Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By SPSt
  • 1 Post By Aleksandars

Кой е най-добрият режим?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #1

    Кой е най-добрият режим?

    Здравейте!Моля за пояснение-когато климатика е на режим AUTO ,дали изпълнява параметрите зададени от мен или някъде бях чел че той сам ги определя на база външна/вътрешна температура?Става въпрос за режим" отопление".Кой режим е най добър за климатика и съответно и за мен/за мен финансово/.???Благодаря!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    7
    #2

    Re: Кой е най-добрият режим?

    По принцип при автоматичен режим има заводско зададени стойности на вътрешна температура и в зависимост от тях климатика топли или охлажда. Охлаждащия режим е при 23С и повече в стаята. При него температурата на която работи климатика е 25С. При под 23С се включва изсушаването на 22С. И под 20С в стаята се включва отопляване на 21С. При повечето климатици бутоните за смяна на темп. сменят режимите HI и LOW които от своя страна вдигат или свалят зададената температура 2 С

    Ами как ще ти се отрази финансово - колкото по ниска темп. си задал толкова по добре ще ти се отрази

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Кой е най-добрият режим?

    Ти по добре си слагай вентилатора на макс и така ще ти се отразява най-дорбе финансово.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re: Кой е най-добрият режим?

    само факта че си с климатик решава финансовата част от въпроса ти.аз лично съм за режим авто на вентилатора.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    54
    #5

    Re: Кой е най-добрият режим?

    marto68- БЛАГОДАРЯ!!

    Благодаря на всички за мненията и съветите!!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Кой е най-добрият режим?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    само факта че си с климатик решава финансовата част от въпроса ти.аз лично съм за режим авто на вентилатора.
    На режим авто климатика неработи ефективно. КОП-а е по-нисък, отдаваната мощност е по-ниска, а консумацията по-голяма. Единственто хубаво на автоматичния вентилатор е, че е по-тихо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #7

    Re: Кой е най-добрият режим?

    ами да речем че обичам тишината

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #8

    Отговор: Кой е най-добрият режим?

    Aleksandars, от думите ти разбирам, че аз съм виновния за заключените вече теми, тъй като съм генерирал спам. Имам няколко въпроса към теб. 1) Какъв е критерия за спам 2) Защо постовете със спам не са изтрити 3) Копирах едно твърдение : "Като подобриш топлообмена, вкарваш повече топлина за единица време и оборотите на компресора се повишават, защото трябва да върши повече работа. Много лесно можеш да го провериш, като го измериш с ватметър (не е нужно да ми вярваш) или прочетеш което и да е сервизно." Кажи ми това за теб спам ли е.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #9

    Отговор: Кой е най-добрият режим?

    Колега, това което правиш е похвално-заел си се да разчистиш доста от старите теми. И все пак толкова хора ти отговориха и не зная какво не разбра. Вместо да продължаваш да "дъвчеш" един и същ въпрос, просто измери консумацията на климатика си в различни режими. Ако не можеш, помоли някой познат.
    P.S. Модераторите са много търпеливи, но подозирам, че скоро ще им свърши лимита на търпение.
    Kasap и Mega харесват това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #10

    Отговор: Кой е най-добрият режим?

    Г-н ivostoqnov77, някъде да съм казал, че Вашите мнения са спам?! Ако си прочетете още веднъж многократно задавания въпрос (безсмислен) и многократните отговори на него, сам ще установите защо заключвам темите. Както ще направя и с тази. SPSt Ви е казал и е много прав...
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    толкова хора ти отговориха и не зная какво не разбра. Вместо да продължаваш да "дъвчеш" един и същ въпрос, просто измери консумацията на климатика си в различни режими. Ако не можеш, помоли някой познат.
    Също така е прав и за
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Модераторите са много търпеливи, но подозирам, че скоро ще им свърши лимита на търпение.
    Поздрави и лек ден!
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кое е по-добрият вариант за CD
    От vencifcl във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-13, 17:05
  2. Отговори: 41
    Последно: 16-03-03, 22:22
  3. Наи-добрият ISP :)
    От DPetrov във форум Windows
    Отговори: 20
    Последно: 24-06-01, 15:39
  4. Timeport е най-добрият тел. за 300 лв.!
    От Pecho във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 07-06-01, 15:04
  5. Кой е най-добрият Firewall?
    От mitsy във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-01, 22:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе