми показва по 10-11 килолвата на 24 часа. Мнението ми е, че очаквах по малко разход, а гадното е, че се стискам като гледам постоянно разхода и държа температурата по- ниска от необходимата. Не знам като температурите паднат колко ли би се вдигнал разхода сега го изчислявам на 40 лв за месец.
    Това е от мене. Надявам се сега, като дойде зимата темата да бъде пак актуална и да се съберат повече мнения.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #33

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от gogo100
    Защо се отказахте да пишете за разхода на климите дали тази зима не са фалирали повечето отопляващи се на ток .
    Аз също минах на отопление с климатик от скоро и сега разхода му ми е най -актуалната тема. Аз живея в къща (мисля много важно нещо е това за разхода при отопление) сложих електромер само за климатика. Отоплявам 60 м3 като имам изолация фибран 3см отвътре 100% стените, от вън само северната и западната стена, а и пвц дограма (не знам каква беше слагах я преди 5-6 години) . Климатика е фиджусу 12-ка инвертор. При около 0-та средна температура от вън (по моя преценка) като задавам температурата в двете стаи през деня на 19 С а само вечер за по 3 часа на 23 С, а нощите оставям на 21С. Електромера ми показва по 10-11 килолвата на 24 часа. Мнението ми е, че очаквах по малко разход, а гадното е, че се стискам като гледам постоянно разхода и държа температурата по- ниска от необходимата. Не знам като температурите паднат колко ли би се вдигнал разхода сега го изчислявам на 40 лв за месец.
    Това е от мене. Надявам се сега, като дойде зимата темата да бъде пак актуална и да се съберат повече мнения.
    Ако отопляваш две стаи-60 м3 с един климатик/при това в къща/ и тока е 40 лв за месец то това е повече от добре.Ако се отопляваш с друг електроуред ще платиш поне 140 лв за месец.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #34

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    70 квадрата апартамент, отоплявам го целия с три климатика, сметката ми за ток за ноември е 67 лева, но сравненията в темата са неправилни защото не се отчитат много фактори. Снощи климатика ми в хола не работи навън беше -2* а тази сутрин в 9 часа температурата там беше 18* голямо значение има типа постройка и качеството на термоизолацията. Така, че ако някой от участниците му се занимава може да изготви таблица с множество критерий които да се попълват от участниците за да има повече коректност.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #35

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Подкрепям напълно blue1. Хола ми е много топла стая /южно изложение/ и климатика предния месец доста често го изключвах. Спалнята обаче е доста усойна. Източно изложение. Хем по-малка, хем по-студена. Там климатика бачка нон-стоп.
    На съседите стаите им са само на север и изток.
    Сами виждате , че при сметките на ток ще има големи разлики. Затова като сравнявате може да пишете колко ви е била сметката преди без климатик и така да се направи сравнение.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #36

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Тип постройка:
    къща, жилищна кооперация, жилищен блок.
    Тип строителство:
    кирпич, тухла /газобетон или червена/, ЕКП, панел.
    Степен и качество на изолация:
    цялостна, частична.
    Етаж:
    Изложение:
    Площ
    брой стаи, и степен на климатизация
    Дограма:
    приблизителна площ и качество.
    Вид климатик:
    СОР, оптимална отоплителна мощ.
    Други ел. уреди големи консуматори на енергия:
    печки, перални, бойлери.
    Поддържан диапазон на температура:
    според термометър поставен на около 1,5 м височина.
    Населено място
    Сметка за ел. енергия
    Особенности:


    Това е една примерна табличка от критерий, за попълване. Може да допълвате и други критерии, но предлагам да се избягват коментарите. Просто информация и конкретни въпроси.
    Този пост е редактиран от avenger; 22-09-16 в 20:41.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #37

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ще се получи много добра статистика.
    Само после фирмите за климатици да не използват данните за реклама

    ПС: Даже може да се стикне темата

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #38

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Тип постройка:
    жилищна кооперация - нова
    Тип строителство:
    тухла червена
    Степен и качество на изолация:
    цялостна на сградата 5 см. висококачествена.
    Етаж: 2 от общо 4 етажа
    Изложение: Северозапад
    Площ: 70
    брой стаи и степен на климатизация
    3 стаи всяка с отделен климатик
    Дограма: Пет камерна ПВС немска- добро качество площ, заемаща почти 1/4 от стените.
    Вид климатик: Инвертори, среден за трите машини СОР 3,68 обща отоплителна мощ 10,6 киловата.
    Други ел. уреди големи консуматори на енергия:
    печки и пералня, често работят защото имаме бебе, бойлера е на газ.
    Поддържан диапазон на температура:
    през деня 23*, през нощта 18*
    Населено място
    Пловдив
    Сметка за ел. енергия
    67 лева за ноември 2007год.
    Особености: В спалнята през деня климатика работи само ако температурата падне под 18*, в хола и бокса работи постоянно, той е 4.2 киловата, но и с най-висок СОР-5
    Този пост е редактиран от avenger; 22-09-16 в 20:40.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #39

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Доста добър критерии ще е колко градуса е температурата в една стая ако не я отопляваш 2- 3 дни.В някои апартаменти не пада под 15 гр а в някои къщи пада до 2,3 градуса.Оттам разликата в консумираната ел.енергия от климатика за отоплението и може да е двойна.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #40

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ако може данните да са bold-нати, както в темата за собственици за климатици.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #41

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    дан66 този критерий може да го поместиш в особености ако си имал такова наблюдение , доста хора според мен няма да знаят до колко им изстива дома ако отоплението не работи няколко дни, а темата може да е стикне автора и ако желае /аз и без друго не знам какво значи това/.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #42

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Тип постройка:
    жилищна кооперация - Стара строена 1950 г
    Тип строителство:
    тухла единичка-три реда 55 см
    Степен и качество на изолация:
    няма
    Етаж: 3 от 5 етажа
    Изложение: Югозапад
    Площ: 50
    брой стай, и степен на климатизация
    3 стаи-2 с климатик 1 -тец
    Дограма: Три камерна ПВС немска с К-Стъкло-площ заемаща почти 1/5 от стените.
    Вид климатик: Инвертори 2 броя, СОР 4.44 всеки по 3.6 киловата.
    Други ел. уреди големи консуматори на енергия:
    печки и пералня,почти всеки ден се готви, 3 пъти седмично пере-с малко дете сме
    Поддържан диапазон на температура:
    едната стая-21* постоянно, другата 20-22*
    Населено място
    Враца
    Сметка за ел. енергия
    63 лева за ноември 2007год.
    Особености: В хола до обяд и през почивните дни климатика работи настроен на 19*и без отопление не пада под 12*. Едната стая е 38 м3 другата-49 м3

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    55
    #43

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Като ви чета сметките за ток явно някой мен ме краде. Апартамент 90 кв.м, юг, изолация, ПВЦ, при липса на каквото и да е отопление 14 градуса през декември. Климатик в едната стая от 30 кв. м., другите не се отопляват. През лятото сметката за ток беше 30-35 лв. като ползвам слънчев колектор за топла вода : http://img146.imageshack.us/my.php?i...sc00026to1.jpg За ноември ми е 65 лв/колектора не е работил цял месец заради мъглата/, за декември очаквам около 100-120. Естествено има и пералня, само на нощна енергия се ползва, печка и 2 хладилника.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #44

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Панасоник W7DKE за миналия месец 216 KWh. Бях му включил персонален електромер. Отоплява панелна южна кухня и половин коридор (делят си го с другият климатик в другата стая), температура 24-25* нощем 21-22*.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #45

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Отопление на изолирана стая без изключване през деня (намалена температура) 17м2 с фуджицу 9LD през м.ноември - 20лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 184 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе