Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Първи климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    8
    #1

    Първи климатик

    Здравейте,

    Това ще ми е първият климатик и възникнаха някой въпроса на които нямам отговор и ще ви помоля за помощ.

    В момента изграждам ел. инсталацията и едни техници ми казаха че за климатик кабела трябва да е 2,5 квадрата трижилен който е по-добре на отделен бушон.

    Едно от нещата които не са ми ясни е трябва ли обаче да го изкарам на отделен контакт или ... ?
    Другото за което се чудя е има ли значение къде ще се постави вътрешното и външното тяло. Тоест има ли значение на коя стена ще бъде монтирано вътрешното и има ли значение дали външното е някъде на високо или по-надолу защото като гледам повечето монтажи външното тяло е долу поради някаква вероятно сериозна причина защото ако се монтира на височината на вътрешното ще се спести 2 метра тръба.
    Също така и се чудя какъв да е климатика. Спрял съм се на 2 марки с по два модела от всяка.

    Daikin F 28-KTNV
    DAIKIN FTX / RX 25 G
    MITSUBISHI SRK / SRC 20 ZGX-S
    MITSUBISHI SRK / SRC 20 ZIX-S

    като по статистики SRC 20 ZIX-S е най-добрият, но както казах това ще ми е първият климатик и няма много опит и не знам дали само статистиките да гледам. Бюджета ми е около 2 000лв за климатик+монтаж. Ако може да предложите нещо по-добро ще се радвам да чуя, а също така и добра фирма за монтаж.

    Стаята в която ще е климатика е предвидена за спалня. С размери 460х315 като разлополжението е северно.

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Първи климатик

    Твоят климатик е Toshiba RAS-B10SKVP-E.
    Хубаво е климатикът да е на отделен токов кръг, щом изграждаш сега инсталацията - направи го. Изведи си контакт точно до мястото, където ще е вътрешното тяло, за да не ти се мотаят кабели.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:Първи климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Твоят климатик е Toshiba RAS-B10SKVP-E.
    Изведи си контакт точно до мястото, където ще е вътрешното тяло, за да не ти се мотаят кабели.
    Дори не контакт, а ключ като за бойлер - като при моя сетъп /знаеш/.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4

    Re:Първи климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Твоят климатик е Toshiba RAS-B10SKVP-E.
    Хубаво е климатикът да е на отделен токов кръг, щом изграждаш сега инсталацията - направи го. Изведи си контакт точно до мястото, където ще е вътрешното тяло, за да не ти се мотаят кабели.
    Много точно.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    8
    #5

    Re:Първи климатик

    За ключ имате предвид:
    MGU3.232.30S
    или
    MILAC 45А
    Това ще значи, че ще мога да го монтирам при ключа за лапите, а за климатика просто да оставя стърчащ кабел.
    Което ме навежда на другият въпрос външното тяло ли захранва вътрешното или обратното или всяко се захранва поотделно?

    Разгледах Toshiba RAS-B10SKVP-E и забелязах че е с по-малък COP. Бихте ли ми казали с какво е по-добър от SRC 20 ZIX-S?
    Ако климатика е предвиден за по-големи помещение от това в коеето ще бъде сложено ще работи ли правилно. Тоест няма ли да се включва и изключва непрекъснато? Защото стаята ми е около 15 квадрата а RAS-B10SKVP-E е от 15.00 - 20.00 m2.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Re:Първи климатик

    Цитат Първоначално публикувано от dj_q
    Това ще значи, че ще мога да го монтирам при ключа за лапите, а за климатика просто да оставя стърчащ кабел.
    Което ме навежда на другият въпрос външното тяло ли захранва вътрешното или обратното или всяко се захранва поотделно?
    Ключ за бойлер, стига да ти е естетичен. Няма да стои добре при лампите, та си му намери по-подходящо място. Дори в твоя случай е излишен - направо на бушона го завържи...

    Захранва се вътрешното тяло.

    Разгледах Toshiba RAS-B10SKVP-E и забелязах че е с по-малък COP. Бихте ли ми казали с какво е по-добър от SRC 20 ZIX-S?
    Ако климатика е предвиден за по-големи помещение от това в коеето ще бъде сложено ще работи ли правилно. Тоест няма ли да се включва и изключва непрекъснато? Защото стаята ми е около 15 квадрата а RAS-B10SKVP-E е от 15.00 - 20.00 m2.
    Мицуто е асматик в сравнение с Дайсекая. Като сравняваш клими, обърни внимане и на отдаваните мощности, не само на КОП-овете. Тошибата има и по-ниско минимално топлоотдаване, поради което ще изключва по-рядко. Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #7

    Re:Първи климатик

    Направо от предпазителя е най-естетично. Избери си мястото където ще пставиш вътрешното тяло и някъде зад него (близо до клемата на климатика) си изведи кабела 3x2,5мм2.
    М/у другото, на моите климатици се захранва външното тяло.
    ето хола http://media.snimka.bg/6164/018582412.jpg
    и детската http://media.snimka.bg/6164/018582415.jpg
    без никакви кабели

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #8

    Re:Първи климатик

    Цитат Първоначално публикувано от stobi
    Направо от предпазителя е най-естетично. Избери си мястото където ще пставиш вътрешното тяло и някъде зад него (близо до клемата на климатика) си изведи кабела 3x2,5мм2.
    Взе ми думите от устата, точно това мислех и аз да пиша, нямаш нужда от контакти и други щуротии, направо закачай кабела към климатика на отделен бушон. И ако имаш авария или искаш да го изключиш, сваляш шалтера и това е.
    Успех!

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re:Първи климатик

    Отделен предпазител,кабел 3Х 2.5 и дупчиш през стената там където ще бъде външното тяло.Изолираш кабела и го изкарваш навън около метър.Дайкин и повечето сериозни марки захранват ВЪНШНОТО тяло.
    Това е твоят климатик според мен...разбира се и по горните предложения са доста добри

    http://v-clima.com/prod.php?id=klima...in_ftxs_rxs25g

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Първи климатик

    Кои пък сериозни марки захванват външното? Mitsubishi, Sanyo, Fujitsu, Panasonic се захранват от вътрешното, Тошиба мисля, че също. А за мен от Дайсейкай на Тошиба за момента по-добър домашен сплит няма.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #11

    Re:Първи климатик

    Всички марки, които използват едни и същи вътрешни тела за единични сплитове и мултисплитове, захранват външните тела

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re:Първи климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Кои пък сериозни марки захванват външното? Mitsubishi, Sanyo, Fujitsu, Panasonic се захранват от вътрешното, Тошиба мисля, че също. А за мен от Дайсейкай на Тошиба за момента по-добър домашен сплит няма.
    И за мен!Колкото за сериозните марки...Тошиба и Дайкин за мен са безспорни лидери.(М-у другото и двете са с външно захранване)

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #13

    Re:Първи климатик

    Panasonic имат и захранване на външно тяло при инверторите....

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #14

    Отговор: Първи климатик

    Здравейте

    Ще съживя тази тема малко аС :D

    При този модел Fujitsu външното или вътрешното тяло се захранва?

    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.

    Благодаря предварително!

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #15

    Отговор: Първи климатик

    С външно захранване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Честит Първи април.
    От Mr.TECHNO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-11, 10:49
  2. Честит първи сняг
    От izwerga във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 21-10-07, 17:29
  3. Първи осъден за BitTorrent
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 10-11-05, 18:00
  4. Q4 за AMD - за първи път на печалба...
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-04, 22:00
  5. Първи лек проблем с HOMM4
    От hipo във форум ИГРИ
    Отговори: 20
    Последно: 14-04-02, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе