Страница 3 от 116 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #31

    Re: Собственици на климатици 100V

    Пичове, миналото лято си взех клима Mitsubishi 2-ра ръка и съм доволен. Охлажда и топли колкото ми трябва а и е супер икономична. Ноември и декември 2006 без да го спирам тока ми "скочи" с около 20лв. Ако тази година ми спрат парното вземам още една такава клима без да се замисля. Кумеца има такъв климатик в офиса от 3 години и бичи постоянно зиме и лете, и той е доволен......... Имам поне още 3-4 познати с такива машини и лоша дума не съм чул. Вярно, че новото си е ново, но и парите са си пари.....магаре не ги пърди, с извинение.
    И аз искам ухуро от сахара ама ще изчакам някоя годинка
    Айде със здраве...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #32

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Tecno
    Освен за инверторите аз на другите модели не съм виждал а те са много
    Ами явно не си купувал климатици скоро. Преди единствено MSG серията нямаха описание сега и те имат книжки. А това чве неса кое знае колко модели е много добре относно сервизирането и подръжката я се ориентирай в моделите при Хаер например. А нека кажа и нещо за втората употреба работих с такива климатици 4- 5 години има и доволни и ннедоволни клиенти хубаво работят но за съжаление не по дълго от 4 години. А относно прикаските на blue 1 че за малко пари си взимаш 1-2 годишни употребявани клими мога да кажа че такива несъм виждал да се внасят просто защото едва ли японеца ще си изхвърли толкова нова техника и аз лично несъм виждал по нови от 5 годишни.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #33

    Re: Собственици на климатици 100V

    @saint056a,
    Прочети тук: http://www.kropla.com/electric2.htm
    как ви са стандартите за напрежения и честоти в Япония. Как мислиш, да ли за половината японци ги правят на 50Hz, а за другата половина на 60Hz?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #34

    Re: Собственици на климатици 100V

    airclima бизнеса се развива и вече се намират съвсем нови машини. Днес гледах едно фуджитсо което е от 2006 година имат го и чистак ново обаче на цена почти 2500, пък старото беше на 1400 лева без да съм правил пазарлък. Ако си се занимавал с внос от Япония би трябвало да знаеш, че климите който се внасят не са изхвърлени, а са от борса за стара техника където между другото продават и чисто нови не разопаковани машини но на далеч по-ниски цени. А за живота на климите мога да кажа само личният си опит, най-стария който имам работи вече седма година а и доста от служебните направиха повече от четери и все още си работят, но те и да умрат сме ги взимали по 150 лева парчето.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #35

    Re: Собственици на климатици 100V

    На всичко стана ясно, че си в бизнеса на климатици вотра употреба. Пък и мислиш ли, че някой може да си купил климатик за 150лв, като даже монтажа струва повече. А за 1400лв ще си купяй ново Fuji инвертор. Просто примара ти е крайно неудачен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #36

    Re: Собственици на климатици 100V

    Джулиане научи са да водиш спорове а не да хвърляш кухи и несъстоятелни обвинения. Има хора в този форум които ме познават и зная какво работя и много естествено че климатика е без монтажа 150 лева. Не ти ли прави впечатление, че почти никой вече не желае да спори с теб. Освен това форума не е място да си мериш п....а а да споделяш мнението си, опита и това което си научил никога не съм твърдял че лошо да си купиш чисто нов климатик, защитавам тезата, че японска машина нова или втора употреба е възможност за още един избор. По принцип факта, че си абсолютно краен в постовете си доказва, че си некомпетентен.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #37

    Re: Собственици на климатици 100V

    Сега пък станах некомпетентен. То във сичките си постове говориш само за клиамтици на 100V, нови и стари и заблъждаваш хората, че това е най-доброто. Най доброто е, но за Япония. Пък и вече издишаш с тези цени от 1400lv. Бизнеса ще се развиви докато няма закони или по точно икой не следи да се спазват. То и безнесе с разкодирани GSM-и много вървеше и уш беше всико беле легално, но се оакза, че всичко е контрабанда, както и климатиците на 100V. Арестуваха се митничари, които са участвали в далаверата.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #38

    Re: Собственици на климатици 100V

    аз съм човек, който пита джулиан за разни неща по климатицитем, но не и за копчетата на дистанционното, а за кой режим каква функция извършва. Дистанционното си го имам преведено на БГ, както и някаква супер смешна книжка.
    Климатикът ми е Дайкин F22HTNS на 100 V с траф /КПД на тороидален траф е 99%, който е смятал такъв знае, освен това са на 15 А, а не както някой се изказа килоампер !?/
    Сметката за тока с два такива климатика на охлаждане се вдигна с 20 лв, климатиците работиха около 50% от времето непрекъснато.
    Освен това климатиците са нови, инверторни и струват по 1600 лв с монтажа.
    Никой не каза нищо за COP на японските климатици, на моя на охлаждане е 5.00 а на отопление 5.50. От европейските трудно достигат дори 4.
    Та такива ми ти работи за японските клими...

    edit: сега погледнах и на вътрешното тяло пише 100 V 50/60 Hz, така че стига с тези херци ...

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #39

    Re: Собственици на климатици 100V

    blue1 и Julian,
    Защо не продължите спора на РМ?

  12. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #40

    Re: Собственици на климатици 100V

    Според мен,тия спорове са вечни,на лични не знам дали ще минат двамцата,ама мен ме кефи да ги чета,интересни саSuren,сори,приятелю,търсил си ме на скайпа,но тия дни съм адски зает и нямам време за нищо...blue1,надявам се да си ми от полза,имам DAIKIN S25 ETUXS,ще те помоля за разяснение относно дистанционното,някои функции ги знам,но има копчета дето са ми тъмна Индия ...модела е-ARC432A20/made in Malaysia/.Благодаря ти предварително!Относно спора-за всеки влак си има пътници!както има коли с десен волан,така и има климатици на 100в.По принцип симпатизирам на blue1,умерена реч,точни изказвания и си личи че чете Лека вечер на всички

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #41

    Re: Собственици на климатици 100V

    gomor утре ще гледам да ти пратя превода.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #42

    Re: Собственици на климатици 100V

    Е мен са ме учили навремето че има два разпространени вида напрежения в света 220V/50Hz и 110V/60HZ. Явно са повечко според дадения линк. Какво да се прави българите (болшинството) не обикаляме света

    А за темата както каза един участник за всеки влак си има пътници

    ПС2: Но пък интересно според линка България я дават 230V стандартно напрежение

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #43

    Re: Собственици на климатици 100V

    Ама защо толкова спорите старите хора са го казали в поговорка че на старо само ракия и вино се купува.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #44

    Re: Собственици на климатици 100V

    Старите хора са казали и по-добре пръв на село отколкото последен в града, в този смисъл по-добре стар първокачествен климатик отколкото нов боклук. Това е само шега надявам се airclima да не се засягаш

  18. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #45

    Re: Собственици на климатици 100V

    blue1,благодаря ти за което.Ето по тоя начин този форум е полезен.Човек не може да знае всичко,всеки е силен в някаква област.Регистриран съм и в друг форум,но за автомобили от определена марка.Там нещата не са като тук-всеки гледа да помогне,да даде съвет,естествено,от нещо ,което му се е случило.Тук има някакъв фен от острова на Афродита ,дето искаше да се направи форум само за ЗНАЕЩИ-предполагам какво ще е ,всеки ще гледа да изпъкне колко знае,колко климатика е монтирал,как се е катерил по небостъргачи...бла бла бла.Форума е за всички хора.Нека не си мерим пишките,а да си помагаме!Ако не с друго,поне с информация съм гледал да помогна,защото влизам в графата на диндо НЕЗНАЕЩИ!Лека на всички и нека модераторите изтрият поста ми за дистанционното и този пост,щото не са по темата!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 116 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе