Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 73

Пускане и спиране на климатика през зимата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    7
    #1

    Пускане и спиране на климатика през зимата

    въпроса ми е към тези които знаят повече е ,какво ще му стане на инверторния климатик (марков), ако зимата всяка вечер се пуска за 4-5 часа и след това се спира до следващата вечер? Казват че най-добре било като се пусне климатика и цялата зима да не се спира,но никой не казва защо е така.Нали марковите клими имат топъл старт и тръгват след 4-5 минути след пускането им?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #2

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    И аз ще съм много доволен ако някой може да отговори.И кога е по-икономичен климатика(говоря за сметката за тока в края на месеца)

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #3

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Особеностите са следните.
    - дори и спрян от дистанционното климатика черпи ток за да държи външното тяло размразено и готово за работа
    - ако е изключен и от тока и външното тяло се е обледенило съществува вероятност за повреди при пускане
    - при пускане се включва т.нар супермощен режим за бързо загряване, който черпи повече ток
    - изстиват стените на помещението, което намалява ефективността и увеличава потребената мощност

    Като цяло препоръчително е през зимата да се оставя на някаква минимална температура (примерно 18 градуса) през деня вместо да се изключва.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Проблема е при отрицателни температури. Маслото в компресора се сгъстява много. Затова на климатиците предвидени да работят при много ниски температури има подгряване на комресора. Иначе ако клиамтика го държиш на 18 гардуса и вече го усилиш ще изгориш по-малко ток отколкото да включиш климатика вечер в студената стая. Марковия климатик си има защити и няма да се повреди, но може да не се включи въобще. До -10 градуса не би трябвло да имаш прблеми. Имай предвид, че панасоник ако го броиш за марков не се надявай да го включиш при ниски температури, ако са е написано, че е до -5 градуса.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Марковия климатик си има защити и няма да се повреди, но може да не се включи въобще. До -10 градуса не би трябвло да имаш прблеми. Имай предвид, че панасоник ако го броиш за марков не се надявай да го включиш при ниски температури, ако са е написано, че е до -5 градуса.
    Малайзийските панасоници /като изключим турската афера на КиК/ може да се причислят към марковите и като параметри и като надеждност.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Да, ама не са направени да могат да се пускат при температури под -5 градуса. Като надеждност не могат да се причислят с Дайкин , Митсубиши и Фуджису.
    Този пост е редактиран от avenger; 02-01-17 в 23:19.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #7

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Знаеш много добре , че зависи от конкретния модел. Имат модели , които могат и такива които не могат. При Дайкин моделите около 1000 -1300 лв не може да се сравняват с тия от 2000-2500 лв.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    7
    #8

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    климатика е Toshiba - RAS 13 SKVP-Е Inverter DDC Hibrid -Daiseikai и от фирмата от която го взех ми казаха че е много добър

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #9

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от yzo03
    въпроса ми е към тези които знаят повече е ,какво ще му стане на инверторния климатик (марков), ако зимата всяка вечер се пуска за 4-5 часа и след това се спира до следващата вечер? Казват че най-добре било като се пусне климатика и цялата зима да не се спира,но никой не казва защо е така.Нали марковите клими имат топъл старт и тръгват след 4-5 минути след пускането им?
    Според мен зимата можеш да я разделиш според външните температури:
    1.Октомври , ноември,март и април ако не е много студено пускай климатика от сутринта до вечерта или дори за 4-5 часа когато си в къщи.
    2.През декември, януари и февруари през периоди на голям студ/под 0 гр/ работа денонощно.


  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #10

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    При някой модели инвертори имат във външната платка термодатчик който не позволява включването на климатка при температури по ниски от определените от производителя. Казвам това от опит с доста монтирани от мене клими секънд хенд японски и се е налагало когато клиенти си гасят климатика да се разкарвам да лъжа датчика такива клими има на Хитачи и Национал. предполагам тези хора щом имат акъл да направят този климатик не случайно са сложили и това ограничение.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #11

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    над 0 градуса прави каквото искаш но падне ли под нулата ако искаш да работи както трябва не го изключвай уважавай го и той ще ти го върне трикратно не го ползвай като духалка това все пак е климатик

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    18
    #12

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    климата е Haier invertor 10-ка. По-миналата зима когато беше доста студено, една седмица не го бях пускал защото
    ме нямаше и като се върнах го пуснах при -12 - няма проблеми, тръгна си и стопли стаята за около 45 мин.
    Но другия Haier 9-ka конвенционален, трябваше да го затоплям, иначе само бучеше и не тръгваше и ме беше страх
    да го оставя да не изгори.

  16. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #13

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    Особеностите са следните.
    - дори и спрян от дистанционното климатика черпи ток за да държи външното тяло размразено и готово за работа
    - ако е изключен и от тока и външното тяло се е обледенило съществува вероятност за повреди при пускане
    Не се заяждам но това за мен е пълна глупост със всичко друго си напълно прав.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #14

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km
    Не се заяждам но това за мен е пълна глупост със всичко друго си напълно прав.
    Човека е прав. Направих пълни измервания снощи и установих че в стенд-бай в режим на затопляне консумира около 60W от мрежата. Ако е в режим на изстудяване тогава след 1-2мин след като се изключи от дистанционното се чува едно прецъкване (предполагам някакво реленце) и тази консумация отпада. Странна работа наистина но явно моя не е толкова интелигентен да прецени че все още е топло и няма нужда от подгряване. Иначе модела е Fujitsu ASY12L.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    91
    #15

    Re: пускане и спиране на климатика през зимата

    Всички тези работи важат ли за конвенционалните(не инверторни) климатици,като Мидея,например?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. На колко градуса държите климатика Зимата ? :)
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 14-11-14, 20:02
  2. Пускане и спиране на климатик при плюсови температури
    От mystikalrs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 14-02-14, 15:41
  3. Ако заминавате за 15-20 дни през зимата спирате ли климатика?
    От iridiumsub във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 14-12-11, 13:40
  4. Спиране на климатика през нощта - да или не?
    От sunmanbg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 14-10-10, 20:28
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе