Вижте резултатите от анкетата: Кой тип климатик е по-икономичен?

Гласували
333. Не можете да гласувате в тази анкета
  • инверторен

    287 86.19%
  • конвенционален

    4 1.20%
  • и при двата сметката ще е еднаква

    42 12.61%
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 189

По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #136

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Ако климатикът ти работи, не го сменяй. Машината ти е екста и консумацията е съвсем нормална според мен. Ако искаш да плащаш по-малко за отопление, направи си толоизолация и не спирай климатика изобщо - ще ти харчи по-малко, а и ще ти е по-топло.

    Каква марка/модел е?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #137

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    .... Вместо това си направи толоизолация и не го спирай изобщо - ще ти харчи по-малко, а и ще ти е по-топло.
    .......
    Абе тая философия за "неспирането" защо е толкова разпространена? Имам два мултисплит LG с 4 вътрешни тела, с които си топля апартамента. До тази година ги карах на режим "излизаме-спираме" прибираме се - пускаме". Нощем всички са спрени, а при мен и вратата е отворена даже да е -12. Тази година при големите студове минах на режим "нон стоп". Резултат - по голяма сметка и поради затворената врата - сухо гърло и гърлодер сутрин.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #138

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Абе тая философия за "неспирането" защо е толкова разпространена? Имам два мултисплит LG с 4 вътрешни тела, с които си топля апартамента. До тази година ги карах на режим "излизаме-спираме" прибираме се - пускаме". Нощем всички са спрени, а при мен и вратата е отворена даже да е -12. Тази година при големите студове минах на режим "нон стоп". Резултат - по голяма сметка и поради затворената врата - сухо гърло и гърлодер сутрин.
    Ясно е... ако спреш уредите ще ти е най-евтино.

    Имах предвид че ако си направи топлоизолация, може дори да не спира климата и пак ще му харчи по-малко от сега.

    А за неспирането предполагам заради съкращаването на живота на компресора освен ако няма подгрев на компресора. Сиреч за да не ти излезе икономията от спирането на климатика през носа

    Също така ако климата ти е инвертор и си в къща да речем и спреш климата, температурите ще паднат доста и климата после ще работи на макс за да те стопли по-бързо - тоест пак я форсираш и пак я износваш по-бързо. Ако работи с едно и също темпо е по-добре

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #139

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Ясно е... ако спреш уредите ще ти е най-евтино.

    Имах предвид че ако си направи топлоизолация, може дори да не спира климата и пак ще му харчи по-малко от сега.
    Топлоизолацията е от особено важно значение! При мен тя е много добра, с дъбова дограма и стъкло пакети с К стъкло.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #140

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    cub,говориш за мидеа,но щом си топли и аз да питам,що ще я сменяш пак за конвенционален?Иначе има на мицубиши хеви 12ски на тая цена горе-долу.
    Иначе евала на машината-75 кубика си е помещение.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    7
    #141

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    cub,говориш за мидеа,но щом си топли и аз да питам,що ще я сменяш пак за конвенционален?Иначе има на мицубиши хеви 12ски на тая цена горе-долу.
    Иначе евала на машината-75 кубика си е помещение.
    Sogo с компресор на Тошиба. Мисля да го сменям, защото слушам за новите харчат по-малко. С това Хеви не виждам какво ще се промени консумацията? Има ли конвенционален с COP>4?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #142

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Ако мислиш,че м/у согото и мидеата има разлика...Е,добре де,нали искаш конвенционален?

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #143

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Искам да сменя климатика си имащ еди какви си параметри (килограми, ток, консумация, капацитет, температури) за такъв на еди коя си марка имащ еди каква си марка компресор. !!!!!?????

    Как да се прецени дали единият ще бъде по-икономичен от другият след като на единият знаем параметрите, а за другият не знаем абсолютно нищо освен каква марка бил. По стикера с търговската марка ли се преценя дали вторият ще върши същата работа като първият.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #144

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    Според мен хич не я сменяй.Няма да намериш по-добра конвенционалка, като изключим конвенционалната 35-ица на МЕ.Иначе наистина СОГО се води по-евтина МИДЕЯ, от едно място излизат, поте така съм чел.Има една конвенционалка - 9USB, с КОП 4,05, ама тя е 9-ка, при -7 издъхва, не е за твоето помещение и не може да се сравни по отоплителна мощност с твоята машина.

  12. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #145

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конв

    Един роднина си купи 4 мидей конвенционални за всяка стая по една преди 3 год....
    Както и да е топли се с тях една зима и от месец на месец сметката нарастваше като накрая удари гъза и тавана 750лв и сега си купи един камаз дърва 20 кубика и с камината понеже е на село си е рахат......

    Зная че ще кажете всичко е много относително....да така е но нали ги е купивал от фирма нали е казал за какво иде реч нали са му ги смятали.....къщата е санирана с сменени дограми на 2 ри я етаж е с 4 стай като няма по голяма стая от 17 кв всички врати са отворени и таваните са изолирани а от доло родителите му са на дърва....

    Казваше че не обледяват и си работят добре и не ги е изключвал дори като го няма и са на ауто 23градуса и 4рите

    Както и да го погледнеш 750ле е много при положение че бойлера е на газ и готвят на газ......

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #146

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    От модел до модел климатик може да има големи разлики. Да приемем, че в четирите стаи е сложил 12-ки.

    Консумираната електроенергия в режим отопление при +7°С външна температура при съвременните конвенционални 12-ки е 1000W/h. При външна температура -7°С консумираната електроенергия спада с около 30% в зависимост от големината на топлообменниците и температурата вътре до 770W.

    Приемаме, че всеки един от тях консумира 900W х 4 бр. = 3,6kW/h х 24 часа = 86,4kW x 30 дена = 2592 kW на месец х 0,18лв. kW/h = 466 лева сметка за ток на месец без климатиците да изключат и за секунда.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #147

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    18 стотинки е дневната. Нощната ако не се лъжа е 15-16 стотинки.

  16. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #148

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    За ЧЕЗ с ддс:
    Дневна-0,173244
    Нощна-0,120432
    Такива бяха цените лятото,а не знам да са ги вдигали оттогава,което не е много сигурно!

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #149

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    На мен така ми излязоха с ДДС дневна/нощна:

    ЕВН 0,18158/0,12209

    Е.ОН 0,18856/0,11576

    ЧЕЗ 0,17653/0,12267

  18. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #150

    Re:По-ниски сметки за ток: с инвертор или конвенционален?

    няма лъжа истина хич.... не сериозно каза че първия месец добре 120 лв. втория около 180 акра когато остана и без работа с две деца сметка от порядъка на 700лв
    аз и той си го обяснява така или се пишат числа на посоки или зашото тока не е хубав напрежението е непостоянно и пада да влошава работата мо аз мисля че е първото ако инкасаторите ги знаят и познават 150 -60 лв си ги пишат и вместо за 3 месеца да плати по 350 се получава това.
    няма смисъл да се задълбава защото много работи са относителни но искам да кажа че ако бяха 4 LG да речем та дори и 9ки инвертори си мисля че щеше да е по добре...но като цяло съм съгласен че един хубав конвенционален може да е по ефективен и по икономичен от дори смотан инвертор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик - инвертор илик конвенционален ?
    От ozone във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 49
    Последно: 12-06-14, 23:28
  2. Конвенционален General или инвертор Midea ?
    От farkash във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 02-12-10, 15:51
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 16:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 17:22
  5. Daikin, Fujitsu - инвертор или конвенционален?
    От brainwave във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-11-08, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе