Страница 5 от 116 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1727
Like Tree8Одобрявам

Собственици на климатици 100V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #61

    Re: Собственици на климатици 100V

    Алекси човека си е взел чисто нов климатик. А за резервните части може да почетеш в темата засягаща сервезирането. В общи линии риска да те прекарат е навсякъде независимо какво и откъде си го купил. За трафовете е писано достатъчно и няма смисъл да се коментира, загубите са пренебрежително ниски. А за БДС не си наясно ама хич. На нашият пазар има много уреди и машини за които няма направена стандартизация, но отговарят на световните стандарти и както бях писал в една друга тема ако направиш справка в страницата на ЕУРОВЕНТ ще ти направи впечатлението че голяма част от китайските климатици изобщо не са сартифицирани в Европа и също не могат да бъдет продавани в някой от държавите членки на ЕС, но се продават в България?!?!. За разлика от тях японските отговарят на родният си стандарт който е мноооого по-висок от нашият. А това, че уреда е на 100 волта изобщо не е пречка да бъде внесен легално в България.
    Celeronix одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #62

    Re: Собственици на климатици 100V

    то това е ясно ,че половината техника не отговаря ,но все пак стандарта със изискванията си го има .. примерно от изправен уред отговарящ на БДС не може да те удари ток като колегата по горе

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #63

    Re: Собственици на климатици 100V

    Сам знаеш, че това което си написал не е съвсем вярно, примери във форума много за стоки /не само климатици/ който бият ток, а пък са нови и купени от голям магазин и т.н. Спора е безсмислен важното е че човека си е купил чисто нова японска машина с отлична характеристика и несравнима цена, но за пореден път е обслужен зле.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #64

    Re: Собственици на климатици 100V

    Загуби от 3 до 4 % са съвсем реални, както е написал колегата.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #65

    Re: Собственици на климатици 100V

    Няма мерна едини вата на час. Има ватчас или коловатчас.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #66

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Загуби от 3 до 4 % са съвсем реални, както е написал колегата.
    От 10% няма надолу.
    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    За трафовете е писано достатъчно и няма смисъл да се коментира, загубите са пренебрежително ниски.
    Влуе за трафа е писано и е ясно,но на теб не ти е ясно.Следващите мнения в които тиражираш тази измама просто ще ги трия.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #67

    Re: Собственици на климатици 100V

    Защо се заяждате? В това общество поне 80 процента е лъжа и измама. Аз лично си имам да го наречем филтър и си отсявам това което ме интересува, а останалото вече ме и размива.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #68

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    От 10% няма надолу.Влуе за трафа е писано и е ясно,но на теб не ти е ясно.Следващите мнения в които тиражираш тази измама просто ще ги трия.
    Докажи това което си написал. С това, че ми триеш постовете доказваш, че съм бил прав. А ако не разбираш достатъчно тогава не ги трий.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #69

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Докажи това което си написал. С това, че ми триеш постовете доказваш, че съм бил прав. А ако не разбираш достатъчно тогава не ги трий.
    Ти твърдиш че загубите са пренебрежимо ниски.Така че ти би трябвало да го докажеш.За моите знания не бери грижа.
    Като под пренебрежими загуби се приемат такива под 1%.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #70

    Re: Собственици на климатици 100V

    Пренебрежително малки са от практична гледна точка. С нищо не съм нарушил правилата на форума за да ми триеш постовете по твоята логика трябва да изтриеш всички мнения които не са нагледно обосновани.
    Както писа и твоя колега модератор Джулиан загубите са 3-4% това на практика са десетина лева на сезон.

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #71

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Пренебрежително малки са от практична гледна точка. С нищо не съм нарушил правилата на форума за да ми триеш постовете по твоята логика трябва да изтриеш всички мнения които не са нагледно обосновани.
    Както писа и твоя колега модератор Джулиан загубите са 3-4% това на практика са десетина лева на сезон.
    Запомни го от мен,за да го знаеш.Ако в даден елемент няма загуби,то няма нужда да се увеличават неговите р-ри.
    Пример.Климатик 9-ка и трафа за него.Сложи го на 18-ца.И няма да ми говориш малък бил,голям бил.
    След като няма загуби в него р-ра е без значение.Ако ми говориш че на 50лв месечна с-ка 5лв не са значителни ще се съглася.
    Така обаче може да се спекулира безкрай.Джулиан отговаря за себе си,ти обаче започна да се подиграваш с него вчера.
    3-4% загуби само на теория при празен ход,натоварен траф дори и тороидален си има загуби в зависимост от натоварването,като при номиналното са около 10% за тороидите и около 25% за обикновен траф.Тук говорим за трафове с твърда харктеристика.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #72

    Re: Собственици на климатици 100V

    В крайна сметка на теория може да се коментира на дълго и на широка. Моите твърдения са на базата многократни практически опити. Три броя климатици с различна мощност при многократно засичане с периоди от 2 седмици до няколко дни на празен ход показват един и същ разход т.е. 45 вата за трите на час. Експериментите които съм провеждал при работещ климатик по трудно се отчитат, но въпреки това мога да отбележа, че при максимална консумация от 1220 вата на пълна мощност по сервизната спецификация на една машина след 5 часов тест електромера отчете 6100 вата консумация, но поради факта, че електромера е до първия знак след запетаята допускам, че загубите може да са до 20 вата час. Това съвсем не е спекулация а опит които съм провеждал в различни режими и в пари това не се равнява даже и на 5 лева на месец.
    А относно "подигравките" не знам защо ствате чувствителни когато с вас се пошегуват а грубия и подигравателен тон от ваша страна остава абсолютно незабелязан.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #73

    Re: Собственици на климатици 100V

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    В крайна сметка на теория може да се коментира на дълго и на широка. Моите твърдения са на базата многократни практически опити. Три броя климатици с различна мощност при многократно засичане с периоди от 2 седмици до няколко дни на празен ход показват един и същ разход т.е. 45 вата за трите на час. Експериментите които съм провеждал при работещ климатик по трудно се отчитат, но въпреки това мога да отбележа, че при максимална консумация от 1220 вата на пълна мощност по сервизната спецификация на една машина след 5 часов тест електромера отчете 6100 вата консумация, но поради факта, че електромера е до първия знак след запетаята допускам, че загубите може да са до 20 вата час. Това съвсем не е спекулация а опит които съм провеждал в различни режими и в пари това не се равнява даже и на 5 лева на месец.
    Виждаш ли какво си написъл,а ти коментираш моите знания.Нека ти задам въпроса още веднъж -- Защо не може да вземеш траф за 9-ка и да го използваш за 18-ца?Нали няма загуби приятелю.Откъде накъде-накъде трафа ще трябва да е по-голям?Енергията влиза и излиза нали.От какво ще се загрява този траф -- извънземните ли го топлят?
    Смея да твърдя,че моят опит многократно превъзхожда твоя.Пет часовия ти тест ме развесели.Ами дори и конвенционален кл-к променя в консумацията си в зависимост от температурите.Премери с един ампермер тока на обикновен сплит при 15* и при 5*.Пробвай - няма да те убеждавам.И ти измери загубите на трафа с помощта на електромера и спецификацията.Е дано това ти послужи за нещо.
    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    А относно "подигравките" не знам защо ствате чувствителни когато с вас се пошегуват а грубия и подигравателен тон от ваша страна остава абсолютно незабелязан.
    На твое място бих се срамувал от тази клевета.Ще те помоля да ми посочиш кога и как съм нагрубил потребител.
    Пиши това на лични за да не разводняваме темата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #74

    Re: Собственици на климатици 100V

    Не се срамувам, но защо съм ти написал на лична.
    Относно трафа няма смисъл да ти цитирам реклами на фирми които ги произвеждат относно загубите или писания на любители пак по същият въпрос. Въпроса е колко големи са загубите от трафа- топлината която излъчват не е критерий за значителни такива, трафовете които ползвам през зимният период не можеш да усетиш греене през кутията, даже когато климатиците работят, а намотката не ми се ще да я пипам през лятото определено са топли, но и 5 вата консумация пак могат да излъчат достатъчно топлина, в крайна сметка независимо, че ампермера не отчита големи стойности и да не му се доверявам аз плащам ел. енергията по електромер а той отчита средно по 14 вата на климатик да поясна, че електомерите са чистак нови австрийски. Относно засечките при работещ климатик съм ги правил при зададена температура 16 градуса отворен прозорец, външна температура 38 градуса включено турбо плазмен филтър и движение на клапи. Смятам, че при тези условия компресора работи на максимална мощ през целият период на теста. Ако смяташ, че някъде греша с удоволствие бих те изслушал. За големината на трафа съм съгласен с теб, но въпреки това не мисля, че това е доказателство за загуби от 10 %. Личните ми наблюдения и опити са в подкрепа на показанията на електромера респективно сметката за ток.
    Celeronix одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #75

    Re: Собственици на климатици 100V

    Точо греенето е показател за загуби в странформатора. Един приятел си купи два даикина на 100В и трансформаторите са си топли. Всички фирми проиводители дават КПД 96%, но то реално варира при трансформаторите с различна мощност. Трябва да се значе, че КПД-то е най-голям при номинална мощност на трафа, а както се знае инвертора винаги работи на по ниска мощност. Тогава искаме неискаме КПД-то пада. Който има климатик с такъв траф не е проблем да измери загубите. Аз ако имах до сега да съм ги измерил 1000 пъти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 116 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Собственици на климатици 100V - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1648
    Последно: 14-01-24, 12:51
  2. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  3. Въпрос за климатици 100V
    От kaki във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 51
    Последно: 06-10-13, 10:10
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе